Giorgio Re ir līdzīpašnieks un radošais direktors itāļu juveliernamā Recarlo, kas jau vairāk kā 55 gadus rada izsmalcinātus juvelierizstrādājumus. Uzņēmums īpaši akcentē mūžīgas mīlestības vērtību, tāpēc arī tā simbols ir unikālie sirds formas briljanti. Giorgio sirds pieder ne tikai juvelierizstrādājumu pasaulei, bet arī mūzikai, aktīvai sportošanai dabā un, protams, ģimenei, kuras spēks un mīlestība ir Recarlo juveliernama darbības pamatā.

Recarlo ir ģimenes juveliernams, kas jau vairākas desmitgades notur stabilas pozīcijas juvelierizstrādājumu tirgū. Lūdzu, padalieties ar stāstu, kā tika radīts Recarlo juveliernams – kas iedvesmoja jūsu ģimeni radīt šo juvelierizstrādājumu zīmolu?

Pagājušā gadsimta 50-tajos un 60-tajos Itālijas pilsēta Valenca bija slavena ar to, ka puse no pilsētā esošajiem uzņēmumiem nodarbojās ar apavu ražošana un otra puse – ar juvelierizstrādājumiem. Manam vectēvam piederēja apavu ražošanas uzņēmums, taču mans tēvs (Carlo Re – aut.) izlēma apgūt zeltkaļa arodu. 16 gadu vecumā, pēc apmācībās pavadītiem trīs gadiem un jau ar lielu mīlestību pret dārgakmeņiem un juvelierizstrādājumiem, viņš nolēma, ka tā būs viņa nākotne. Viņš sāka patstāvīgi strādāt kā zeltkalis, neejot tēva pēdās.

Juvelierizstrādājumi lielākoties ir sieviešu pasaule, taču Recarlo savu darbību sāka tieši ar vīriešu gredzenu radīšanu. Kāpēc šāda izvēle?

Tam ir divi iemesli: pirmkārt, tajā laikā Itālijā ļoti daudzi vīrieši mēdza nēsāt gredzenus. Otrkārt, lai dizainētu un radītu vīriešu gredzenu, ir nepieciešamas liela profesionalitāte un zināšanas, un mans tēvs bija ārkārtīgi talantīgs un savā veidā ģeniāls. Konkrētajā gredzena modelī iestrādātie briljanti tika slīpēti tā, lai tie īpaši spēcīgi atstarotu gaismu, radot trīsdimensionālu efektu. Lai iegūtu šādu efektu un paātrinātu ražošanas procesu, mans tēvs pats pārveidoja slīpmašīnu.  

Kā jūs raksturotu Recarlo juvelierizstrādājumu unikālo identitāti?

Recarlo stils ir elegants, romantisks un mūsdienīgs. Sirds forma ir mūsu kolekciju galvenais “varonis” un atspoguļo zīmola izcilību kopā ar ievērojamo uzmanību pret detaļām.

Juvelierizstrādājumu radīšana ir ārkārtīgi sarežģīts process. Kā tas notiek pie jums un kā jūs spējat nodrošināt, ka ikkatrs Recarlo radītais juvelierizstrādājums sevī nes zīmola vērtības?

Kopējais process ir ļoti garš. Tas sākas ar dizainera iedvesmu un ideju, un pirmās skices radīšanu. Tālāk izvēlamies labākos briljantus un citus dārgakmeņus, kas tiks iestrādāti rotā. Tad kausējam zeltu, pēc kā tiek veikta montāža. Montāža un apdare ir jāveic ļoti meistarīgi, lai rotaslietas nēsātājam garantētu perfektu juvelierizstrādājumu, kas pilnībā radīts Itālijā un ir atbilstošs spēkā esošajiem noteikumiem.

Cieņā pret mūsu darbiniekiem, sadarbības partneriem un visu planētu kopumā, viena no Recarlo galvenajām vērtībām ir nodrošināt atbildīgu ieguves procesu un augstākās kvalitātes materiālus. 2020. gadā mēs saņēmām Atbildīgo juvelierizstrādājumu padomes sertifikātu, kas apliecina Recarlo briljantu izcelsmi un mūsu ētisko, sociālo un videi saudzīgo pieeju visā juvelierizstrādājumu radīšanas ķēdē.

Vai jūs izmantojat īpašas tehnikas vai materiālus, kas būtu raksturīgi tieši Recarlo juvelierizstrādājumu dizainam?

Vairāk kā 80% briljantu tirgus piedāvā apaļas formas briljantus.

Mēs nolēmām būs atšķirīgi un koncentrēties uz vissarežģītāko briljantu formu – sirdi.

Tā ir ārkārtīgi liela māksla, ja briljantu slīpētājs spēj radīt šo formu. Pateicoties īpaši atstrādātam ražošanas procesam, šodien mēs spējam piedāvāt sirds formas briljantus, kuru izmērs ir no 0.05 līdz 10 karātiem. Sirds, protams, arī ir visatpazīstamākais un populārākais romantikas simbols, ko mēs izmantojam zīmola stāstā par mīlestību.

