Vasara ir vispiemērotākais laiks, kad sevi rotāt ar visskaistākajām rotaslietām un ierasto rotaslietu vietā uzdrīkstēties uzvilkt ko košāku un pamanāmāku. Laikam kļūstot siltākam un izvēloties augumu atsedzošāku apģērbu, visas rotas tiek pamanītas, jo tās vairs nenosedz džemperu garās piedurknes, augstās apkakles vai cimdi. Arī dabīgā vasaras saules gaisma ir tā, kas rotām ļauj mirdzēt vēl spožāk un līdz ar to arī mums rada vēlmi ar šo skaistumu rotāties, nevis glabāt rotaslietu kastītēs.

Vasarai piestāv teju viss, un nekas nevar būt par daudz vai par košu. Tomēr, lai izvēlētos atbilstošākās un vasarai aktuālākās rotas dažādiem notikumiem, GRENARDI rotu eksperti piedāvā aplūkot 10 šīs vasaras rotaslietu modes tendences.

1. Izteiksmīgu krāsu palete

Neitrāli un neizteiksmīgi toņi lai paliek gada drēgnajiem mēnešiem. Vasara nāk ar spilgtiem, pamanāmiem toņiem, kas saskan ar sauli, dabas košajām krāsām, tās pilnbriedu un, protams, mūsu pacilāto noskaņojumu. Gada karstākā sezona ir īstais laiks, kad uzdrošināties rotāties ar viskošākajām krāsām. Košu krāsu rotaslietas ir arī lielisks veids, kā piešķirt akcentu jebkurai kapsulas tipa garderobei, tādā veidā to atsvaidzinot un mainot tās noskaņu atkarībā no akcentu krāsas.

2023. gada vasarā kā modes krāsas tiek noteiktas divas dažādas paletes – gan košie toņi, gan pasteļtoņi. Košo toņu paletē dominē ugunīgi sarkanais, kobalta zilais un dedzīgi zaļais. Attiecīgi starp rotakmeņiem šīs krāsas atrodamas rubīnos, safīros, lazurītos, topāzos, smaragdos, ahātos un citos akmeņos.

Kā pretstats iepriekš minētajiem, vasarā modē arī mierīgi, taču vizuāli piesaistoši pasteļtoņi: pūderzilais, ceriņu violetais, sviesta dzeltenais. Ja vēlaties savam tēlam piešķirt akcenu šajos toņos, meklējiet rotas ar ametistiem, citrīniem, tirkīziem, akvamarīniem, topāziem un citiem akmeņiem.

Īpaši izteiksmīgu akcentu piešķirs un jūsu drosmi rotāties parādīs tādu rotu izvēle, kuru dizainā izmantoti dažādu košo krāsu akmeņi. Rotas, kurās atsedzas dažādas krāsas, harmoniski saskaņosies ar dažādu krāsu apģērbu, kā arī, protams, piešķirs akcentu neitrālu krāsu koptēlam.


2. Zelta toņu kombinēšana

Tie laiki, kad labais stils pieprasīja nēsāt viena zelta toņa rotas, ir pagājuši. Šobrīd īpaši aktuāli kombinēt dažādus zelta toņus, izvēloties rotas, kuras jau radītas no divu vai trīs toņu zelta vai arī nēsāt vairākas rotas – katru savā zelta tonī. Pārrakstiet vecos stila noteikumus un uzdrīkstieties vienlaicīgi nēsāt gan baltā, gan dzeltenā zelta rokassprādzi vai baltā un sarkanā zelta kakla ķēdīti. Šādā veidā arī neierobežosiet sevi, radot tikai siltu vai vēsu tēlu. Vienlaicīgi nēsājot gan baltā, gan dzeltenā zelta rotas, jūsu tēlā ir gan vēsie, gan siltie toņi, kas radīs saskaņotu saspēli arī ar apģērbu.


3. Baltais zelts ar briljantiem

Ja mums paveiksies, tad šī būs saulaina vasara un varbūt pat tiksim pie skaista zeltainbrūna iedeguma. Uz brūnganas ādas īpaši izceļas baltā zelta rotas, jo starp ādas un rotas krāsu ir liels kontrasts. Un, protams, nav nekas mirdzošāks par baltajiem briljantiem, kas izspīd dabīgajā saules gaismā visā to krāšņumā. Baltā zelta rotas ar briljantiem iederēsies gan svinīgākā un formālākā vidē, gan arī brīvajā laikā, kad būsiet uzvilkusi ērtāko t-kreklu, taču vēlēsieties tēlu un sievišķību izcelt ar mazu, mirdzošu akcentu.


