No plašā saderināšanās un arī laulību gredzenu klāsta viens gredzenu stils ir kļuvis par īstu klasiku un mūžīgās mīlestības simbolu – solitāra gredzens. Ar minimālisma dizainu un akcentu uz vienu lielu, mirdzošu dārgakmeni, solitāra gredzens iemieso mūžīgu eleganci un skaistumu. Šis vienkāršais dizains ļauj izcelt centrālo akmeni, nenovēršot no tā uzmanību un radot pārsteidzošu un valdzinošu gredzenu.

Lai arī šādu gredzenu var iegādāties, lai rotātos un akcentētu ārējo tēlu, tomēr visbiežāk to saista tieši ar saderināšanos un laulībām. Tiek uzskatīts, ka centrālais dārgakmens šajā gredzenā simbolizē nesaraujamo un mūžīgo saikni starp sievieti un vīrieti, kuri nolēmuši savienot savas dzīves. Tas ir kā apliecinājums viņu mīlestības tīrībai un stiprumam, padarot solitāru par nekļūdīgu izvēli tiem pāriem, kuri dodas mūžīgu attiecību ceļā. Šis gredzens ir gluži kā kopējā ceļojuma sākums, kā apņemšanās mīlēt mūžīgi un kā taustāms apstiprinājums solījumiem, kas doti saderināšanās vai kāzu dienā.

Briljants ir vispopulārākais akmens, kas tiek izvēlēts kā solitāra centrālais akmens. To izvēlas nepārspējamā spožuma, izturības un tajā ieliktā mūžīgās mīlestības vēstījuma dēļ. Katrs briljants tiek prasmīgi griezts un apstrādāts, lai maksimāli palielinātu tā dabīgo apjomu un mirdzumu, ļaujot tam atstarot pēc iespējas vairāk gaismu. Lai arī briljanti ir tradicionāla izvēle šiem gredzeniem, tomēr kā alternatīvu mēdz izmantot arī citus dārgakmeņus – safīrus, smaragdus, rubīnus, kas piešķir gredzenam īpašu šarmu un atspoguļo nēsātāja individuālo būtību. 

Gredzena radīšana prasa izcilu meistarību un uzmanību pret vissmalkākajām detaļām. Prasmīgi rotkaļi rūpīgi rada katru gredzenu, nodrošinot perfektu līdzsvaru starp centrālo akmeni, tā stiprinājumu un pārējo akmeņu kārtojumu, ja tāds dizainā paredzēts. Stiprinājums četrās vai sešās krapēs ir vispopulārākais un drošākais veids, kā nostiprināt centrālo akmeni, lai tas tiktu stingri noturēts, kā arī, lai tas radītu visaptverošu mirdzumu un atstarotu gaismu no visām briljanta šķautnēm.

Lai arī solitāra gredzeni ir pamanāmi, tomēr tie lieliski sader arī ar citiem gredzeniem un rotaslietām, tādā veidā iespējams rotaslietas kombinēt un radīt savu unikālo stilu. Solitāri ir pārlaicīgi un tos neietekmē mainīgās modes tendences, padarot tos par izvēli, kas paliks mūžīgi valdzinoša un mantojama no paaudzes paaudzē.

Gredzena pirmssākumi meklējami viduslaikos Senajā Romā, kur zelta gredzenu joslā tika iestrādāts liels, mirdzošs briljants. Lai gan tie gredzeni neatgādina mūsdienu moderno izskatu, tomēr šo gredzenu dizains viduslaikos bija satriecošs. Zināms, ka pirmo reizi solitārs kā saderināšanās gredzens ticis izgatavots 1477. gadā, kad Austrijas erchercogs to izmantoja, lai bildinātu.

Šobrīd pasaulē dārgāko solitāra tipa saderināšanās gredzenu saņēmusi dziedātāja Greisa Kellija. Gredzenā iekļauts 10,48 karātu liels briljants ar smaragda slīpējumu. Savukārt tam blakus atrodas divi mazāki trapeces formas briljanti. Lai gan princis Reinjē to 1956. gadā iegādājās par 4 milj. ASV dolāru, tomēr šobrīd tiek lēsts, ka tā vērtība pieaugusi līdz 38,8 milj. ASV dolāriem. Šobrīd gredzens ir daļa no Grimaldi nama kolekcijas.

Solitāra gredzens ir vairāk nekā tikai rotaslieta: tas ir mūžīgas mīlestības, skaistuma un apņemšanās simbols. Minimāls dizains, izteikts centrālais dārgakmens un izcilā meistarība padara to par ilgstošu attiecību pavadoni. Neatkarīgi no tā, vai ticis izvēlēts briljants vai cits dārgakmens, gredzens iemieso saikni starp diviem mīlošiem cilvēkiem. No vienkāršības līdz mūžīgai elegancei – solitāra gredzens turpina valdzināt sirdis un būt par mīlestības simbolu visā pasaulē.