Lai saglabātu aktualitāti, juveliernamiem ir jāspēj atrast balanss starp ilggadējām tradīcijām un inovatīviem, mūsdienīgiem risinājumiem. Kā jums izdodas panākt šo balansu un vai pēdējā laikā esat radījuši ko īpaši inovatīvu?

Tradīcijas un mantojums ir viena no Recarlo galvenajām vērtībām, taču tajā pašā laikā mēs vienmēr spējam būt arī laikmetīgi. Tas nozīmē, ka mums nepieciešams radīt jaunus dizainus, lai ietu līdzi laikam un vienmēr būtu aktuāli. Radot mūsu jaunākās kolekcijas Sunset Gold un Anniversary More, mēs sasniedzam arvien plašāku mērķauditoriju. Ar 16 dažādiem atvērto gredzenu modeļiem Anniversary More ir ideāls piedāvājums dažādiem dzīves notikumiem: tos var nēsāt atsevišķi vai arī vairākus gredzenus kopā. Tādā veidā radot kvalitātes un unikāla dizaina kombināciju, lai personalizētu katras sievietes unikālo izskatu.

Kas līdz šim ir bijuši lielākie izaicinājumi, ar ko jums nācies saskarties, vadot Recarlo juveliernamu?

Viens no mūsu galvenajiem mērķiem bija kļūt par strukturētāku uzņēmumu, un tas radīja ļoti būtiskas izmaiņas. Tā kā mēs esam ģimenes uzņēmums jau otrajā paaudzē, mūsu korporatīvās vērtības vienmēr ir bijušas centrētas uz ģimeni. Pēc gadiem ilgas uzņēmuma attīstības, mums bija jāveic nozīmīgas pārmaiņas, lai stātos pretī jauniem izaicinājumiem.

Kāda ir Recarlo vīzija tuvākajiem pieciem līdz desmit gadiem?

Mēs vēlamies turpināt augt, īpašu uzmanību pievēršot starptautiskajam tirgum un paātrinot mūsu mazumtirdzniecības projektu. Turklāt, mēs arvien vairāk strādāsim pie vēl augstākas kvalitātes ražošanas un izcilu dizainu radīšanas.

Atrast līdzsvaru starp unikālu radošumu un racionāliem biznesa mērķiem ir ārkārtīgi svarīgi juvelierizstrādājumu nozarē. Kā jūsu juveliernamā tiek panākts šis līdzsvars?

Manā pārvaldībā ir stila nodaļa un iekšēji kopā ar ražošanas nodaļu strādājam, lai pārvarētu lielus izaicinājumus. Protams, dažreiz var būt dažādi viedokļi, taču mēs vienmēr atrodam kopsaucēju, lai sasniegtu noteiktus rezultātus.

Kas jūs personīgi motivē vadīt un attīstīt juvelierizstrādājumu uzņēmumu?

Mans tēvs spēja man nodot mīlestību pret briljantiem, kas manī turpina augt arvien vairāk un vairāk, un liek meklēt skaistumu. Šarms un mirdzums, ko spēj radīt briljants, ir kaut kas unikāls un ne ar ko citu nesalīdzināms: sākot ar vismazāko briljantu, beidzot ar Recarlo radīto unikālo juvelierizstrādājumu.

Papildu biznesa sasniegumiem, kādu vēl mantojumu jūs vēlaties atstāt caur savu darbu juveliernamā?

Manuprāt, vissvarīgākais ir pazemība, cieņa, atbildība un ilgtspējība. Tā ir īstā panākumu atslēga.

Ikvienam un it īpaši modes industrijā strādājošiem, ir nepieciešami arvien jauni iedvesmas avoti. Kas jūs vēl bez juvelierizstrādājumu pasaules spēj aizraut un darīt patiesi laimīgu?

Es aizraujos ar mūziku, sākot ar roku, beidzot ar džezu. Es mīlu visus sporta veidus, kas man ļauj būt tuvāk dabai, tāpēc īpaši tuva ir makšķerēšana un trekings. Taču tas, kas mani padara vislaimīgāko ārpus mana darba, ir laika pavadīšana ar ģimeni.  

Vai visa jūsu ģimene ir iesaistīta Recarlo juveliernamā?

Jā, visa ģimene ir iesaistīta. Mēs ar brāli (Paolo Re – aut.) esam jau otrā paaudze, kas vada šo uzņēmumu. Jau kopš pašiem pirmssākumiem mums ir bijuši dažādi noteikumi un arī dažādas kompetenču zonas, ko katrs pārvaldām.

Varam teikt, ka vislielākais spēks tajā ir tas, ka vienmēr varam paļauties viens uz otru.

Tuvojas Starptautiskā sieviešu diena. Ko jūs vēlētos pateikt visām pasaules sievietēm?

L’amore è Amore. Mīlestība ir mīlestība.