Kokteiļgredzens (reizēms saukts arī kā vakariņu gredzens) ir vizuāli uzkrītošs lielizmēra gredzens, ko rotā viens liels vai arī daudzi mazi dārgakmeņi un pusdārgakmeņi. Šo gredzenu dizaini veidoti ar mērķi pievērst uzmanību un apliecināt statusu, tāpēc rotu dizaineri rada neaptverama skaistuma mākslas darbus, spēlējoties ar gredzena izmēru, krāsām un izvēlētajiem akmeņiem.


Ņemot vērā gredzenos esošo dārgakmeņu izmēru, kokteiļgredzeni ir ļoti vērtīgi. Jo ekstravagantāks gredzens, jo dārgāks. Juvelierizstrādājumu tirgus mēdz būt pārpildīts ar iespaidīgiem, taču zemas kvalitātes kokteiļgredzeniem. Taču pie uzticama rotu tirgotāja var iegādāties modernus, augstas kvalitātes gredzenus ar paliekošu vērtību.  

Vēsture

Kokteiļgredzeni parādījās ASV 20. gadsimta 20-tajos gados, kad tur valdīja “sausais likums”. Neskatoties uz to, kokteiļi tika pasniegti nelegāli rīkotos pasākumos, kurus apmeklēja arī materiāli nodrošinātas dāmas, demonstrējot savu neatkarību. Tāpēc uzkrītošs gredzens bija sava veida protests pret valdības ierobežojumiem, kā arī apliecinājums vēlmei baudīt dzīvi un mirdzēt kā sabiedrības augstākajai dāmai.Kokteiļgredzenu nēsāšana

Gredzenu velk uz saviesīgiem pasākumiem, smalkiem kokteiļvakariem vai vakariņām. To visbiežāk nēsā uz labās rokas vidējā pirksta. Ne tikai tāpēc, lai tas stilistiski nekonfliktētu ar saderināšanās vai laulību gredzenu, bet arī tāpēc, ka mērķis ir gredzenu nodemonstrēt sabiedrībai, kad dāmas rokā atrodas vīna vai kokteiļglāze. Turot rokā glāzi vai saskandinot to ar citiem pasākuma viesiem, roka ar gredzenu ir tādā augstumā un pozīcijā, lai gredzens pilnīgi noteikti nepaliktu nepamanīts.

Ja paredzēts dienas pasākums, tad izvēlas kokteiļgredzenu gaišos toņus. Savukārt vakara pasākumam vairāk piemēroti tumšie toņi. Gredzenu var vilkt gan uz kailas rokas, gan arī virs vakarkleitas cimdiem.

Šāds gredzens ir uzkrītoši pamanāms aksesuārs pats par sevi, tāpēc, lai saglabātu šo akcentu, apģērbam un pārējām rotām jābūt neuzkrītošākām. Piemēram, mazā melnā vakarkleita ir ideāli piemērota, lai izceltu gredzenu. Kokteiļgredzens ļoti pievērš uzmanību, tāpēc pats būtiskākais, lai gredzena nēsātāja jūtas ar to ērti un pārliecinoši sabiedrībā.

 

Kokteiļgredzenu zīmoli

Iespaidīgos gredzenus rada dažādi augstas klases zīmoli. Kā modernus un kvalitatīvus kokteiļgredzenu ražotājus var minēt juvelierizstrādājumu pasaulē atpazīstamos Giorgio Visconti, Moraglione 1922, Pasquale Bruni, Carlo Barberis, Porrati, Crivelli, kā arī Latvijā radīto Spring by Spring zīmolu.