Zaļā ir dzīvības, veselības, atdzimšanas, dabas un harmonijas krāsa. Tā nomierina, tāpēc nereti interjeros tiek izvēlēti tieši zaļie toņi, kas rada saikni ar dabu. Zaļajai krāsai ir vairāk kā 130 apakštoņi, sākot ar sulīgi salātzaļu, beidzot ar jūras tumšo zili zaļo toni. Tādēļ ikviens var atrast tieši savam ādas tonim, acu krāsai un sajūtām piemērotāko.
GRENARDI rotu eksperti piedāvā apskatīt rotas ar populārākajiem akmeņiem zaļos toņos.
Smaragds
Karaliskais smaragds ir viens no vērtīgākajiem dārgakmeņiem, kas pieejams dažādos zaļajos toņos. Jau kopš sen seniem laikiem smaragds bijis gluži kā sinonīms vārdam – zaļš. Dārgakmeņu eksperti iedala smaragdus dažādās pakāpēs, atšķirībā no krāsu toņa – tumšākie un piesātinātākie zaļas krāsas dārgakmeņi ir klasificējami kā smaragdi, savukārt gaišie, ar viegli zaļganu toni tiek saukti par zaļo berilu. Visaugstākās kvalitātes smaragdi atrodami Kolumbijā. Tiek uzskatīts par veiksmīgas mīlestības un gudrības akmeni, kā arī maija mēnesī dzimušo akmeni.
Turmalīns
Turmalīns ir pusdārgakmens, kas pieejams dažādās krāsās – zaļā, rozā, sarkanā, dzeltenā. Taču turmalīna zaļais tonis pievilina ar savu izteikto košo, sulīgo un dzidro toni. Visbiežāk turmalīnu atrod Brazīlijā. Nosaukums radies no singāļu valodas vārda “toramalli”, kas nozīmē – akmens ar jauktām krāsām. Bieži izvēlas kā vislabāko alternatīvu smaragdam. Tiek uzskatīs par dziedinošu akmeni, kas harmonizē visas čakras, kā arī par oktobrī dzimušo akmeni.
Kvarcs
Kvarcs ir viens no izplatītākajiem minerāliem. Tīrs kvarcs ir dzidrs, caurspīdīgs un bezkrāsains. Tomēr dažādi ķīmiski piemaisījumi un fizikāli procesi dabā veido visdažādākās kvarca variācijas dažādās krāsās. Pazīstamākie kvarca paveidi ir ahāts, ametists, citrīns, dūmu kvarcs, rožu kvarcs, zilais kvarcs u.c. Tiek uzskatīts, ka kvarcs veicina mierīgas un harmoniskas savstarpējās attiecības.
Prazeolīts
Prazeolīts ir zaļais kvarcs, kas dabā ir reti sastopams. Prazeolīta unikālais jūras caurspīdīgi zaļais tonis rodas, karsējot violeto ametistu. Dabiskā veidā krāsa veidojas saules gaismas ietekmē, mākslīgā veidā – karsējot laboratorijās. Tiek uzskatīts, ka akmens simbolizē pārpilnību un labklājību, kā arī veicina dzīvošanu tieši šim mirklim. Arī tiek uzskatīts par augusta mēnesī dzimušo akmeni.
Peridots
Peridots ir pusdārgakmens sulīgā salātzaļā tonī. Kopš sen seniem laikiem augstu vērtēts kā juvelierizstrādājumu akmens dēļ uzmanību piesaistošā toņa. Ir viens no unikālakajiem pusdārgakmeņiem, jo atrodams lavā, meteorītos un dziļi zemes apvalkā. Ēģiptieši to dēvē par “stone of the sun” (saules akmens – no angļu val.) Gluži tāpat kā prazeolīts, arī peridots tiek uzskatīts par augusta mēnesī dzimušo akmeni, kas spēj aizsargāt pret dažādām grūtībām, stiprināt fiziski un mentāli.