Februārī – mēnesī, kad svinam Svētā Valentīna dienu un paužam mīlestību pret otru, nereti tiek piemirsts, ka mīlestība vispirms sākas pašiem ar sevi. Mīlēt sevi nozīmē pieņemt sevi ar visām savām pozitīvajām un arī ēnas pusēm, cienīt sevi un pieņemt tikai savai būtībai harmoniskus lēmumus un rīkoties saskaņā ar tiem. Mācīties sevi mīlēt – tas ir gluži kā ceļojums pa savas iekšējās pasaules dziļākajiem nostūriem, kas ne vienmēr ir tas vienkāršākais. Tāpēc litoterapijā tiek uzskatīts, ka ir vairāki dziednieciski akmeņi – kristāli, kas var palīdzēt šajā ceļā un ļaut sevi iemīlēt.

GRENARDI rotu eksperti piedāvā apskatīt deviņus populārākos kristālus, kurus nēsājot kaklarotas, rokassprādzes, auskaru vai gredzenu formā, tiek veicināta sevis pieņemšana un mīlestība pret sevi. 

1. Rozā kvarcs

Rozā jeb rožu kvarcs jau izsenis zināms kā beznosacījuma mīlestības akmens pret sevi, citiem un pasauli kopumā. Taču īpaši nozīmīgi, ka rozā kvarcs dziedē senas sirdssāpes un ļauj sirdi atvērt jaunai, skaistai mīlestībai. Strādājot ar sevi, arvien vairāk tiek iepazītas personības gaišās un tumšās puses, kas ir katrā no mums. Tāpēc tieši rozā kvarca nēsāšana veicina patiesu savas būtības pieņemšanu, iemīlēšanu un dzīvošanu harmonijā ar to.

Šis akmens sastopams dažādos rozā toņos – sākot ar maigi, gandrīz caurspīdīgi rozā, beidzot ar tumši rozā. Tāpēc ikviena varēs atrast savu iecienītāko rozā toni plašajā rozā kvarcu klāstā. Rozā kvarcs ir viens no populārākajiem rotakmeņiem tā maigās un sievišķīgās krāsas,  simboliskās nozīmes un piedēvēto īpašību dēļ, tāpēc arī noteikti atradīsiet savu rotaslietu, kas rotāta tieši ar šo mīlestības akmeni.

2. Ametists

Ametists tiek uzskatīts par augstāko lietu izpratnes simbolu, kas veicina pašdziedināšanos, attīsta iekšējo redzi un gudrību, rada absolūtu harmoniju un nosvērtību. Tas ir arī attīrošs kristāls, par kuru pieņemts uzskatīt, ka tas attīra no negatīvās enerģijas. Ir patiesuma simbols, kas spēj uzturēt arī mūžīgo optimismu.

Neticami skaistais ametists pieejams violetā vai purpursarkanā krāsā. Arī šis kristāls ir ļoti populārs juvelierizstrādājumu pasaulē tā pievilcīgā toņa, samērīgās cenas un arī vieglās pieejamības dēļ.

3. Malahīts

Tiek uzskatīts, ka malahīts ir saistīts ar sirds čakru un tas spēj atvērt sirdi beznosacījuma mīlestībai un harmonijai. Transformācijas akmens, kas veicina pārmaiņas, iedrošina uzņemties riskus un sekot savam dzīves aicinājumam.

Malahīts ir pazīstams ar savu pārsteidzoši zaļo krāsu, kas pieejama dažādos toņos – sākot ar maigu pasteļtoni, beidzot ar izteikti tumši zaļo krāsu. Akmens unikalitāte ir tā, ka zaļā toņa akmenī viscaur pamanīsiet arī tumši zaļus ieslēgumus jeb riņķus, kas kopā rada īpaši pievilcīgu krāsu saspēli. 

4. Rozā turmalīns

Rozā turmalīns ir mīlestības, emocionālās dziedināšanas un līdzjūtības akmens, kas veicina mīlestību un cieņu pret sevi. Akmenim piemīt nomierinošs efekts – tas palīdz mazināt sakāpinātās emocijas, trauksmi un stresu. Sirdi atverošais akmens ienes dzīvē arī prieku, relaksāciju un laimi. Palīdz destruktīvas sajūtas transformēt pozitīvās emocijās un mīlestībā pret sevi. 

