Laikā, kad juveliernami sacenšas, lai radītu pēc iespējas unikālākus un inovatīvākus rotu dizainus, GRENARDI rotu eksperti atgādina par bāzes rotaslietām, kurām gluži kā mazajai, melnajai vakarkleitai būtu jābūt ikvienas sievietes rotaslietu lādītē. Ja būsiet izvēlējusies šīs rotas, varat būt droša, ka jums būs, ar ko rotāties jebkurā situācijā – gan ikdienā, gan arī izsmalcinātos pasākumos. Šīs rotaslietas ir gluži kā bāze, ar ko sākt veidot savu rotaslietu kolekciju un lieliski saskaņot ar jebkuru apģērbu un citām rotaslietām, kā arī šo var uzskatīt par ilgtermiņa investīciju: rotu dizaini nekad neiziet no modes, tās var nēsāt mūžīgi un nodot no paaudzes paaudzē.
GRENARDI rotu eksperti piedāvā iepazīties ar 6 rotaslietām, ar kurām sākt veidot savu rotaslietu kolekciju.
1. Pērļu kaklarota
Balto pērļu kaklarota jeb virtene ir absolūtā rotu klasika, kas bijusi aktuāla vienmēr un savu aktualitāti turpina saglabāt. It īpaši šogad pērles izceltas jaunā gaismā. Pērļu kaklarota ir tā, ar ko varēsiet atsvaidzināt un padarīt elegantāku ikdienas izskatu, gan arī rotāties, velkot vakarkleitu. Pērļu virtenes pieejamas dažādos garumos – vispopulārākais ir tā saucamais “princešu garums” – 40 līdz 45 cm garumā, lai kaklarotas zemākais punkts būtu kakla bedrītes augstumā. Taču aktuāli arī garākas virtenes un īpaši 100 – 120 cm garās, kuras ap kaklu var aplikt dubultā, tādējādi vienu virtenes cilpu veidojot kakla bedrītes augstumā un otru – krūšu līnijas augstumā.
2. Briljantu nagliņauskari ar vienu briljantu
Nagliņauskari ar vienu vai vairākiem briljantiem, kas izkārtoti pavē tehnikā, ir rotu klasika, kas piestāv ikvienai, neatkarīgi no vecuma. Tāpēc bieži vien tieši briljantu nagliņauskarus dāvina mazām meitenēm kā vērtīgu dāvanu, ar kuru var rotāties gan dāvanas saņemšanas brīdī, gan arī pēc tam visa mūža garumā. Nagliņauskari ir iederīgi gan ikdienas situācijās, gan svētkos. Atkarībā no kopējā tēla – tie var piešķirt mazu, izsmalcinātu mirdzumu ikdienas tēlam un lieliski iederēsies arī pie vakarkleitas. Arī šeit klasisko nagliņauskaru piedāvājums nav vienveidīgs: nagliņauskari pieejami dažādos zelta toņos, kas rotāti ar dažāda izmēra un formu briljantiem, kā arī pieejami dizaini, kur konkrētā forma ir izveidota no vairākiem maziem briljantiem, kas izkārtoti pavē jeb bruģēšanas tehnikā.
Lai arī zelta toņa izvēle ir atkarīga no gaumes, tomēr rotu eksperti iesaka izvēlēties rotas ar briljantiem, kas iestrādāti tieši baltajā zeltā. Baltie briljanti saplūdīs ar baltā zelta toni un vizuāli briljanti izskatīties vēl lielāki un mirdzošāki.
3. Tenisa rokassprādze
Tenisa rokassprādze ir aproce, ko veido briljantu virtene, kurā var būt iestrādāti pat 55 briljanti. Šādu nosaukumu tā ieguvusi pēc kāda notikuma 1987. gadā prestižajās US Open sacensībās: slavenā tenisiste Chris Evert lūdza pārtraukt spēli, lai salasītu briljantus no rokassprādzes, kas tai bija noslīdējusi no rokas spēles laikā. Kopš tā laika šāda veida rokassprādzes tiek dēvētas par “tenisa rokassprādzēm”. Arī šis rokassprādzes veids tiek ierindots rotaslietu klasikā, jo tās dizains ir mūžīgs. Lai arī šīs rokassprādzes šķiet ļoti līdzīgas, tomēr arī to dizainos un funkcionalitātēs ir nianses, ko ņemt vērā, to iegādājoties: zelta tonis, briljantu forma un izkārtojums, un aizdare – tā var būt gan klasiskā rokassprādžu aizdare, gan arī inovatīvais un elastīgais risinājums, kas pielāgosies dažādu izmēru rokām.
4. Kaklarota ar briljantu
Gluži kā briljantu nagliņauskari, arī šī kaklarota ir mūžīgā klasika – zelta rota ar vienu briljantu. Šādas klasiskas kaklarotas unikalitāte ir tajā, ka tā ir vienlīdz gan ļoti vienkārša, gan arī izsmalcināta. Kaklarota būs gan mazs, izsmalcināts akcents ikdienā, gan arī lielisks tēla papildinājums izsmalcinātam un elegantam koptēlam. Lai arī kaklarotas dizains ir klasisks, tomēr arī šeit ir dažādas izvēles iespējas – zelta tonis, kaklarotas ķēdītes pinuma veids un garums, briljanta forma, kas var būt apaļa, lāsveida un arī kvadrāta formā.
5. Kokteiļgredzens
Pasākumu apmeklēšanai un citiem saviesīgiem notikumiem piestāv mirdzoši un pamanāmi kokteiļgredzeni, kas var gan lieliski papildināt jūsu koptēlu, gan arī būt kā vienīgais un galvenais uzkrītošais akcents. Par kokteiļgredzenu tas tiek saukts, jo visbiežāk tiek vilkts uz vidējā pirksta tai rokai, kurā tiek turēta vīna, šampanieša, kokteiļa vai ūdens glāze. Pavadot laiku pasākumā un turot dzēriena glāzi rokā, šis gredzens pilnīgi noteikti nepaliks nepamanīts. Kokteiļgredzeni pārsteidz gan ar gredzenu iespaidīgo izmēru formām, gan arī ar krāsainām un mirdzošām dārgakmeņu kombinācijām, tāpēc plašajā gredzenu klāstā katra atradīs savai gaumei piemērotāko.
6. Auskari – riņķīši
Zelta riņķīšu auskari ir viena no pasaulē populārākajām auskaru izvēlēm gan to ērtās nēsāšanas, gan arī klasisko un visam pieskaņoto dizainu dēļ. To dizaini var būt visdažādākie – klasiski zelta riņķīši bez akmeņiem, riņķīši ar briljantiem, unikāla dizaina riņķīši ar dažādiem dārgakmeņiem un dizaina elementiem.