Jau kopš sen seniem laikiem dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem tiek piedēvētas ne tikai dziednieciskas īpašības, bet arī noteikts, kurš akmens ir visatbilstošākais katrā mēnesī dzimušajiem. Atsevišķos mēnešos dzimušie tiek apveltīti ar diviem dzimšanas dienas akmeņiem – tradicionālo un moderno, taču janvārī dzimušajiem noteikts viens akmens, kas enerģētiski ir vispiemērotākais – granāts.

Par dzimšanas dienas akmeni nosaka to, kas pēc tam piedēvētajām īpašībām visvairāk atbilst janvārī un citos mēnešos dzimušajiem. Tāpēc dzimšanas dienas akmens kalpos kā lielisks, veiksmi un aizsardzību veicinošs, talismans, ko iegādāties pašiem sev vai arī dāvāt janvārī dzimušajiem.

Granāts ir unikāls pusdārgakmens, ko juvelieri un modes pasaule iecienījuši tā unikālās, tumšās un sulīgās sarkanās krāsas dēļ. Lai arī sarkanā ir vispopulārākā granāta krāsa, tomēr retos gadījumos akmens sastopams arī oranžā, violetā un pat zaļā tonī. Granāta nosaukums radies no latīņu valodas vārda “granatus“, kas tulkojumā nozīmē – granātābols. Nosaukums dots par godu akmens izskatam, vizuāli atgādinot sulīgās granātābola sēkliņas.

Tiek uzskatīts, ka granāts nes veiksmi un garīgo skaidrību ikvienam, kurš to nēsā. Daudzi to uzskata par akmeni, kas uzlabo karmu un veicina labu veselību. Tāpat arī tas uztur draudzību un savstarpējo uzticību, kā arī veicina pašapziņu un radošo domāšanu. Uzskata arī, ka granāts izraisa kaisli, ugunīgu enerģiju, un vienlīdz arī stabilitāti. Vēsturiski dažādās kultūrās arī mēdza uzskatīt, ka granāts palīdz ceļojumu laikā, tāpēc to dāvāja saviem tuvajiem pirms došanās tālā ceļā.

Pēc Mosa skalas granāta cietības līmenis ir 6,5 līdz 7,5. Tas nozīmē, ka granāts ir pietiekami ciets, lai to droši varētu nēsāt visa veida rotaslietās. Jāuzmanās tikai no granāta saskares ar augstākas cietības minerāliem, piemēram, briljantiem, kas var granātu saskrāpēt. Granāts ir plaši sastopams dažādās pasaules vietās: Dienvidāfrikā, Šrilankā, Ķīnā, Madagaskarā, Indijā, ASV, Brazīlijā, Mjanmā.

Līdz šim visdārgākais granāts pasaulē ir bijis Zilais granāts, kas tika atklāts Madagaskarā, 1999. gadā. Atkarībā no gaismas leņķa, šis akmens var izskatīties arī zili zaļš vai violets. Augstākā zināmā cena par vienu šādu akmeni ir bijuši 6,8 milj. ASV dolāru par 4,2 karātu zilo granātu. Savukārt vispazīstamākais ir ugunīgais un tumši sarkanais Piropa granāts, kas rotā arī antīko un slaveno Piropa matu ķemmi. Tiārai lidzīgā ķemme radīta Viktorijas laikmetā un ir izcils piemērs, kas demonstrē granātu satriecošo skaistumu.  

Juvelierizstrādājumu pasaulē sastopamas dažādas rotas, kuru dizains radīts tieši no granātiem. Izvēlieties sev saistošo kaklarotu, gredzenu, rokassprādzi vai auskarus, lai koptēlā iekļautu gan sulīgus, tumši sarkanus akcentus, gan arī, lai apveltītu sevi arī tieši šim akmenim piedēvētajām dziednieciskajām īpašībām.