Turmalīns pieejams valdzinošā koši rozā tonī, kas nepaliks apkārtējo nepamanīts un veicinās pozitīvu enerģiju arī tā nēsātājai.

5. Melnais onikss

Onikss zināms kā izteiktas drosmes un pārliecības akmens, tāpēc, nēsājot rotas ar šo akmeni, stiprināsiet pārliecību par sevi un savām spējām, kā arī sāksiet rīkoties drosmīgāk situācijās, kas palīdzēs uzlabot jūsu dzīves labklājību. Rada papildu motivāciju un veicina dzīves virzību, tāpēc ļoti noderīgs brīžos, kad nepieciešams sasniegt izvirzītos mērķus vai izsapņotos sapņus.

Lai arī oniksam pieejami dažādi toņi, tomēr visatpazīstamākais ir ogļu melnais tonis. Arī melnā ir krāsa, ka veicina pārliecību un izstaro eleganci.

6. Citrīns

Ar citrīnu jūs sakāt “jā” tīram dzīvespriekam! Košais kristāls tiek uzskatīts par īstu prieka un enerģijas lādiņu. Tas aicina atbrīvoties no visas negatīvās enerģijas, izcelt sevi gaismā, kā arī tas rada visaptverošu pozitīvu emociju lauku.

Citrīns pieejams koši dzeltenā līdz oranžā tonī, kas arī pēc krāsu psiholoģijas ir dzīvesprieka un optimisma krāsa.

7. Mēnessakmens

Mēnessakmens līdzsvaro prātu un pamodina intuīciju, kā rezultātā ļauj pieņemt pareizos lēmumus. Rīkojoties saskaņā ar sevi, tiek veicināta arī pašapziņas un pārliecības celšana. Tiek uzskatīts, ka mēnessakmens ir viens no retajiem kristāliem, kas spēj valdīt pār visām čakrām. Akmens nēsāšana palīdz piedot sev un citiem, tādā veidā veicinot arvien lielāku pieņemšana un mīlestību pret sevi.

Dziedinošais akmens visbiežāk sastopams pienaini baltā krāsā, kurai reizēm novērojama arī adularescence – zilas gaismas atspīdums, kas mainās atkarībā no gaismas leņķa.

8. Tīrs kvarcs

Mācīšanas sevi mīlēt saistīta ar lielu pašdziedināšanos, tāpēc tīrs kvarcs ir akmens, kuram noteikti jāatrodas jūsu tuvumā: tīrs kvarcs pazīstams kā galvenais dziednieks starp visiem kristāliem. Akmens klātesamība veicinās sevis pieņemšanu, attīrīs no negatīvām emocijām un atjaunos spēku un enerģiju sava ceļa iešanai.

Tīrs kvarcs ir pilnībā caurspīdīgs, gluži kā stikls. Akmens caurspīdīgās īpašības dēļ tīrā kvarca rotas ir vienlaikus izsmalcinātas un praktiskas, jo piestāvēs jebkuram apģērbam.

9. Tīģeracs

Tīģeracs ir akmens, kas ļauj sazemēties. Tas nodrošina garīgo stabilitāti, ļaujot piekļūt jūsu dziļākajiem apziņas līmeņiem. Akmens nēsāšana veicina arī pašapziņas celšanos, iekšējā spēka attīstīšanu, drosmi un ļauj noticēt pašiem sev.

Zeltaini brūnā kvarca paveida nosaukums radies no līdzības ar tīģera kažoku, kurā novērojamas brūnas, melnas, dzeltenas joslas.

Sev piemērotākā kristāla izvēle atkarīga no to dziednieciskajām īpašībām, kas jums visvairāk aktuālas vai arī no iecienītākajiem krāsu toņiem. Taču neatkarīgi no izvēlētā kristāla, varat būt droša, ka tajā simboliski iekļautas īpašības, kas veicinās sevis pieņemšanu, iemīlēšanu, prieka un harmonijas radīšanu savā ikdienā.