Laulību gredzens ir svarīgs jūsu savienības simbols un pēc kāzām to nēsāsiet pirkstā ik dienu. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties īstos gredzenus – tādus, kas patiks vizuāli, kā arī kalpos ilgi un uzticīgi daudzu gadu garumā. Lai to izdarītu pareizi, jums var palīdzēt speciālista konsultācija, bet, ja gredzenu iegādāsieties attālināti, ir vērts ņemt vērā vairākus svarīgus pamatnoteikumus.

Jums piemērotākais materiāls

Izvēloties gredzenu, vispirms jāsāk ar īsto materiālu – lai tas būtu izturīgs un lai krāsa atbilstu jūsu gaumei. Izvēļu šajā ziņā ir daudz, tāpēc sev piemērotu gredzenu varēs atrast pat visprasīgākie pircēji. Iecienītākie materiāli ir zelts un sudrabs, taču īpašu popularitāti pēdējos gados guvuši arī platīna gredzeni. Tradicionālākie pāri parasti pieturas pie vērtībām – klasiska dzeltenā zelta gredzeniem –, savukārt citi labprāt izvēlas sudraba un baltā zelta mūsdienīgo atturību. Taču ar to varianti nebeidzas. Aktuāli ir arī tādi toņi kā sarkans, rozā, melns, kā arī materiālu un toņu apvienojumi un akmeņu, tostarp iecienīto briljantu, iekļaušana gredzena dizainā. Uzmanību vērts pievērst arī rotas smagumam – jo pildītāks gredzens, jo izturīgāks un ilgmūžīgāks tas būs.

Pareizais izmērs

Pirksta apkārtmērs var būt viltīgs. Tas var mainīties atkarībā no sezonas, diennakts laika un gaisa temperatūras, tāpat ir nozīme cilvēka veselības stāvoklim un citiem faktoriem. Gredzenus neiesaka piemērīt agri no rīta vai pēc fiziskām aktivitātēm, kad pirksti var būt pietūkuši, tā vietā izvēlieties laiku, kurā jūtaties mierīgi un ķermeņa temperatūra ir normāla.

Jūsu dzīvesveids

Vairākums laulību gredzenu nēsā nepārtraukti, pat sporta laikā. Tieši tāpēc, izvēloties gredzenu, ir svarīgi ņemt vērā savu ikdienu un dzīvesveidu. Izvērtējiet, vai pavadāt laiku aktīvi, vai jūsu darbs ir saistīts ar rokdarbiem, tehniskiem darbiem vai tieši pretēji – ikdienu vadāt mierīgi, kas īpaši gredzena neietekmēs. Aktīvākajiem pāriem ieteicams izvēlēties šaurāku gredzenu modeļus, kā arī neiekļaut dizainā akmeņus, nepakļaujot rotu dažādām traumām, kā arī neļaujot gredzenam traucēt ikdienas darbos un aktivitātēs. Savukārt mierīgāka dzīvesveida piekritēji droši var izvēlēties arī platākus un masīvākus modeļus.

Plašas personalizācijas iespējas

Lai padarītu gredzenus īpašākus, ir pāri, kas izvēlas tos personalizēt. Iespējas šajā ziņā ir plašas un pilnībā atkarīgas no katra pāra vēlmēm. Populārākās personalizācijas idejas ir vārdu, iniciāļu un datumu gravējumi, citātu un pirkstu nospiedumu gravējumi. Lai kādas būtu idejas, jūs tās varat apspriest ar juvelieri.

Kā notiek šis process:

1. izvēlieties gredzenus un vēstījumu, ko vēlaties iegravēt;
2. pierakstiet vārdus/citātus, rūpīgi pārbaudot tekstu;
3. juvelieris iegravē vēstījumu jūsu izvēlētajā rotas vietā;
4. pārbaudiet gravējumu, lai pārliecinātos, ka viss ir korekti.

“Ļoti svarīgi atcerēties, ka par laulību gredzeniem ir jārūpējas un ik gadu tos vajadzētu atjaunot nopulējot.”

apliecina Jana Jankovska, GRENARDI oficiālā rotu servisa Goldwork Juvelieri vadītāja. 

Visbeidzot, izvēloties un pasūtot savus ideālos laulību gredzenus, ir svarīgi sadarboties ar uzticamiem savas jomas ekspertiem, kuriem ir pieredze un izcila reputācija un kas spēs sniegt labākos ieteikumus, kā arī nodrošināt kvalitatīvu gredzenu apkopi ilgtermiņā.