Lēmums bildināt mīļoto sievieti ir ļoti nopietna un apzināta apņemšanās, pēc kuras seko nākamais atbildīgais solis – īstā saderināšanās gredzena izvēle. Gredzena izvēle var šķist ātra un vienkārša līdz brīdim, kad vīrietis nonāk juvelierizstrādājumu salonā un tiek iepazīstināts ar plašo gredzenu piedāvājumu. Klasisks, moderns, baltā vai sarkanā zelta, ar akmeņiem vai bez… šie ir tikai daži no jautājumiem, kas rodas gredzena izvēles laikā. Lai atvieglotu izvēli, GRENARDI rotu eksperti iepazīstina ar 2024. gadā aktuālajām saderināšanās gredzenu tendencēm.  
 
Saderināšanās gredzena izvēle ir ļoti atbildīga, jo mīļotā sieviete to nēsās visa mūža garumā. Tāpēc būtiska ne tikai īstā izmēra noskaidrošana, bet arī atbilstoša dizaina izvēle, lai gredzens sakristu ar sievietes gaumi, būtu ērts nēsāšanai ikdienas gaitās, kā arī piestāvētu citām iemīļotajām un visbiežāk nēsātajām rotaslietām.  


1. Klasisks saderināšanās gredzens 
 
Mūžīgā klasika ir tā, kas ir un būs aktuāla vienmēr. Saderināšanās gredzenu vidū absolūtā klasika ir zelta gredzens ar vienu balto briljantu apaļā, rombveida vai sirds formā. Dāvājot šādu gredzenu, nepārprotami tiek nodots vēstījums par klasiskām un stabilām vērtībām, kā arī mūžīgām tradīcijām. Klasisks gredzens piestāvēs visām un nekad neizies no modes, tāpēc šāda gredzena izvēle ir viena no nekļūdīgākajām. Visbiežāk izvēlas baltā zelta gredzenu – centrālais briljants vizuāli izskatīsies lielāks, baltāks un mirdzošāks, ja tas būs iestrādāts tieši baltajā zeltā. Taču saderināšanās gredzenu var izvēlēties arī sarkanajā un dzeltenajā zeltā, ja tas vairāk ir saistošs sievietei. Ja vēlaties mīļoto pārsteigt ar klasisku saderināšanās gredzenu, rotu eksperti iesaka apskatīt itāļu zīmolu Recarlo un Giorgio Visconti piedāvājumu, vācu zīmolu Rivoir, kā arī GRENARDI radītā zīmola Due gredzenu klāstu.   

2. Gredzens ar vairākiem akmeņiem 
 
Nav noslēpums, ka gredzens, kuru rotā vairāki akmeņi, vizuāli izskatās krietni iespaidīgāks un mirdzošāks. Tāpēc, izvēloties šādu gredzenu, var panākt lielāku efektu.  
 
Jau izsenis saderināšanās gredzenu vidū populāri gredzeni ar trīs akmeņiem jeb tā saucamā triloģija, kas šobrīd tiek uzskatīta par moderno klasiku. Visi trīs akmeņi var būt vienā krāsā, kā arī modernākos dizainos izmantoti dažādu krāsu akmeņi. Piemēram, par centrālo akmeni tiek izmantots safīrs, ko ieskauj divi mazāki briljanti. Dažādās kultūrās šiem trīs akmeņiem tiek piedēvētas dažādas simboliskas nozīmes. Vienuviet šie akmeņi simbolizē pagātni, tagadni un nākotni, citviet atkal ticību, cerību un mīlestību vai uzticību, mīlestību un mūžību.  

 Aktuāli arī gredzeni, kur ap centrālo briljantu izvietoti vairāki mazi briljanti, kas vizuāli centrālo akmeni padara krietni pamanāmāku un iespaidīgāku. Tāpat arī aktuāls dizains, kuros iekļauts centrālais briljants un gredzena stīpa visapkārt noklāta ar maziem briljantiem. Šādā veidā tiek panākts īpaši mirdzošs kopējais efekts.  

