Jau izsenis rotas ir viens no veidiem, kā paust savu individualitāti. Kā viena no tendencēm identitātes paušanā ir augsto popularitāti ieguvušie juvelierizstrādājumi, kuros iestrādāti personu iniciāļi jeb vārdu vai uzvārdu pirmie burti. Iniciāļi ietver ne tikai identitāti, bet arī personīgu nozīmi par sevi vai sev tuvu cilvēku, tie ir pārlaicīgi un rotu nēsātāji tos var kombinēt savā unikālajā stilā. 

Mūsu identitāte ir mūsu vārds, ģimene, vieta, no kuras nākam, atmiņas, sapņi, mērķi, cilvēki, kuri mūs ieskauj.. Iniciālis ir gluži kā šī visa materiālizācija, kas nes vidu identitāti un personīgo nozīmi. Gan iniciāļi, gan arī pilns vārda izlikums juvelierizstrādājumā ir ļoti populāra izvēle, jo cilvēki mīl kaut ko, kas ir radīts tieši viņiem. Lai arī vienādi iniciāļi un vārdi ir daudziem cilvēkiem, tomēr tas jebkurā gadījumā simbolizē personīgo identitāti un atšķir no vairuma.

Visbiežāk izvēlas iniciāļus atbilstoši savam, mīļotā cilvēka vai bērnu vārdiem, uzvārdam vai uzvārdiem. Kamēr gredzeni visbiežāk paredz viena iniciāļa iekļaušanu, rokassprādzes un kakla ķēdītēs ir atbilstošas, lai tajās varētu iekarināt vairāku tuvinieku iniciāļus un citus piekariņus, piemēram, dzimšanas dienas akmeni, tādā veidā radot unikālu kaklarotas salikumu.

Rotas ar iniciāļiem ir ne tikai personalizēts pirkums sev pašai, bet arī īpaša dāvana savām tuvajām. Iniciāļu dāvināšana norādīs uz to, ka, dāvanu iegādājoties, domāts tieši par konkrēto cilvēku. Un, protams, šis ir lielisks veids, kā iegādāties personisku dāvanu, arī, ja dāvinātājs neko daudz nezina par dāvanas saņēmēja mīļākajiem toņiem, akmeņiem, stilu vai arī gluži vienkārši – ir piemeklējis iedvesmas trūkums citas personiskas dāvanas piemeklēšanai. Arvien vairāk cilvēki atsakās no dārgu dāvanu dāvināšanas, kurās nav ietverts kāds personisks ziņojums. Izvēle krīt par labu pārdomātām, mīlestību, pateicību vai atzinību iekļaujošiem simboliem. Iniciāļiem rotāti juvelierizstrādājumi ir dāvana ar stāstu un personifikāciju, kas nenoveco un nekad neiziet no modes. Atliek tikai izvēlēties starp piedāvātajiem zelta toņiem un rotas dizainu.

Par juvelierizstrādājumiem ar iniciāļiem vai personas vārdiem pirmo reizi dzirdēts pagājušā gadsimta 70-tajos un 80-tajos gados, kad šādas rotas parādījās latīņamerikāņu kopienās. Tas šo kopienu sievietēm bija kā pašizpausmes simbols. Sievietes valkāja šādas kaklarotas, lai lepni parādītu savu vārdu, kas nav anglikāņu vārdi un bieži bijuši grūti izrunājami. Tādā veidā sievietes atspoguļoja savas kultūras identitāti un individualitāti.

Juvelierizstrādājumu klāstā pieejamas dažādas rotaslietas ar iniciāļiem: kuloni, gredzeni, kaklarotas, rokassprādzes, kurām juvelieri radījuši visdažādākos dizainus baltajā, dzeltenajā un sarkanajā zeltā. Iniciāļi var būt gan pavisam vienkārši, gan arī dekorēti ar viskrāšņākajiem dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem. GRENARDI rotu klāstā ir pieejamas dažādas rotaslietas no sieviešu un bērnu zīmoliem. Būtiski ir tas, ka, ja iniciāļu rotaslietas iegādātas no bērnu zīmoliem, to dizains nenoveco un tās var nēsāt arī vēlāk – pusaudžu un arī pieaugušā vecumā, kamēr vien izmērs atļauj.

Kuloni sievietēm

Kuloni ar iniciāļiem ir vispopulārākā šī segmenta rotaslieta. To dizains visbiežāk ir klasisks. Burti radīti no zelta, kas dekorēti ar briljantiem vai citiem krāsainiem akmeņiem, vai arī ir bez tiem. Šādi burti paredz, ka kakla vai rokas ķēdītē var iekārt gan vienu, gan arī vairākus burtus, vai pat veidot veselu vārdu. Tādēļ arī katrs zīmols rada visus latīņu alfabēta burtus vienotā stilā, lai tie būtu savstarpēji kombinējami. Piemēram, GRENARDI zīmols Spring by Spring radījis zelta burtus, kas rotāti ar briljantiem, savukārt brazīļu zīmols Brumani pārsteidz ar krāšņiem kuloniem.


Kuloni meitenēm

Bērnu rotaslietu zīmols Opla radījis zelta kulonus burtu formā, kas klāti ar mirdzošiem briljantiem. Kuloni pieejami baltajā, sarkanajā un dzeltenajā zeltā. Arī šie kuloni radīti vienotā stilā, līdz ar to ķēdītē iespējams iekārt vienu vai vairākus burtus, no kuriem radīt vārdu.


Rokassprādzes sievietēm

Itāļu zīmols SICIS radījis sievietēm zelta un aukliņu rokassprādzes, kurās ievērtais iniciālis rotāts ar krāsainiem minerālstikliem, dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem. Rokassprādžu dizains ir relaksēts, taču tai pat laikā saglabā izteiktu izsmalcinātību. Piemērotas brīva un radoša gara sievietēm vai arī, rotājoties brīvas atmosfēras vidē un festivālos.


Rokassprādzes meitenēm

Zīmols Opla radījis sarkanā zelta rokassprādzes, kuru dizains papildināts ar zelta burtiem. Dizains ir askētisks, taču nepārprotami iekļauj personifikāciju.


Kaklarotas sievietēm

SICIS radījis arī izsmalcinātas zelta kaklarotas, kurās iestrādāts ar minerālstiklu un dārgakmeņiem rotāts iniciālis. Uzmanību piesaistošs un atmiņā paliekošs. Iekļauj nēsātājas identitāti ne tikai burta veidolā, bet arī caur krāsainību un radošo dizainu.

Giorgio Visconti kaklarota


Kaklarotas meitenēm

GRENARDI zīmols Naomi radījis kaklarotas meitenēm, kur dzeltenā zelta ķēdītē iekārts zelta burts, kas rotāts ar izsmalcinātiem un mirdzošiem briljantiem.


Gredzeni sievietēm

SICIS juvelieri nebeidz pārsteigt arī ar gredzenu dizainu, kas gluži kā zīmoggredzens, ietver pamanāmu iniciāli. Rotāts ar krāsainiem minerālstikliem un dārgakmeņiem, tas nepaliks nepamanīts nevienā situācijā.

Giorgio Visconti gredzens

Giorgio Visconti gredzens

Neatkarīgi no izvēlētā juvelierizstrādājuma veida, šīs ir rotas, kas nešaubīgi iemieso personīgo identitāti, to dizains un iekļautā ideja nekad nenoveco un ar tām var rotāties gan bērnībā, gan sirmā vecumā.