4. Festivālu stils – aukliņas

Vasara ir laiks, kad liela daļa pazūd no pilsētas burzmas, lai pavadītu laiku tuvāk dabai un būtu vairāk saskaņā ar sevi. Neatkarīgi no tā, vai izbrauciens no pilsētas saistāms ar kāda festivāla apmeklēšanu, brīvdienām lauku namiņā pie jūras vai attālināta darba iespējām kādā no Latvijas mazpilsētām, vēlme labi izskatīties un rotāties paliek nemainīga. Mainās tikai ārējais tēls, kas kļūst daudz brīvāks un videi piemērotāks. Taču brīvāks stils nebūt nenozīmē, ka tas ir mazāk elegants. Arī brīvā vai hipiju stila rotas var būt izsmalcinātas, kur vieglas aukliņas mijas ar zelta ķēdītēm un dārgakmeņiem. Piemēram, itāļu zīmols Pippo Perez piedāvā brīvā stila aukliņu rokassprādzes, kurās iekļauti, ar dārgakmeņiem rotāti, simboliski elementi: sirds, zvaigzne, mēness, saule, ziedi un citi. GRENARDI zīmola Spring by Spring kolekcijā atrodamas elegantas rokassprādzes ar vienu briljantu, kur aproces daļu veido gan zelts, gan melna vai sarkana tekstila aukliņa. Savukārt itāļu zīmols Nanis piedāvā elegantā auklā iekārtu akmeni, ko izvēlēties atbilstoši iecienītākajai krāsai vai arī akmenim, kas saista pēc tam piedēvētajām īpašībām.


5. Krāšņi vasaras ziedi

Vasara ir ziedēšanas laiks, tāpēc arī tajā iederas apģērbi un aksesuāri ar izteiktiem ziedu motīviem. Ziedi var būt dažādi – gan askētiski, radīti no viena toņa zelta, gan arī trīsdimensionāli, bagātīgi noklāti ar dārgakmeņiem pavē tehnikā. Lai arī rotas ar ziediem rada dažādi zīmoli, tomēr itāļu luksusa zīmolam Pasquale Bruni tieši ziedi un ziedlapas ir rotu dizainu raksturīgais elements. Kolekcijās sastopami gan viengabalaini ziedi, kas izgriezti no viena akmens vai zelta, gan arī sarežģīti un krāšņi ziedu salikumi no dažādiem dārgakmeņiem, kas veido aizraujošas krāsu saspēles. Savukārt itāļu zīmola Annamaria Cammilli kolekcijās atradīsiet skulpturālus trīsdimensionālus ziedus.


6. Pērles

Klasiskās pērles jaunos, rotaļīgos dizainos ir aktuālas visu 2023. gadu. Arī šajā vasarā turpiniet rotāties ar pērlēm, radot savu tēlu harmonisku, gaišu un maigu. Pērļu rotas ir ļoti universālas, jo piestāvēs jebkuras sezonas garderobei un iederēsies jebkurā jūsu dzīves notikumā. Atkarībā no dizaina, pērles var gan harmoniski saplūst ar jūsu kopējo tēlu, gan arī būt kā pamanāms akcents, ja izvēlēsieties unikālu dizainu pērļu rotas vai arī pērles citu krāsu toņos – rozā, zilas, dzeltenas.


7. Pamanāmi kokteiļgredzeni

Vasaras spozmei un aktīvajai saviesīgo pasākumu sezonai piestāv mirdzoši un pamanāmi kokteiļgredzeni. Kokteiļgredzena uzdevums ir būt tik pamanāmam, ka tas var būt arī vienīgais akcents un panākt svinīgu koptēlu. Apmeklējot saviesīgus pasākumus, rokā turot vīna glāzi vai kafijas krūzi, gredzens noteikti nepaliks nepamanīts apkārtējiem skatieniem. Un, protams, tas priecēs arī jūs pašu, jo gredzens ir rota, uz kuru mēs visbiežāk skatāmies.


8. Vasaras vēstneši – spāres un taureņi

Ļaujiet gaisā lidojošajai spārei vai tauriņam nosēsties uz jūsu rokas vai kakla, lai tas atgādinātu jums par brīvību un spēju lidot, un, protams, par siltā laika atnākšanu. Krāsainie taureņi ir viens no pavasara un vasaras simboliem, par kuriem vienmēr priecājamies, kad tie mums palido garām un šķietami sveicina, kustinot krāšņos spārnus. Itāļu zīmola SICIS taureņi un spāres, kuri radīti mozaīkas tehnikā, jūsu acis priecēs vienmēr.


9. Matēts zelts

Matēts zelts šķietami atgādina jūras smilšu struktūru, un tas iederēsies ne tikai pludmalē, bet arī jebkurā citā vidē, kur pavadīsiet vasaru. Rotas no matētā zelta ir atbilstoša izvēle, kad vēlaties rotāties un izcelt savu individualitāti, taču nevēlaties, lai rotas ir pārāk mirdzošas vai uzkrītošas. Elegantas un harmoniskas ir rotas, ko matējuma tehnikā rada itāļu zīmoli Marco Bicego, Nanis un Annamaria Cammilli.


10. Garās kaklarotas

Koķetas, rotaļīgas un viegli izaicinošas ir kaklarotas, kuru garums ir līdz pat krūtīm. Kad gan vēl, ja ne vasarā rotāties ar šādu kaklarotu, kad varam atļauties dziļu dekoltē, atpogātu kreklu vai bikini, lai kaklarotu redzētu visā tās garumā. Izilcs un drosmīgs akcents jūsu tēlam brīvas atmosfēras pasākumos vai svinībās, kur etiķete to atļauj.