Ja pieņemts lēmums pasniegt savai izredzētajai vienu no skaistākajām dāvanām mūžā – saderināšanās gredzenu, vairumā gadījumu topošais līgavainis vēlēsies, lai tas ir pārsteigums. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai izvēlētais gredzens derētu kā uzliets. Bet kā lai to panāk, paturot nodomu noslēpumā?

Ja šis pasākums nav spontāns un līdz dāvināšanas brīdim atlicis kāds laiciņš, var veikt dažus “viltīgus pasākumus”. Piemēram, kopā doties iegādāties mazāk iespaidīgu gredzenu kā dāvanu kādai citai dāmai –  mammai, māsai, krustmātei vai tamlīdzīgi, palūdzot uzvilkt gredzenu pirkstā, lai palūkotos, kā rota izskatās uz rokas un noskaidrot, vai izmēri saskan vai tomēr atšķiras. Protams, var gadīties, ka izredzētajai rodas aizdomas, taču, ja bildinājums nav plānots ļoti drīz, iespējams, ka viņa par šo pirkumu jau būs aizmirsusi, un tas tik un tā būs patīkams pārsteigums.

Tomēr ļoti svarīga lieta, kas jāatceras – pēc Rietumu kultūras tradīcijām līgava nēsā saderināšanās un laulības gredzenu uz kreisās rokas zeltneša. Tāpēc būtu jāparūpējas, lai gredzens tiktu piemērīts tieši uz šī pirksta, taču arī labās rokas zeltnesis derēs, jo atšķirības izmērā varētu būt ļoti nelielas.

Otrs variants – uzticēties kādai ļoti labai draudzenei vai topošās līgavas ģimenes loceklei, kas varētu šo informāciju uzzināt daudz vieglāk, pajautājot pašai līgavai, iedodot piemērīt kādu no saviem gredzeniem vai ejot kopā izvēlēties gredzenu, kas nebūs domāts viņai.

Viens no vienkāršākajiem variantiem, protams, ir uz īsu brīdi aizņemties kādu jau esošu gredzenu, kurš laiku pa laikam tiek nēsāts, tikai jāpievērš uzmanība, uz kura pirksta tas parasti atrodas. Ja gredzenu aizņemties nav iespējams, bet tas kādā brīdī tomēr nav pirkstā, var izdarīt arī šādi – nolieciet to uz papīra lapas un no iekšpuses un ārpuses ar zīmuli apvelciet tā formu. To izdariet vairākas reizes, lai pārliecinātos, ka līnija ir “stabila”.

Vēl kāds paņēmiens, kas nav īpaši drošs, taču varētu noderēt – salīdziniet viņas pirkstus ar saviem. Var gadīties, ka viņas zeltnesis ir tāds pats kā jūsu mazais pirkstiņš. Varat arī uzmērīt vai jums, piemēram, uz mazā pirkstiņa der kāds viņai jau esošs gredzens.

Ja jūsu draudzenei ir ciešs miegs, varat izmantot arī viltību ar diedziņu vai stieplīti, apliekot to ap viņas zeltnesi un uzmanīgi apvijot vai nogriežot īstajā vietā. Šo gan vajadzētu drošības pēc veikt vairākas reizes, lai pārliecinātos, ka izmērs ir īstais.

Galu galā, izvēloties gredzenu pie juveliera, pajautājiet, vai pēc tam gredzenu varēs nedaudz piekoriģēt, jo pastāv arī tāda iespēja. Jāatceras, ka labāk būs, ja gredzens būs nedaudz par mazu, nekā par lielu, jo tad izmēru pielāgot būs vienkāršāk.