Juvelierizstrādājumu pasaulē morganīts ir samērā jauns akmens, kas ļoti lielu popularitāti sāk iegūt pēdējos gados. Morganīts jeb rožaini sārts berila paveids ir reti sastopams akmens, tas ir pat retāks par dimantu, taču cenu ziņā – pieejamāks. Akmeni iecienījušas tās, kuras vēlas rotāties ar reti sastopamiem, maigiem, bet unikālas krāsas akmeņiem. 
 
Morganītam pieejami dažādi toņi, sākot ar maigi rozā, beidzot ar persiku toni. Lai arī toņu izvēle ir gaumes jautājums, tomēr pieprasītākie ir tieši tie morganīti, kuriem ir rozīga nokrāsa. Krāsas dēļ šis tiek uzskatīts par vissievišķīgāko akmeni. Maigie un trauslie toņi tiek saistīti ar nevainību, mīļumu, romantiku un mīlestību. Tiek uzskatīts, ka akmens atver sirdi un rada dziedināšanu un līdzjūtību. Ņemot vērā šo, akmens pēdējos gadus kļuvis populārs arī kā mīlestību apliecinošs un kā akmens, kas rotā arī saderināšanās gredzenus.  

 
Gluži kā jebkuram citam akmenim, arī morganīts tiek vērtēts pēc tā griezuma, krāsas, tīrības un svara. Paradoksāli gan, ka maza izmēra, bet izcilas krāsas morganīti ir vērtīgāki par liela izmēra akmeņiem ar sliktāku toni. Pēc Mosa skalas tā cietības līmenis ir 7,5 līdz 8, kas nozīmē, ka ar šo akmeni ir ērti strādāt juvelieriem un tas ir piemērots valkāšanai gan svētkos, gan ikdienā – tas ir pasargāts pret dažāda veida skrāpējumiem un citu ietekmi.  


Skaistais akmens tika atklāts 1908. gadā Madagaskarā. Juvelierizstrādājumu kopmānijas Tiffany&Co gemologs George Kunz uzskatīja, ka akmens ir pelnījis īpašu nosaukumu. 1910. gadā viņš Ņujorkas zinātņu akadēmijai ierosināja šo rozā berilu nosaukt par morganītu, izrādot godu tā laika izcilajam finansistam un bagātākajam cilvēkam pasaulē Džonam Pīrpontam Morganam (John Pierpont Morgan I). Tajā laikā Morgans arī veidoja vienu no pasauljē lielākajām minerālu kolekcijām.  

Pasaulē slavenākais morganīts ir “Meinas roze” (The rose of Maine) – tas tika atrasts 1989. gadā Ziemeļamerikā, tā svars bija 115 000 karāti un augstums ap 30 cm. Akmeni atrada divi brāļi, taču tā kā viņi nespēja vienoties par akmens nākotni, tas tika sadalīts daudzos mazākos akmeņos.  
 
Šobrīd ir zināmas ap 70 morganītu atradnes, no kurām nozīmīgākās ir ASV, Madagaskarā, Brazīlijā un Afganistānā.