Ja domājat par kakla ķēdītes vai kaklarotas iegādi, būtu ieteicams apsvērt vairākus aspektus un neaprobežoties tikai ar tīri vizuālām simpātijām, apskatot rotu. Lai rotaslieta kalpotu kā skaists koptēla papildinājums, nevis izceltu to, ko patiesībā vēlētos notušēt, ir svarīgi izraudzīties piemērotu ķēdītes garumu.

To, cik garu, smalku vai masīvu ķēdīti izvēlēties, nosaka valkātāja vai valkātājas figūras īpatnības – svars un arī garums, tāpat ir būtiski pievērst uzmanību kakla apkārtmēram un krūšu kurvja izmēram, jo kaklarotas – kuloni, ķēdītes, krelles, čokeri – tiešā veidā ietekmē ķermeņa formas uztveri kopumā.

Šeit darbojas vairāki vienkārši pamatlikumi. Sāksim ar to, ka ķēdītes bieži mēdz valkāt kopā ar kulonu, medaljonu vai dārgmetāla piekariņu. Kulonu valkā kopā ar smalkāku ķēdīti, bet, ja ķēdīte ir bieza pinuma un iespaidīga, tad tā pati par sevi būs pilnvērtīga kaklarota. Jāatceras, ka piekariņam svarā jābūt vieglākam nekā ķēdītei, jo citādi tas bojās ķēdīti un rīvēsies. Lielāka auguma sievietēm piestāv apjomīgākas, masīvākas kaklarotas, bet mazākām – smalkākas. Tas pats attiecas uz vīriešiem. Ja kakls ir izteikti garš, ķēdīte vairākās kārtās ar kulonu piestāvēs tieši šādā gadījumā, jo palīdzēs kaklu nedaudz vizuāli saīsināt. Ja kakls ir īss un apjomīgs, vajadzētu izvairīties no ļoti īsām ķēdītēm, jo tas šo kakla formu tikai pastiprinās.

 

Lai piemeklētu ideālo ķēdītes garumu, būtu jāņem vērā arī sejas forma. Ja seja ir plata vai apaļa, īsās kaklarotas padarīs to vēl platāku un kaklu – īsāku. Ovālai sejai īsti nav ierobežojumu garuma izvēlē. Šaurai un garenai sejai būs piemērota ķēdīte, kas ir tieši uz kakla vai tuvu sejai, jo kaklarota iezīmēs horizontālu līniju, padarot seju platāku.

Lielākus un spilgtākus kulonus garākā ķēdītē var izvēlēties, ja ir vēlme piesaistīt uzmanību krūtīm. Tāpat garākas kaklarotas ar kulonu palīdzēs kompensēt kvadrātveida seju. Savukārt, ja uzmanību vēlas vērst prom no krūtīm, kaklarotas apakšējam punktam jābūt virs krūšu līnijas. Būtu jāzina arī universālais likums – jo mazāks piekariņš, jo tas jāvalkā tuvāk sejai, savukārt, jo lielāks kulons, jo tas būs zemāk.

Tāpat būtu jāpievērš uzmanība apģērba dekoltē zonai. Ja tā ir atvērta, tad var valkāt vairākas un garākas ķēdītes vienlaicīgi, tā saucamo mix and match variantu, bet ar nosacījumu, ka ķēdītes ir smalkas. Ja dekoltē ir dziļš, bet nav vēlmes pievērst tam pastiprinātu uzmanību, kulonu valkā īsākā ķēdītē, lai skatiens tiek piesaistīts tieši tam.

Valkājot ķēdīti, jāņem vērā, ka tā kalpos ilgāk, ja apiesieties ar rotām saudzīgi – ikdienā sportošanas vai peldēšanās laikā to būtu vēlams noņemt. Sevišķi tas attiecas uz tik populāro un vizuāli krāšņo “čūskiņu”, kura deformējoties pazaudēs savu skaistumu, un neviens meistars to vairs nespēs atgriezt iepriekšējā izskatā. Tāpēc nēsājiet rotas pareizi un saudzīgi, lai tās ne tikai izceltu jūsu koptēlu, bet arī ilgi kalpotu!