Latviešu spēka jeb aizsardzības zīmes mūs ir pavadījušas gadu tūkstošiem un ir klātesošas arī mūsdienās. Tās tiek plaši pielietotas – ieadītas šallēs, gleznotas uz traukiem un interjera priekšmetiem, drukātas uz apģērbu audumiem, tetovētas, iestrādātas rotās un vēl daudzos citos veidos. 
 
Spēka zīmju iestrādāšana rotu dizainā ir unikāla ar to, ka tieši šādā veidā spēka zīmes ir vistuvāk nēsātājam un ir ar to kopā visu laiku. Tādēļ šādu rotu iegāde sev vai dāvināšana tuvākajiem var būt arī ar simbolisku vēstījumu, dāvājot sev vai otram spēku, aizsardzību un visas citas pozitīvās īpašības, ko konkrētā zīme iemieso. Latviskas rotas kalpos ne tikai kā skaistuma elements, bet arī kā amulets.  
 
“Rotājies, Latvija!” 
 
GRENARDI sadarbībā ar Vairu Vīķi – Freibergu radīja latvisku rotu kolekciju par godu Latvijas 101. dzimšanas dienai 2018. gada 18. novembrī. Šoruden kolekcijai aprit četri gadi, un tā turpina nest latviskās vērtības un stāstu, ko rotu nēsātājas īpaši vēlas akcentēt uz Latvijas valsts svētkiem, Līgo vai jebkurā citā situācijā, kad izcelt savu latvietību un sajust zīmju spēku. 
 
Rotu kolekcija ietver sudraba rotas ar dzeltenā un sarkanā zelta pārklājumu, kā arī bez tā. Kolekcijā ir piespraudes, auskari, kaklarotas, gredzeni un aproču pogas. Centrālais elements šajā kolekcijā ir latvju spēka zīme saule – mūžīgās kustības, dzīvības un radīšanas enerģijas simbols latviešiem. Saule ilggadēji bijusi arī Vairas Vīķes – Freibergas izpētes objekts.  

“Arī modernam cilvēkam maiga siltuma nevar būt par daudz. Mums vasaras ir īsas un saule saistās ar dabas atdzimšanu, ar Jāņu ziedošām pļavām, ar ogu, augļu un dārzeņu ražām un savā ziņā arī ar atvaļinājumu brīvību. Gaismas visa gada garumā mums ir gaužām maz,” savu pārliecību pauž Vaira Vīķe-Freiberga. 
 
Saules zīme 
 
Latviešu folklorā saule ir mūžīgās kustības un dzīvības simbols, visaugstākā spēka zīme – visa redzētāja un zinātāja. Simbolizē dievišķo sākumu cilvēkā, pašizziņas tieksmi gan pašiem par sevi, gan par savu vietu pasaulē. Saule ir siltuma un gaismas izstarotāja. Ģimenes svētības simbols, kas sargā visu dzimtu. Saule māca taisnīgumu un žēlsirdību, jo tā spīd visiem vienādi. Šī zīme tiek atainota dažādi – gan apļa veidā, gan stūraina, gan viegabalaina, gan ar 8 un 12 zariem. Zaru sadalījums simbolizē enerģiju sadalījumu, mēnešus, dienas, gadskārtas.  

Saules zīmes centrs norāda uz to, ka cilvēks ir daļa no visa kopējā pasaules veseluma. Centrā atrodas cilvēka dvēsele un augstākais “es”. Zīme un aplis norāda, ka viss ir savstarpēji saistīts un viss ir bezgalīgs.  
 
Arī “Rotājies, Latvija!” rotu kolekcijā sastopamas dažādas saules zīmes – rīta saule, trejāda saule un saules zieds.  

 
Ziedojums no iegādātajām rotām 
 
Gan GRENARDI, gan Vaira Vīķe – Freiberga atbalsta izglītotu sabiedrību, tāpēc 10 EUR no katras iegādātās kolekcijas rotas tiek ziedoti Vairas Vīķes – Freibergas vārdā nosauktajā un Vītolu fonda administrētajā stipendiju programmā spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem, lai tie varētu studēt Latvijas augstskolās. Ziedojumi tiek veikti par katru pārdoto rotu jau kopš 2018. gada. 
 
Kolekcijas turpinājums – zelta rotas 
 
Jau šī gada nogalē kolekcija piedzīvos turpinājumu – saules zīmes rotas no zelta, kas rotātas ar perlamutru, zilo topāzu un citiem akmeņiem. Par šiem jaunumiem informācija sekos jau tuvākajā laikā!