Briljants ir vērtīgākais un populārākais dārgakmens uz zemeslodes. Ar briljantiem visbiežāk tiek domāti tieši baltie, bezkrāsainie briljanti, taču nereti aizmirsti tiek krāsainie briljanti, kas ir krietni retāk sastopami un līdz ar to arī vērtīgāki par baltajiem. Krāsainie briljanti ir visaugstāk vērtētie dārgakmeņi pasaulē to pievilcīgās krāsas un retuma dēļ. Starp katriem 10 000 atrastajiem dimantiem, tikai viens ir ar kādu no unikālajām krāsām.  
 
Iegādāties krāsainos briljantus – šī ir viena no labākajām, drošākajām un vieglākajām investīcijām, lai uzturētu labklājību. Tāpat šis investīciju objekts ir viegli transportējams, kas īpaši būtiski mūsdienu straujajā ritmā un nemitīgajā kustībā pa visu pasauli. Izsmalcināto krāsu briljanti ir ar augstu vērtību arī tad, ja tie ir maza izmēra. Gluži kā retu mākslas darbu vērtība – arī krāsaino briljantu vērtība tikai aug.  


Krāsainie dimanti, gluži tāpat kā baltie, ir īsti dimanti, kas veidojošies dabā – dziļi zemē, kur temperatūra pārsniedz 1000°C. Pasaulē sastopami ap 30 toņu krāsainie briljanti, no tiem populārākie – sarkanie, rozā, dzeltenie, zilie, zaļie, brūnie un melnie briljanti. Jo košāka un intensīvāka krāsa, jo vērtīgāks krāsainais briljants. Dažādās nokrāsas rodas no piemaisījumiem oglekļa atoma struktūrā vai kristāla režģī, ko sauc par mikroelementiem. Piemēram, dzeltenie dimanti savu krāsu iegūst no slāpekļa, zilie un violetie ir rezultāts augstai bora koncentrācijai. Savukārt rozā un sarkano toņu rašanas joprojām ir neatklāts noslēpums, jo zinātniekiem nav zināms elements, kas to varētu radīt. Zināms tikai, ka šīs krāsas akmeņi veidojošies ārkārtēji augsta spiediena un liela karstuma rezultātā, izraisot plastisku deformāciju un radot izmaiņas pašā atoma struktūrā. Arī zaļie dimanti radušies no dabīgas apstarošanas – radioaktīvie elementi, piemēram, urāns, izdala augstas enerģijas daļiņas, kas rada defektu akmens atomu struktūrā, mainot tā krāsu.  
 
No minētajām krāsām visretākie un visdārgākie ir tieši sarkanie briljanti. Visā pasaulē ir tikuši atrast tikai ap 30 koši sarkani dimanti. Sarkanie dimanti visbiežāk ir bijuši arī salīdzinoši nelieli izmērā – no puskarāta līdz karātam. To retums un intensīvā krāsa padara tos par visdārgākajiem – vidēji viena karāta cena ir ap 1 milj. ASV dolāru. Lielākais sarkanais briljants, kāds jebkad pārdots, sver 5,11 karātus un tā cena bija 8 milj. ASV dolāru.  

 
Retie zilie dimanti tiek iegūti vien pāris raktuvēs pasaulē – Dienvidāfrikā, Austrālijā un Indijā. Vidējā cena zilajam dimantam ir ap 200 000 ASV dolāru par karātu. Visdārgākais pārdotais zilais briljants bija 14,2 karātu smags. Tā cena bija 57,5 milj. ASV dolāru. Taču pasaulē ievērojamākais zilais briljants ir Hupa briljants (Hope diamond), kas sver 45,2 karātus un tā vērtība noteikta ap 250 milj. ASV dolāru.  
 
Vieni no visretākajiem dimantiem ir rozā dimanti, kuri mēdz tikt saukti arī par Argyle dimantiem, jo galvenokārt tiek iegūti vienās raktuvēs – Argyle, Austrālijā. Lai gan to retums ir pielīdzināms zilajiem dimantiem, tomēr rozā mēdz būt dārgāki lielā pieprasījuma dēļ, ko veido šī unikālā, romantiskā un mīlestību simbolizējošā krāsa. Rozā dimanta cena par karātu var atšķirties, ņemot vērā to kvalitātes faktorus. Tāpēc viena karāta cena var būt amplitūdā no 10 000 līdz 700 000 ASV dolāru. Slavenākais rozā briljants ir Rozā zvaigzne, kas svēra 59,6 karātus un 2017. gadā tika pārdots par 71,2 milj. ASV dolāru.  
 
Dzeltenie ir visizplatītākie un populārākie krāsainie dimanti un veido apmēram pusi no krāsaino dimantu tirgus. Arī šie dimanti ir reti sastopami, tomēr to salīdzinoši pieejamā cena un košā krāsa ir padarījusi tos par vispieprasītākajiem krāsainajiem dimantiem. Dzeltenā dimanta cena vidēji par karātu ir no 3000 līdz 5000 ASV dolāru, taču pie ļoti spilgtas dzeltenās krāsas cena var būt arī no 8000 līdz 16000 ASV dolāru. Visdārgāk pārdotais dzeltenais briljants bija 100,9 karātus smagais Graff Vivid Yellow, ko 2020. gadā pārdeva par 16,3 milj. ASV dolāru. 

Brūnie dimanti, kas atgādina šokolādi, šampanieti vai konjaku, ir retāki par baltajiem, bet daudz biežāk atrodami kā jebkuras citas krāsas krāsainie dimanti. Tāpēc arī cenas ziņā šie ir vispieejamākie no krāsainajiem briljantiem. Neskatoties uz to, ka brūnais dimants ir retāk sastopams kā baltais, baltā cena būs augstāka tirgus pieprasījuma dēļ. Vidējā cena par karātu ir 2000 – 4000 ASV dolāru. Visslavenākais brūnais briljants ir Golden Jubilee Diamond, kura svars ir 545.67 karāti un vērtība 12 milj. ASV dolāru. 

Melnie briljanti, saukti arī par Carbonados, ir unikāli tā izteikti melnā toņa dēļ – to rada grafīta ieslēgumi. Arī melnie dimanti tāpat kā brūnie – ir retāki par baltajiem, taču cenas ziņā pieejamāki mazāka tirgus pieprasījuma dēļ. Vidējā cena par karātu ir 1500 līdz 5000 ASV dolāru. Pasaulē visdārgāk pārdotais melnais briljants ir 555,55 karātu smagais Enigma, ko pārdeva par 4,28 milj. ASV dolāru.