Strauji tuvojas Starptautiskā sieviešu diena, kurā ierasts, ka vīrieši sirsnīgi sveic un iepriecina savas mīļotās sievietes – sievas, draudzenes, māsas, mammas un meitas. Sveicot šajā dienā, sievietēm tiek atgādināts par viņu skaistumu un gudrību, kā arī sievišķīgo, maigo un vienlaikus arī jaudīgo enerģiju. Katrs uzmanības apliecinājums un sveiciens ir īpaši pacilājošs un prieku raisošs, tāpēc iepriecināt dāmas var ne tikai ar ziediem, bet arī ar izsmalcinātām un vērtīgām rotaslietām, kas par šo dienu atgādinās mūžīgi.

Lai neapjuktu plašajā juvelierizstrādājumu klāstā, GRENARDI rotu eksperti sniedz idejas rotu izvēlei, ar kurām iepriecināt mīļoto sievieti, mammu vai meitu.

Dāvanas mīļotajai sievietei

Katra sieviete ir unikāla savā būtībā, tāpēc arī viņu rotaslietu gaumes ir atšķirīgas. Rotu izvēle nepavisam nav vienkārša, ja vien nav saņemts nepārprotams mājiens par konkrētām rotaslietām, kas iekritušas mīļotās sirdī. Rotu eksperti iesaka aplūkot sievietes esošo rotaslietu kolekciju: tādā veidā jūs noskaidrosiet gan sievietes iecienītāko zelta toni, gan arī rotaslietu stilu, lai varētu piemeklēt ko līdzīgu. Tāpat varat arī ieskatīties sievietes garderobē un piemeklēt pieskaņotu rotaslietu kādam īpašam apģērbam, piemēram, vakarkleitai. Visvienkāršāk būs iegādāties kaklarotu, auskarus vai rokassprādzi, jo šīm rotām būs vieglāk noteikt izmēru nekā, piemēram, gredzeniem. Taču, ja vēlaties dāvināt gredzenu, arī tā izmēru varat neuzkrītoši noskaidrot vai arī veikt gredzena apmaiņu vai izmēra korekciju, ja rodas tāda nepieciešamība pēc pirkuma veikšanas.

Rotu klasika

Rotaslietu klasika ir tā, ko jūs nekļūdīgi varat dāvināt mīļotajai sievietei neatkarīgi no viņas vecuma, dzīvesveida vai ģērbšanās stila: klasiskas rotas piestāv un būs noderīgas ikvienai, kā arī tās ir pārlaicīgas un līdz ar to – nododamas no paaudzes paaudzē. Tāpēc, ja neesat īsti pārliecināts, kāda rotaslieta sievietei patiešām varētu patikt, izvēlieties klasiku un jūs nekļūdīsieties.

Absolūtā rotaslietu klasika ir zelta rotas, kas rotātas ar vienu balto briljantu: nagliņauskari, gredzens un kaklarota. Tāpat arī mūžīgā klasika ir tā saucamā tenisa rokassprādze, kas radīta no secīgi izkārtotiem briljantiem visas aproces garumā. Lai arī baltie briljanti visizteiksmīgākie ir tieši baltā zelta rotās, taču rotas pieejamas arī dzeltenajā un sarkanajā zeltā.

Par klasiku uzskata arī tā saucamās Princeses Diānas rotas un, protams, arī pērles. Par Princeses Diānas rotām sauc tos juvelierizstrādājumus, kuru centrā atrodas viens liels dārgakmens, kas viscaur ieskauts ar daudz maza izmēra briljantiem. Savukārt pērļu pasaulē klasiski dizaini ir pērļu nagliņauskari, kā arī pērļu virtenes kaklarotas un rokassprādžu formā.

Modernā klasika

Ne velti Rainis ir teicis, ka “pastāvēs tas, kas mainīsies”. Lai klasiskās rotas ietu līdzi laikam, juveliernamu dizaineri nemitīgi rada jaunus dizaina elementus un dārgakmeņu kombinācijas, kas spēj vienlaikus saglabāt gan ierasto klasiku, gan arī piešķirt mūsdienīgu akcentu. Tādējādi ierastās klasiskās formas tiek papildinātas ar dažādu krāsu dārgakmeņiem un oriģināliem akmeņu izkārtojumu veidiem.

Pavasarīgs rotaļīgums

Marts ir mēnesis, kad gaisā jau pamazām nojaušama pirmā pavasara sajūta. Un tieši pavasara radītās emocijas ir tās, kas liek gribēt atkal būt košākai, pamanāmākai, rotaļīgākai. Gluži kā iecienītākajos 8. marta sarkanajos un rozā tulpju pušķos, arī juvelierizstrādājumu pasaulē rotaļīgumu sajutīsiet rotās, kuru dizainā izmantots kaislīgi sarkanais rubīns un koķetais rozā turmalīns.

Sievišķīgais mirdzums

Bieži vien ir dzirdēts, ka “briljanti ir sieviešu labākie draugi”, tāpēc ieprieciniet mīļoto ar izteiksmīgiem un pievilcīgiem briljantiem, kas izcels viņas iekšējo un ārējo mirdzumu. Īpaši mirdzoši būs juvelierizstrādājumi, kurus rotā viens liela izmēra briljants vai arī daudz mazi briljanti, kas izkāroti atbilstoši dizainam vai arī pavē jeb bruģēšanas tehnikā. Gluži kā rotaslietu klasika, arī rotas ar briljantiem ir tās, kas glabā mūžīgu vērību un būs aktuālas vienmēr.

