Pēc vieglās un rotaļīgās vasaras nāk rudens – nosvērts un pamatīgs. Maigos un dzīvespriecīgos toņus nomaina nosvērtāki, tumšāki un rudens krāsu iemiesojoši toņi, rotaļīgos dizainus nomaina drosmīgas un pārliecinošas formas, vieglumu un minimālismu aizstāj apjoms un pamatīgums. Jo vairāk, jo labāk – tā pāris vārdos varētu raksturot to, kas aktuāls šajā rudenī. Rudens sākums bieži vien ir emocionāli grūts laiks, kad jāatvadas no siltajiem vasaras vakariem un vieglā apģērba, tāpēc rotāšanās ir veids, caur kuru izpaust vasarā uzkrāto enerģiju, turpināt mirdzēt un radīt pacilājošas sajūtas.

GRENARDI rotu eksperti iepazīstina ar aktuālākajām juvelierizstrādājumu tendencēm šī gada rudens sezonai.

Jo vairāk, jo labāk: izteiksmīgas pērles un briljanti

Pērļu rotas un īpaši kaklarotas – tā ir mūžīgā un pievilcīgā klasika, kas nododama no paaudzes paaudzē un var dzīvot gan jūsu vecmāmiņu, gan arī Gen – Z  jauno dāmu rotu kolekcijās. Pasaulslaveni modes nami kā Chanel, Chloé un Carolina Herrera šajā gadā īpaši izcēluši pērļu rotas gan klasiskā, gan arī modernā interpretācijā, piemēram, uzverot iespaidīga izmēra pērles uz čokera. Pērles piestāvēs visām un iederēsies gan ikdienišķā situācijā, gan arī greznos svētkos. Jo izteiksmīgāk, jo labāk- apgalvo juvelierizstrādājumu tendenču eksperti. Īpaši aktuāli šosezon būs, ja izvēlēsieties liela izmēra pērļu virtenes, kā arī rotas, kur lielizmēra pērle tiks izcelta kā centrālais akmens.

Arī briljanti šoruden uzmirdz vēl vairāk nekā jebkad agrāk. Krāšņas rotas ar vienu, lielu centrālo briljantu vai arī rotas, kuras noklātas ar daudz maziem briljantiem, radot nepārprotamu mirdzumu un gaismu. Krāšņie briljanti aicina nest gaismu un starojumu arī pelēcīgajās un drēgnajās rudens dienās, kad tieši gaisma ir tā, kas visvairāk vajadzīga.

Īpaši aktuāli – radīt bezrūpīgu koptēlu, kur dažādās kombinācijās pērles tiek miksētas ar briljantu un pat keramikas rotām.

Sezonas krāsa: sarkanā

Vispasaules modes industrijas pazīmes liecina, ka tieši sarkanā būs noteicošā šī gada rudens krāsa. Ugunīgi sarkani apģērbi jau sāk parādīties vadošo zīmolu kolekcijās. Tomēr sarkanā krāsa pārņem ne tikai apģērbu. Dizaineri to iekļauj arī juvelierizstrādājumu pasaulē. Īpaši izteiksmīgi rudenī būs, ja valkāsiet melnu apģērbu un akcentēsiet to ar pamanāmām, koši sarkanām rotaslietām.


Lieli un drosmīgi auskari

Lieli zelta auskari bijuši aktuāli visu šo gadu, taču rudens modes tendences pieprasa, lai tie kļūtu vēl lielāki, pamanāmāki un paustu izteiktu drosmi. Aktuāli gan lieli riņķi, gan gari un nokareni auskari, gan arī masīvu formu auskari. Piestāvēs tām, kuras ir drosmīgas iznest savu pārliecību.


Rudens ziedi

Rudens nāk ar krāšņiem, taču tumšākiem un nobriedušāku krāsu toņu ziediem. Arī juvelierizstrādājumu pasaules rudens tendencēs iekļauti gan reālistiski, gan stilizēti ziedi melnā, sarkanā, pelēkā, dziļi zaļā un violetā krāsā. Rudens ziedu iekļaušana koptēlā jūs emocionāli saistīs vēl ar silto un aktīvo vasaru, taču pamazām aizvedīs piezemētākā un mierīgākā rudens enerģijā.


Drosmīgās ķēdes

Ķēžu elementi aktuāli jau visu 2023. gadu, tāpēc arī rudens nav izņēmums. Rotaslietu tendencēs vērojamas gan smagnējas, gan smalkas ķēdes. Gan rotātas ar briljantiem vai citiem akmeņiem, gan bez tiem. Juvelierizstrādājumu zīmolu kolekcijās atrodamas ķēdes katrai gaumei un personībai – drosmīgi masīvas un pat rotaļīgi smalkas.


Rotas ar iniciāļiem

Laiks pievērsties alfabētam ne tikai tādēļ, ka kopā ar bērniem uzsākamas jaunās skolas gaitas, bet gan tādēļ, ka rotas ar iniciāļiem pasludinātas par vienu no šī gada rudens tendencēm. Gredzeni, rokassprādzes, kaklarotas ar jau iestrādātu vārda vai uzvārda iniciāli, tāpat arī iniciāļu piekariņi, no kuriem var izveidot pat veselu vārdu un ievērt kakla vai rokas ķēdītē. Šādas rotas ir ar ietvertu personisku vēstījumu, uzsverot savu vai arī sev īpaši tuva cilvēka vārdu.

2023. gada rudens nāk ar plašām tendencēm juvelierizstrādājumu pasaulē: no uzkrītošiem briljantiem līdz ķēžu elementiem. Rudens apgāž populāro teicienu, ka “less is more” un aizstāj to ar “jo vairāk, jo labāk”. Taču neatkarīgi no izvēlētās aktualitātes, šī sezona nes pārliecības un drosmes vēstījumu, tāpēc uzdrošinieties to iekļaut arī savā ārējā tēlā, lai ar pārliecību un mirdzumu iesoļotu jaunajā sezonā.