Titāns ir ārkārtīgi viegls, izturīgs, spožs un antialerģisks metāls sudrabaini baltā krāsā. Ne velti titānu dēvē par brīnummetālu un nākotnes metālu: unikālo īpašību dēļ tas tiek plaši pielietots dažādās nozarēs, piemēram, medicīnā, aviācijā, mašīnbūvē, sportā, rūpniecībā un, protams, juvelierizstrādājumu pasaulē. Juveliernami arvien vairāk sāk pārsteigt ar unikālām titāna rotām, kas ir lieliska alternatīva ierastajiem dārgmetālu rotām.   
 
Titāna izcelsme 
 
Titānu 1791. gadā atklāja angļu ķīmiķis un mineralogs Viljams Gregors, taču nosaukumu 1795. gadā piešķīra vācu ķīmiķis Martins Heinrihs Klaprots. Atklāto metālu viņš nosauca par titānu, iedvesmojoties no Grieķu mitoloģijā esošajiem titāniem – 12 pirmsmolimpiskajiem jeb vecākajiem Dieviem. Tomēr tikai 1910. gadā tika iegūts pilnībā tīrs titāns: zinātnieks M.A. Hanters, kas strādāja Renselāras Politehniskajā institūtā, izolēja metālu, karsējot titāna tetrahlorīdu ar nātriju ļoti augstā spiedienā un temperatūrā, radot tīru titānu un nātrija hlorīdu kā blakusproduktu.  

Iegūšanas veids 
 
Lai gan dabā titāns nav sastopams brīvā veidā, tas ir devītais izplatītākais elements Zemes garozā. Metāls galvenokārt sastopams rūdās un kā piemaisījums citu metālu rūdām, kā arī mālos un smiltīs. Nozīmīgākie titānu saturošie minerāli ir rutils un ilmenīts – abi satur titāna dioksīdu. Lai iegūtu noderīgo titāna metālu, tiek izmantotas dažādas metodes, taču populārāko no tām sauc par Kroll. Process sākas ar rutila vai ilmenīta karsēšanu, lai iegūtu šķidru titāna tetrahlorīdu. Pēc tam tetrahlorīda šķidrumu attīra caur frakcinētu destilāciju. Pēc destilācijas šķidrajam tetrahlorīdam pievieno izkausētu magniju, iegūstot porainu titāna “sūkli”, kas vēlāk tiek saspiests un izkausēts krāsnī. Visbeidzot tīrais titāns tiek ieliets lietņos. Titāna ieguve ir dārgs process, kas saistīts ar sarežģīto un laikietilpīgo neapstrādātu iežu un minerālu attīrīšanu, kā arī pašu Kroll procesu. Vislielākā titāna ražošana notiek Ķīnā, Japānā, Krievijā, Saūda Arābijā, Kazahstānā, Ukrainā un Indijā.  
 
Pielietošanas veidi 
 
Titāna unikālo īpašību dēļ – stiprs, viegls, pret koroziju izturīgs, elastīgs, blīvs, stiepes izturīgs – to pielieto ārkārtīgi daudzās nozarēs un veidos. Pastāv vairākas titāna kategorijas un sakausējumi, un katram sakausējuma veidam ir unikālas īpašības, kas padara to piemērotu noteiktam pielietojumam. Titānu bieži sakausē kopā ar dzelzi, alumīniju, vanādiju un citiem elementiem, lai izveidotu izturīgus un vieglus sakausējumus, kurus pielieto kosmosa, militārajās un rūpniecības nozarēs. Izturīgais un vieglais metāls tiek izmantots arī mašīnbūvē, lauksaimniecībā, aviācijā, medicīnā, piemēram, ķirurģijas un zobārstniecības instrumentu, dažādu medicīnisko implantu un protēžu radīšanai. Medicīnā šis metāls ir ārkārtīgi nozīmīgs ne tikai jau iepriekš uzskaitīto īpašību dēļ, bet arī bioloģiskās saderības dēļ: titāns ir metāls, ko cilvēka ķermenis neatgrūž. Tāpat šo metālu pielieto arī plaša patēriņa preču radīšanai, kas nepieciešamas vieglas svara ziņā, piemēram, golfa nūjas, velosipēdu rāmji, portatīvo datoru korpuss un daudzas citas. Zināms arī, ka vēl bez šiem pielietojuma veidiem, titānu izmanto arī kā balto pigmentu krāsās. Ārkārtīgi plašā un nozīmīgā pielietojuma dēļ titānu bieži dēvē par “brīnummetālu”.  

 
Titāna rotaslietas: mūsdienīgā alternatīva 
 
Tikai salīdzinoši nesen, pagājušā gadsimta deviņdesmitajos, titānu sāka izmantot juvelierizstrādājumu pasaulē, taču tas strauji kļuvis populārs. Titānu izmanto, lai izgatavotu pīrsingus, rokas pulksteņus, kaklarotas, gredzenus un citas rotaslietas, kur nozīmīga gan izturība, gan vieglais svars. Turklāt titāns dažkārt tiek piejaukts zeltam, lai iegūtu 24K zelta sakausējumu, kas sakausējuma rezultātā kļūst cietāks un izturīgāks nekā tīrais zelts. Atšķirībā no zelta un sudraba, kas ir salīdzinoši mīksti metāli un tos kausē, lai vēlāk izveidotu rotu, titāns ir ārkārtīgi ciets. Lai, piemēram, izveidotu titāna gredzenu, tas ir jāizkaļ no titāna metāla bloka. Lielās cietības dēļ titāna gredzeniem nevar mainīt izmēru, tāpēc, iegādājoties šādu gredzenu, rūpīgi jāpārliecinās par atbilstošo izmēru. Bioloģiskās saderības dēļ titāns ir populārs to cilvēku vidū, kuriem ir alerģija pret citiem metāliem, kas bieži sastopami juvelierizstrādājumos. 

Titānu uzskata par veiksmīgu alternatīvo metālu juvelierizstrādājumu radīšanai – alternatīvais metāls ir jebkurš metāls, kas nav no četriem dārgmetāliem: zelts, sudrabs, platīns un pallādijs. Šī izturīgā un vieglā metāla rotas visbiežāk pieejamas tā oriģinālajā sudrabaini baltajā tonī. Taču juvelieri atraduši paņēmienus, kā titānu krāsot arī zilā, purpursarkanā, melnā un citās krāsās.  
 
Titāns ir unikāls metāls to fizisko īpašību dēļ. Tāpēc titāna rotas būs izcila izvēle tiem, kas meklē unikālu papildinājumu jau esošajai rotaslietu kolekcijai, kā arī tiem, kuriem būtiski, lai rota būtu ļoti viegla svara ziņā, antialerģiska un, protams, arī izturīga.