Rotaslietas vienmēr ir bijis spēcīgs pašizpausmes veids. Viena īpaša tendence, kas valdzina modes entuziastus, ir melnas rotaslietas. Melnu rotaslietu izvēle ir ne tikai spēcīga stila un pārliecības izpausme, bet tām ir arī dziļa nozīme dažādās pasaules kultūrās. Elegantā un drosmīgā melnā krāsa ir aktuāla vienmēr, tomēr, tuvojoties gada tumšākajam periodam, tā arvien vairāk tiek iekļauta garderobē – gan apģērbā, gan aksesuāros. Laikā, kad gribas vairāk sazemēties un piestāvēt rudenim, melnā ir izcili piemērota krāsa gan pati par sevi, gan arī kombinācijās ar citiem toņiem.

Pēc krāsu psiholoģijas melnā ir noslēpumainības, spēka, elegances un izsmalcinātības krāsa. Tā iemieso arī drosmi, pārliecību un kaislības. Melnā ir unikāla ar to, ka tā spēj vienlīdz raisīt gan pozitīvas, gan arī negatīvas asociācijas, paust gan pārliecinātību un spēku, gan arī klusu, intravertu ieturētu sajūtu. Senatnē melno saistīja tikai ar nāvi un tumsas pasauli, taču jau viduslaikos melnā kļuva par karaliskās greznības pazīmi. Tāpēc noskaņa, ko radīs melnā krāsa, atkarīga no krāsas pielietojuma un no pārliecības, ar kādu tā tiek iznesta.

Melni aksesuāri ir lieliska izvēle, jo tie nepārprotami palielina pašpārliecinātību, ļaujot melnu aksesuāru nēsātājiem justies spējīgākiem, redzamākiem, dzirdamākiem. Pārliecība par izskatu vairo pašcieņu un vispārējo labklājību.

Viens no iemesliem, kāpēc tiek izvēlētas melnas rotaslietas, ir to daudzpusība. Neatkarīgi no tā, vai tiek apmeklēts oficiāls pasākums vai arī ikdienišķa došanās uz biroju, melnas rotaslietas papildinās tēlu. Tās ērti kombinēt ar citiem krāsu toņiem un dažādiem stiliem, tādā veidā padarot tās par garderobes pamatelementu. Gluži kā mazā melnā vakarkleita ir garderobes pamatelements, arī melnas rotas kalpo kā klasisks un daudzpusīgs aksesuārs, kas akcentē vai papildina dažādus tērpus. Ja vēlaties rotāties ar akmeņiem melnā krāsā, GRENARDI rotu eksperti iesaka izvēlieties rotas ar oniksu, žadeītu, obsidiānu vai melnajām pērlēm un briljantiem.  

Melnie briljanti

Melnie briljanti ir tikpat īsti briljanti kā baltie – pasaulē vispopulārākie dārgakmeņi. Šie izcili skaistie, melnie briljanti ir patiesi unikāli, jo dabā sastopami vēl retāk kā vispieprasītākie baltie briljanti. Īpaši ar to, ka melnie briljanti absorbē gaismu, nevis atstaro. Šie dārgakmeņi ir dziļi melnā krāsā grafīta, pirīta vai hematīta ieslēgumu dēļ.

Pēdējos gados arvien vairāk pieaug pieprasījums pēc netradicionālākiem saderināšanās gredzeniem un melnie briljanti ir viena no populārākajām izvēles alternatīvām uzreiz aiz baltajiem briljantiem.


Onikss

Onikss ir daudzpusīgs akmens ne tikai melnā, bet arī brūnā, zilā, oranžā, pelēkā krāsā. Taču zināmākais ir tieši melnais, kas gadu tūkstošiem izmantots ne tikai, lai rotātos un radītu elegantu tēlu, bet arī, lai vairotu pozitīvu enerģiju. Onikss ir halcedona paveids, kas atpazīstams gan ar savi dziļi melno toni, gan arī ar to, ka satur paralēlas krāsu joslas. Zināms kā sazemēšanās, aizsardzības un virzības akmens, kas noderīgs katram, kam nepieciešama palīdzība mērķu sasniegšanā. Noteikts kā viens no augusta mēnesī dzimušo akmeņiem.


Žadeīts

Arī žadeīts ir minerāls ar ļoti plašu toņu klāstu – zaļš, balts, violets, melns, no kuriem populārākais ir zaļais tonis. Tiek uzskatīts, ka žadeīts stiprina veselību, aizsargā tā nēsātāju un absorbē negatīvo enerģiju. Uzlabo arī labklājību un veiksmi. Interesējoties par žadeītu, sastapsieties arī ar terminu – nefrīts. Gan nefrīts, gan žadeīts ir īsti, autentiski nefrīti, kas līdz pat 19. gs. tika uzskatīti par vienu akmeni un tikai 19. gs. sākumā izdalīti kā divi dažādi minerāli.


Obsidiāns

Obsidiāns ir magmatisks akmens jeb vulkāniskais stikls, kas veidojas, kad strauji atdziest no vulkāna izvirdusī lava. Visbiežāk pieejami melnā krāsā, taču atsevišķos gadījumos sastopami arī ar sarkanīgu, brūnu, zaļu vai zeltainu nokrāsu. Indiāņi un citas senās tautas obsidiānu izmantoja darba rīku un arī ieroču radīšanai, bet sengrieķi – lai radītu spoguļus. Tiek uzskatīts par ļoti spēcīgu aizsardzības akmeni, palīdz tikt galā ar dzīves sarežģījumiem un dažādām negācijām, palīdz enerģētiski attīrīties un piesaistīt pārpilnību.

Pomellato kaklarota

Pomellato rokassprādze


Melnās pērles

Melnās pērles piesaista uzmanību sava neparastā toņa un mirdzuma dēļ. Dabā sastopamas krietni retāk kā baltās pērles, tāpēc arī to vērtība ir augstāka. Melnais tonis pērlei veidojas, jo melnlūpu Pinctada margaritifera austere apkārt gliemenē esošajam svešķermenim izdala tumšas krāsas perlamutru. Retos gadījumos sastopamas arī melnas pērles, ko izveidojušas austeres, kas rada baltās pērles, jo baltā perlamutra vietā izdalījušas neparasti tumša krāsojuma perlamutru.

Šo pērļu rotas radīs īpašu akcentu, jo melno pērļu toni pavada dažādu krāsu spīdumi – tās mēdz zaigot zilos, zaļos, violetos, rozā toņos, tādā veidā atdzīvinot melno toni un radot savstarpēji unikālu toņu saspēli. Izsenis zināms arī, ka melnā pērle simbolizē skaistumu, bagātību, gudrību un panākumus.

Melnas rotaslietas ir vairāk nekā tikai stila izpausme. Tās atspoguļo individuālo stilu, raksturu un arī kultūru. Elegances, noslēpumainības un spēka simbolika, kas saistīta ar melnajām rotaslietām, padara tās par īpašu izvēli. Neatkarīgi no tā, vai melnās rotaslietas tiek valkātas stila vai enerģētisko īpašību dēļ, tās joprojām ir mūžīga un nozīmīga juvelierizstrādājumu izvēle.