Pie apvāršņa parādījes jauns krāsu komplekts, kuru starptautisko tendenču prognozēšanas uzņēmums WGSN noteicis par 2023. gada aktuālākajām rudens un ziemas krāsām. Sezonas krāsas – vīna sarkanais, lavandas violetais, aprikožu oranžais, kobalta zilais un salvijas zaļais – izvēlētas to atjaunojošo un enerģētisko īpašību dēļ.

WGSN pārstāji norāda, ka šīs krāsas atspoguļo dažādus dzīves ceļojumus, jaunu virzienu noteikšanu un dzīvesveidu pielāgošanu atbilstoši savām patiesajām vēlmēm. Krāsas tiek raksturotas kā motivējošas, kas palīdzēs ikvienam atgūt saikni pašiem ar sevi, veicināt jaunus atklājumus, personisko transformāciju un spēju izbaudīt dzīves vienkāršās lietas. Daudziem par prioritāti kļūs veselība un pašdziedināšanās, savukārt citiem – sevis atklājumi un ceļošanas pieredzes iztēles un radošuma atdzīvināšanai. Tāpat arī daudzveidīgā krāsu palete ataino cilvēku vēlmi dzīvot jēgpilni, apzināti, ar nolūku, lai izdarītu pareizās izvēles par labu pašiem sev, apkārtējiem cilvēkiem un videi, kurā dzīvojam.

“Šai sezonai izvirzītās krāsas atspoguļo cilvēku mainīgo uzvedību, dzīvesveidu un emocionālos stāvokļus, kā arī jūtīgo dabu. Mēs ticam, ka mūsos atgriezīsies pārliecība un dinamiskās krāsas veicinās enerģijas pieplūdumu, kā arī radošuma uzplaukumu. Savukārt mierīgie toņi patiks tiem, kuriem nepieciešams nomierināt un līdzsvarot ķermeni, prātu un sirdi,” – atklāja Dženija Klārka, WGSN krāsu nodaļas vadītāja.

Sarkanais: no laša krāsas līdz vīna sārtai

Sarkanā krāsa jeb astro dust iemieso dažādus sarkanos toņus, kuru nokrāsa ir no laša sārta līdz pat izteikti vīna sarkanai. Sarkanās krāsas izvēle saistīta ar starptautisko apsēstību ar starpplanētu izpēti un kosmosa tūrisma attīstību. Šī sārtā Visuma krāsa spēj gan satraukt, gan arī iedvesmot.

No enerģētiskā viedokļa sarkanā krāsa izstaro pārliecību, drosmi, spēku, kaisli, taču vienlīdz arī siltumu. Modes pasaulē sarkans ir teju vai sinonīms izsmalcinātībai. Sarkanas rotas būs vispamanāmākais akcents, ja būsiet izvēlējusies melnu vai tumši pelēku apģērbu. Juvelierizstrādājumu pasaulē sarkano toni sastapsiet, ja izvēlēsieties rubīnu, karneolu. Taču, ja meklējat laša sārto toni, izvēlieties halcedonu.


Lavandas violetais

Lavandas violetais ir nomierinošs tonis. WGSN šo toni iekļāvis, lai līdzsvarotu visu sezonas krāsu paleti. Ar līdzsvarošanu, protams, domājot arī par līdzsvara un harmonijas ienākšanu ikviena ikdienā. Violetais veicina labsajūtu un mentālās veselības uzlabošanos. Ne velti maigi violetais ir iekļauts skaistumkopšanas, veselības, modes industrijās.

Kopumā violetais ir ne tikai miera un līdzsvara tonis, bet arī sinonīms greznībai, elegancei, radošai izpausmei, ideālu radīšanai. Izsmalcinātu sajūtu radīsiet, violeto toni kombinējot ar neitrāliem toņiem, piemēram, ziloņkaulu, ogles pelēko. Taču pamanāma un satriecoša kopskata radīšanai, apvienojiet violeto ar zaļiem toņiem.

Ja vēlaties rotāties ar violetas krāsas rotām, izvēlieties mirdzošos ametistus. Ametists ir nomierinošs akmens, kas vienlīdz tiek uzskatīts arī par iekšējā spēka veicinātāju.


Aprikozes oranžais

WGSN šo izvēlēto toni raksturo kā vienlīdz gan priecīgu, gan barojošu. Šis ir tonis, kas rada enerģiju un spēj pozitīvi uzlādēt. Šī krāsa ir kā zelta vidusceļs starp maigajiem pasteļtoņiem un izteikti spilgtajiem toņiem. Krāsai var būt gan neitrāla, gan rotaļīga noskaņa – viss atkarīgs no tās lietojuma un savienojuma ar citām krāsām.

Korallis ir akmens, ar kuru rotāties, ja jūs uzrunā tieši šī krāsa. Koraļļi ir jūrā dzīvojoši bezmugurkaulnieki, kuru ķermeņus apņēmusi pārkaļķojusies čaula. Šis akmens tiek uzskatīts par panākumus veicinošu, lielisku palīgu vadošā amatā un biznesā.


Kobalta zilais

Kobalta spilgti zilais ir ļoti daudzpusīga krāsa. Tā daudz tiek izmantota tehnoloģiju pasaulē, asociēta ar mūsdienu moderno kosmosu un nākotnes pasauli. Krāsu izvēlas virsdrēbju un sporta apģērbu dizainiem, tomēr visbiežāk šī krāsa tiek saistīta ar izsmalcinātu svētku apģērbu un aksesuāriem.

Spilgti zilo krāsu atradīsiet safīros, kas izsenis zināmi kā karaliski dārgakmeņi. Tiek uzskatīts, ka tie vienlīdz palīdz gan stiprināt pozīcijas sabiedrībā, gan arī līdzsvaro enerģiju un palīdz izzināt pasauli.


Salvijas zaļais

Pretstatā kobalta zilajam, salvijas zaļais tonis ir gluži kā atelpa no tehnoloģiju pasaules. Pandēmijas laikā aktīvi parādījās daudz jaunas aizraušanās, piemēram, gleznošana, dārzkopība, rokdarbi, pavārmāksla. Šīs ir dažas no aktivitātēm, kas veicina lēnāku dzīvesveidu, uz ko arī mudina WGSN. Uzņēmums uzsver, ka tā kā dzīves straujais ritms globāli tikai pieaugs, cilvēki arvien vairāk vēlēsies pavadīt laiku dabā vai skatīties uz krāsām, kas mazina trauksmi un stresa līmeni. Salvijas zaļais ir kluss, mierīgs tonis, kas ļauj atpūsties un iegrimt mierīgās domās. Krāsai liela loma arī apģērbā un interjerā.

Juvelierizstrādājumos šo krāsu atradīsiet rotās ar prazeolītu, kas ir maigi zaļš, caurspīdīgs pusdārgakmens. Prazeolīts simbolizē pārpilnību un labklājību un veicina spēju būt šeit un tagad.