Vērtīga gredzena iegādei nepieciešams veltīt laiku – gan tādēļ, lai sajustu, vai konkrētais gredzens jums patiešām patīk, gan arī, lai izvēlētos pirkstu, uz kura to nēsāsiet un līdz ar to arī atbilstošo izmēru.

Gredzenam ir jāpieguļ cieši, bet ērti. Velkot to uz pirksta, tam vajadzētu viegli uzslīdēt. Ja jūtama pretestība un jāpieliek piepūle tā uzvilkšanā, gredzens ir par mazu, un tas būs īpaši jūtams, ja piepamps pirksti karstā laikā vai pie fiziskas slodzes. Savukārt velkot nost, sajūtai būtu jābūt, ka ir neliela pretestība. Ja gredzenu iespējams novilkt bez jūtamas pretestības, tas nozīmē, ka gredzens ir par lielu.

GRENARDI rotu eksperti iesaka gredzenu pielaikot klātienē arī tad, ja zināt sava gredzena izmēru. Nereti gredzena dizaina dēļ var gadīties, ka nepieciešams pat par izmēru lielāks gredzens. Sevišķi tas attiecas uz platiem gredzeniem. Tāpat arī ne līdz galam ir precīzas metodes, kā gredzena izmērs nosakāms mājas apstākļos.

Lai arī juveliernami strādā pēc vienotas starptautiskas izmēru sistēmas, tomēr var atšķirties tas, cik ērti jūs jūtaties ar konkrētā zīmola vai dizaina gredzenu.