Tuvojas vasara, kad daudz laika tiek pavadīts pie jūras – dzīvojot kādā no kūrortpilsētām, laiski guļot pludmalē un lasot grāmatu, dodoties pastaigā vai izbraucienos ar jahtu, gaidot saulrietu restorāna terasē vai baudot kādu no vasaras festivāliem pludmalē. Neatkarīgi no brīvā laika pavadīšanas veida, vēlme rotāties paliek nemainīga. Pavadot laiku pie jūras, jārēķinās ne tikai ar siltu sauli, bet arī ar vēja brāzmām, sāļo jūras ūdeni un smiltīm – vidi, kas ne vienmēr ir labvēlīga rotām.

GRENARDI rotu eksperti sniedz ieteikumus, kādas rotas izvēlēties, lai tās ne tikai stilistiski piestāvētu bohēmiskajai piejūras dzīvei, bet arī būtu praktiskas nēsāšanai.

 

Rotas jūras ūdens krāsā

Jūras ūdenim piemīt dažādu toņu nokrāsas – no viegli zilganzaļai līdz tumši zilai. Izvēlieties sev tuvāko ūdens toni un jūsu tēls acu mirklī iederēsies jūras tēmā, gan dodoties jahtas izbraucienā, gan malkojot kafiju kādā no piejūras kafejnīcām. Juvelierizstrādājumu pasaulē atrodami visi zilie toņi, taču jūras ūdenim tuvākie novērojami akvamarīnā, pienainajā akvamarīnā, tirkīzā, topāzā un safīrā. Ja vēlaties rotas ar akmeņiem ne tikai vēlamajā krāsā, bet arī ar stāstu, izvēlieties akvamarīnu – jūrnieku talismanu. Tulkojot no latīņu valodas, akvamarīns nozīmē – jūras ūdens. Jau izsenis tas ticis uzskatīts par veiksmes un skaidrības akmeni jūrniekiem, ja to paņem līdzi jūrā.


Matētā zelta rotas

Matētais zelts gan vizuāli, gan pēc tā struktūras atgādina pludmales smiltis, tāpēc stilistiski piestāvēs dzīvei pie jūras, vienlaikus radot elegantu, taču neuzkrītošu un ar vidi saskanīgu koptēlu. Īsti meistari matēto zelta rotu radīšanā ir itāļu zīmolu Marco Bicego un Nanis, kuru radītāji, starp citu, nākuši no vienas ģimenes. Matētā zelta rotas ir vieglas un līdz ar to – ērtas nēsāšanai.

Pērles un perlamutrs

Pērles un perlamutrs ir vienīgie materiāli juvelierizstrādājumu pasaulē, ko dabā radījušas dzīvas būtnes – gliemji. Gan pērlēm, gan perlamutram ir vistiešākā saistība ar jūras tēmu, jo šie baltie un visās varavīksnes krāsās zaigojošie materiāli, atrodami dziļās sālsūdens un saldūdens dzīlēs. Lai arī cik paradoksāli tas neizklausītos, pērlēm nepatīk ūdens. Tāpēc, esot pie jūras, sekojiet līdzi tam, lai pērles neatrastos ilgā kontaktā ar ūdeni.

Pērles ir absolūtā rotu klasika, taču vasarai un piejūras videi piemērotas ne tikai klasiskās baltās, bet arī daudzkrāsainās un nestandarta formu pērles. Neatkarīgi no izvēlētā pērļu veida, tās piešķirs jums izteiktu eleganci un koptēlam – harmoniju.

Perlamutrs ir gliemežvāka iekšpuses pārklājums, kas mirdz visās varavīksnes krāsās. Tas visbiežāk sastopams pērļu austerēs, saldūdens mīdijās. Visbiežāk perlamutrs sastopams baltā krāsā ar visas varavīksnes krāsas nokrāsām, kas izspīd atkarībā no apgaismojuma. Taču pieejams arī brūns, melns, violets, zils, rozā, zaļš perlamutrs.


Bohēma

Piejūras dzīvē un bohēmiskā vidē iederēsies brīvā stila rotas – kaklarotas un rokassprādzes, kas radītas no aukliņām un rotātas ar akmeņiem. Tās ir gan ērtas nēsāšanai, gan arī piestāv videi. Turklāt tajās šķietamā vienkāršība apvienota ar izsmalcinātu eleganci – tekstila aukliņas mijas ar izsmalcinātiem dārgakmeņiem. Izvēlieties aukliņu kaklarotu, kurā iekārts jūsu iecienītākais akmens pēc tā krāsas vai tam piedēvētajām īpašībām vai arī rokassprādzi, kurā iekārta ar safīriem rotāta jūras zvaigzne.


Rūpes par rotām pie jūras

Rotāties ir skaisti, taču, izvēloties rotas, jāņem vērā gan vides apstākļi, gan arī laika pavadīšanas veids. Lielas vēja brāzmas, sāļais ūdens, smiltis – šie ir apstākļi, kas var ietekmēt rotu stāvokli. Tāpēc izvēlieties rotas, kuras ir vieglas, ērtas un ar vienkāršiem dizainiem – ar pēc iespējas mazāk sīkajām detaļām un smalkiem akmeņu kārtojumiem. Garajiem un dizainiskajiem auskariem nepatiks lielās vēja brāzmas un pavē kārtojumā izklātajiem briljantiem nepatiks, ja starp akmeņiem salīdīs smilšu graudi. Tāpēc visizsmalcinātākās rotas pataupiet citiem notikumiem, bet, esot pie jūras, izvēlieties jūras tēmai un apstākļiem piemērotāko.