Dzimšanas dienas akmens

Lai pārsteigtu mīļoto ar personisku dāvanu, izvēlieties juvelierizstrādājumu, kas rotāts ar viņas dzimšanas dienas akmeni. Jau izsenis katrā mēnesī dzimušajiem ir noteikts viens vai vairāki dzimšanas dienas akmeņi: tiek uzskatīts, ka tie apveltīti ar enerģētiskajām īpašībām, kas īpaši labvēlīgās konkrētajā mēnesī dzimušajām. Piemēram, ja mīļotā sieviete dzimusi martā, dāviniet rotas ar gaiši zilo un nomierinošo akvamarīnu, savukārt, ja dzimšanas diena ir maijā – ar karalisko patiesības akmeni smaragdu.

Dārglietas kā investīcija

Īpaši vērtīga dāvana mīļotajai sievietei būs dārglietas, kas ne tikai lieliski izskatās, bet arī kalpo kā investīcija. Juvelierizstrādājumi, kas radīti no dārgmetāliem un augstākās kvalitātes dārgakmeņiem, kuru svars mērojams vairākos karātos, ir ieguldījums ar nemitīgi pieaugošu vērtību. Arvien turpina pieaugt gan zelta, gan arī dārgakmeņu vērtība, jo to daudzums pasaulē samazinās. Būtiski arī tas, ka dārglietas ir investīciju objekts, kas ir viegli un ērti pārvietojams, kā arī, savas nezūdošās vērtības dēļ, nododams no paaudzes paaudzē.

Dāvanas mammai

Lai arī nav stingru noteikumu, kādas rotas piemērotas dažādu vecumu sievietēm, tomēr ir rotaslietu dizaini, akmeņi un krāsas, kas vēl vairāk piestāvēs nobriedušai sievietei un izcels viņas labākās īpašības: viedumu un eleganci. Apjomīgi dizaini, matēti zelta toņi, harmoniski pasteļtoņi, pērļu un perlamutra baltais vai arī tumšie un dziļie toņi kā smaragda zaļais, karaliskais safīra zilais un bordo.

Jūsu mammu iepriecinās izsmalcinātas pērļu rotas, kas piestāvēs gan ikdienas, gan svinīgu pasākumu tēlam. Pērles ir ļoti ērti nēsājamas un lieliski saskan ar sievietes eleganci, kas rodas tikai ar gadiem, kā arī pērļu baltais tonis vizuāli komplimentē ādas toni, ļaujot tai izskatīties mirdzošākai. Pērļu rotu klāstā atradīsiet gan klasiska dizaina kaklarotas, rokassprādzes un auskarus, gan arī modernus dizainus, kas radīti no dažādu toņu kultivētajām saldūdens vai jūras pērlēm un rotāti ar mirdzošiem briljantiem, citiem dārgakmeņiem vai mūsdienīgiem dārgmetālu elementiem.

Ne tikai vizuāli skaista, bet arī emocionāli vērtīga dāvana būs latviska dizaina rotas, kas radītas sadarbībā ar Vairu Vīķi – Freibergu. Kolekcijas “Rotājies, Latvija!” klāstā ir sudraba un zelta rotas ar latviešu saules zīmi – spēka, mīlestības un enerģijas simbolu. Kolekcijā pieejamas piespraudes, kaklarotas, auskari, gredzeni, kas rotāti ar krāšņiem dārgakmeņiem, gan arī pieejami bez tiem.

Ja gados jaunākām sievietēm piestāv izteikti spīdīgs zelts un mirdzoši dārgakmeņi, tad pie nobriedušas ādas vairāk piestāvēs šobrīd īpaši aktuālais un elegantais matētais zelts. Pasaulē ir tikai daži juvelierizstrādājumu zīmoli, kas ar īpašu skrāpējumu tehniku apstrādā zelta virsmu, lai tā iegūtu matētu efektu, piemēram, Nanis, Marco Bicego, Annamaria Cammilli.

Dāvanas meitai

Mazās dāmas jau no mazotnes apzinās, ka ir sievietes un vēlas rotāties un mirdzēt gluži kā mammas. Ieprieciniet meitu ar mirdzošām rotaslietām, ko rotā briljanti un citi rotakmeņi pievilcīgos toņos, lai arvien vairāk izceltu viņas meitenīgo dabu, radītu patiesu prieku un iemācītu nēsāt un rūpēties par vērtīgām lietām. Meiteņu rotaslietu kolekcijās atradīsiet gan klasiska dizaina rotas, kas būs aktuālas arī meitenei pieaugot, gan arī rotas ar sirdīm, ziediem, taureņiem, dzīvniekiem un dažādiem citiem elementiem, kas raksturo mazās dāmas pasauli un saistīti ar viņas vaļaspriekiem.

Neatkarīgi no tā, kādu rotaslietu dāvināšanai izvēlēsieties, tā pavisam noteikti nesīs sevī jūsu labos nodomus, vēlmi iepriecināt un likt justies īpaši labi 8. martā jeb Starptautiskajā sieviešu dienā. Lai atrastu piemērotāko dāvanu, apmeklējiet GRENARDI salonus, kur pieredzējuši un profesionāli konsultanti palīdzēs jums atrast atbilstošāko.