Sarkanā krāsa jau kopš sen seniem laikiem tiek asociēta ar mīlestību, kaisli, drosmi un varu. Tādēļ nereti rotas ar dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem sārtos toņos tikušas izvēlētas, lai apliecinātu vai stiprinātu kādu no šīm īpašībām.

Sarkanā ir klasiska krāsa, tāpēc rotas ar sarkaniem akmeņiem var nēsāt jebkurā gadalaikā, tām nav sezonalitātes. Šī ir spilgta un pamanāma krāsa, tāpēc ne visās situācijās šādas rotas iederēsies. Sarkano krāsu ir jāmāk iznest. Tai, kura šādas rotas izvēlas, jābūt gatavai saņemt papildu uzmanību.

Lai arī sarkanos toņos ir dažādi pusdārgakmeņi un dārgakmeņi, tomēr populārākie no tiem ir rubīns un granāts. Akmeņu vērtība tiek noteikta, ņemot vērā to toni, nokrāsu un piesātinājumu. Akmeņu primārajam tonim bieži ir arī sekundārā nokrāsa. Sarkanajos akmeņos šī nokrāsa visbiežāk ir violeta un oranža, un gemologi uzskata, ka visaugstākās kvalitātes akmeņi ir tīri sarkanie vai ar violeto nokrāsu. Nokrāsai virzoties tālāk no šī ideāla, vērtība mazinās.

GRENARDI rotu eksperti piedāvā apskatīt rotas ar populārākajiem akmeņiem sarkanos toņos.

Rubīns

Rubīns ​ir sarkanais korunda paveids un otrs cietākais minerāls uzreiz aiz dimanta. Jau kopš seniem laikiem rubīni bija augsti novērtēti un simbolizēja karaliskumu. Tos iestrādāja kroņos un diadēmās kā pārticības, spēka un varas zīmes. Rubīni sastopami dažādos toņos – gan koši rozā, gan asinssarkanā. Mūsdienās labākā sarkano rubīnu ieguves vieta ir Mjanma, kur tiem piemīt īpaša nokrāsa, ko sauc par “dūjas asinīm”.


Granāts

Granāti ir plaša minerālu grupa ar dažādu sastāvu un krāsu, bet izplatītākais ir tieši sarkanais granāts. Savas tumši sarkanās krāsas un izmēra dēļ tas parasti asociējas ar granātābola sēklām, tāpēc arī šis akmens ieguvis granāta nosaukumu. Granātu uzskata par uguns, kaisles un spēka, kā arī par veiksmīgas uzņēmējdarbības akmeni. Retākie un kvalitatīvākie granāti tiek atrasti Indijā un Mjanmā.


Karneols

Karneols ir vispopulārākais halcedona paveids. Tas ir vienmērīgi oranžā vai sarkanā tonī, ko rada dzelzs piejaukums. Taču visvērtīgākais ir tieši tumši sarkanais karneols. Visbiežāk karneols tiek atrasts Indijā, Brazīlijā un Ēģiptē. Karneols savas ugunīgās krāsas dēļ ir savaldzinājis juvelierus, kā arī tiek saukts par saulrieta akmeni. Akmens simbolizē drosmīgu enerģiju, siltumu un prieku.


Korallis

Koraļļi ir jūrā dzīvojoši bezmugurkaulnieki, kuru ķermeņus apņēmusi pārkaļķojusies čaula. Koraļļi mēdz būt sarkanā, maigi rozā, zilganā un baltā krāsā. Lielākā daļa koraļļu tiek iegūta Vidusjūrā, īpaši Sardīnijā. Koraļļu atradnes ir arī Sarkanajā jūrā, Havaju salās, Malaizijā, Austrālijā. Šis akmens tiek uzskatīts par panākumus veicinošu, lielisku palīgu vadošā amatā un biznesā.