Pērles jau izsenis ir apbrīnotas to dabīgā skaistuma un mūžīgās elegances dēļ. Lai gan pasaulē vispopulārākās un iekārojamākās ir tieši baltās pērles, tomēr reti sastopamās un valdzinošās melnās pērles iekarojušas gan kolekcionāru, gan juvelierizstrādājumu un modes pasaules entuziastu sirdis. Šie noslēpumainie akmeņi ir gluži kā pierādījums okeāna dzīlēs esošajiem brīnumiem un dabas apslēptajiem dārgumiem.   
 
Melno pērļu veidi 
 
Melnās pērles, ko bieži dēvē par Taiti pērlēm, ir sālsūdens pērles, kas tiek radītas siltajos un dzidrajos Klusā okeāna ūdeņos, galvenokārt ap Franču Polonēziju. Tās rada melnlūpu Pinctada margaritifera austeres, kas ap gliemežnīcās esošajiem svešķermeņiem izdala tumšas krāsas perlamutru dažādos toņos, sākot ar dziļi melnu līdz karaliski tumši zaļai. Šis unikālais krāsu spektrs padara melnās pērles par īpaši valdzinošām, un katru pērli par unikālu šedevru. Atrast Taiti pērles ir īsts retums – tikai viena no 10 000 atrastajām pērlēm ir melnā pērle. Arī savienot vienā virtenē līdzīga toņa Taiti melnās pērles, ir īsts izaicinājums, jo katra atrastā pērle var būt ar citu nokrāsu.  
 
Tirgū sastopamas arī melnās saldūdens un Akoya melnās pērles. Arī tās ir īstas pērles, taču melnā krāsa tiek iegūta krāsošanas un apstarošanas rezultātā. Ķīnā iegūtajām saldūdens pērlēm un Japānā iegūtajām Akoyas pērlēm melnā krāsā neveidojas dabiskā ceļā. Viens no veidiem, kā šīs baltās pērles padara melnas, ir – tās tiek iemērktas sudraba nitrāta šķīduma, kas pērles perlamutru padara tumšu. Dažreiz tiek izmantota ari apstarošana, kad gamma stari spēj pērles kodolu padarīt tumšāku. Lai arī tumšo toņu iegušanas process ir mākslīgs, tomēr caur šo procesu iespējams iegūt dziļi melnu toni, kāds ļoti reti kad sastopams dabīgajām Taiti pērlēm. Tāpēc juvelierizstrādājumu pasaulē iecienītas arī šīs pērles.  
 
Kā iespējams noteikti, vai melnā pērle ir dabīgā Taiti pērle vai krāsotā pērle? Noteikt var, taču tas ir samērā grūti. Vienīgais veids, kā bez juvelieru palīdzības noteikt pērles veidu, ir tuvplānā pētīt pērli. Ja tā būs krāsota, tai būs pamanāmi sīki, melni plankumi, kur krāsviela sakrājusies nevienmērīgi.  

  
Pērļu iezīmes no piedēvētās īpašības 
 
Melnajām pērlēm ir vairākas iezīmes, kas tās padara īpaši pievilcīgas. Izmērs un forma: melnās pērles sastopamas dažādos izmēros un formās, sākot ar pefekti apaļām, beidzot ar dažādām neregulārām formām. Šī daudzveidība ļauj juvelieriem radīt unikālus dizainus, izceļot pērļu individualitāti. Mirdzums: melnajām pērlēm ir izcili mirdzošs spīdums, kas piešķir tām neatvairāmu skaistumu. Melno pērļu spīdums rodas perlamutra slāņošanās procesa rezultātā, padarot melnās par vienām no pieprasītākajām pērlēm. Daudzpusība: juvelieri spēj tās plaši izmantot, radot dažādus gan klasiskus, gan ekstravagantus dizainus. To unikālais tonis ļauj tās viegli savienot kopā ar dažādu toņu cēlmetāliem un citiem akmeņiem.  
 
Rotaslietas, kas radītas no melnajām pērlēm, ir īpaši valdzinošas, mūžīgas un elegantas. Jebkuru koptēlu tās vai nu harmoniski papildinās vai arī kalpos kā unikāls akcents. Kaklarotas, rokassprādzes, auskari, gredzeni – jebkurā no rotaslietu veidiem atradīsiet dizainus, kas iekļauj melnās pērles. Melno pērļu tonis ir unikals ar to, ka šo pērļu rotas ir viegli kombinējamas ar citām rotaslietām, kas var būt pat visekstravagantākajos dizainos, rotātas ar košu krāsu akmeņiem.  
 
Melnajām pērlēm tiek piedēvētas dažādas enerģētiskās īpašības un nozīmes pasaules kultūrās. Piemēram, Taiti tās sauc par “dievu asarām” un tās ir dziļi iekļautas polonēziešu kultūrā. Pērles bieži tiek izmantotas tradicionālajās polonēziešu rotās, simbolizējot tīrību, mīlestību un saikni starp cilvēkiem un okeāna dzelmēm. Ķīniešu kultūrā melnās pērles tiek dāvinātas, lai dāvanas saņēmējam simboliski dāvātu veiksmi. Savukārt citviet melnās pērles simbolizē tīrību, gudrību un garīgo transformāciju. Tiek uzskatīts, ka melnās pērles spēj nomierināt un padarīt optimistiskākus to nēsātājus.  

 
Pasaulē dārgākā melno pērļu rotaslieta 
 
Pasaulē līdz šīm visdārgāk pārdotā melno pērļu rotaslieta ir The Cowdray kaklarota, kas radīta no 42 Taiti pērlēm, kuru diametrs bija 6,8 līdz 11,4 mm. Sākotnēji kaklarota piederējusi lēdijai Pīrsonei, kura aizgāja mūžībā 1932. gadā. Pērļu kaklarotu radīja Cartier, izmantojot dažādu nokrāsu melnās pērles. 1937. gadā kaklarotu izsolē iegādājās tās nākamais īpašnieks, kurš 2 pērles izņēma no kaklarotas un pārveidoja par auskariem. 2015. gadā kaklarota par rekordlielu summu –  5,3 miljoniem ASV dolāru –  tika pārdota izsolē Honkongā, tādā veidā padarot šo par visdārgāk pārdoto melno pērļu rotaslietu pasaulē un sesto dārgāko pērļu rotaslietu.  
 
Melnās pērles ir akmeņi, kas pazīstami ar savu neparasto skaistumu, dabisko pievilcību, burvīgo spīdumu un izsmalcinātību. Minēto īpašību dēļ, melnās pērles iekarojušas daudzu sirdis un tās turpina būt par simbolu okeāna dzīļu glabātajiem noslēpumiem – dabas brīnumiem.