Jau kopš pagājušā gada īpaši aktuāli arī “toi et moi” stila gredzeni, kur blakus novietoti divi akmeņi – simboliski parādot divu cilvēku savienību. “Toi et moi” aktualitāte turpinās arī šajā gadā.  

3. Krāsaini akmeņi 
 
Tendences rāda, ka arvien vairāk cilvēku vēlas izvēlēties nevis klasiskos saderināšanās gredzenus ar balto briljantu, bet izvēlēties akmeņus dažādu krāsu toņos. Piemēram, tradicionālos baltos briljantus var aizstāt ar fancy briljantiem persiku, dzeltenā vai rozā krāsā.  

Tāpat arī, lai pieskaņotos katras sievietes personībai, var izvēlēties gredzenu ar vienu vai vairākiem dārgakmeņiem citos toņos: dziļi zaļo smaragdu, karaliski zilo safīru, kaislīgi sārto rubīnu vai arī citus akmeņus jebkurā varavīksnes krāsā.  
 
Piemēram, viena no aktuālākajām tendencēm jau vairāku gadu garumā ir ikoniskais gredzens, kas saukts arī par “Princeses Diānas gredzenu”. Princese Diāna saderināšanās dienā saņēma gredzenu, kura centrā bija 12 karātu lielais safīrs, ko ieskauj vairāki mazi briljanti. Šis saderināšanās gredzena modelis ātri kļuva aktuāls visā pasaulē, kur juvelieri to apspēlē dažādās interpretācijās – gan klasiskā, gan modernā stilā. 
 
Princeses Diānas gredzeni klasiskās versijās

Princeses Diānas gredzeni neparastos toņos

 
4. Dzeltenā zelta gredzeni 
 
Juvelieri prognozē, ka 2024. gadā īpaši populāri būs tieši dzeltenā zelta gredzeni, kas pārņems klasiskās baltā zelta un platīna tendences. Dzeltenais zelts ir vistīrākais un senākais zelta veids, kāds gadu tūkstošiem izmantots juvelierizstrādājumu pasaulē. Šim zeltam ir salīdzinoši maz vai arī nav vispār citu metālu piejaukumi zelta toņa iegūšanai, kā tas ir baltajam vai sarkanajam zeltam. Dzelteno zeltu izceļ dizaineri un juvelieri to silto nokrāsu dēļ, kas mirdz gluži kā saulrieta zeltainā gaisma. Arī itāļu zīmols Recarlo, kas jau izsenis sevi pieteicis kā zīmolu, caur kuru izpaust mūžīgu mīlestību un kas vienmēr strādājis ar cildeno balto zeltu, radījis īpašu dzeltenā zelta līniju, kuru vidū arī moderni saderināšanās gredzeni. Dzeltenais zelts pieejams dažādos toņos – no bāli dzeltena līdz koši dzeltenai saules krāsai. Tāpēc ikviena varēs atrast savam sajūtām atbilstošāko un ādas tonim pieskaņotāko.  

5. Personībai atbilstošs gredzens 
 
Arvien vairāk gredzenu tendences fokusējas uz gredzena nēsātājas unikālo gaumi. Vintage, Art Deco, ekstravagance… Saderināšanās gredzenos iespējams iekļaut dizainu, kas būs atbilstošs sievietes slēptākajai būtībai. Gredzens un citas rotas ir veids, kā šo būtību iznest uz āru. Šī tendence nojauc robežas par to, ko līdz šim esam uzskatījuši par tradicionālu saderināšanās gredzenu. Bildināt iespējams arī ar visneparastākā dizaina gredzenu.  

Aktuāli arī gredzeni, ar kuriem paust kādu īpašu ziņojumu, kas saistīts gan ar sievieti, gan vīrieti, kuri gatavojas savienot savas dzīves kopā. Tas var būt gravējums ar iniciāļiem vai tekstu, simboliski elementi, kas iekļauj sevī veiksmes un ilgas mīlestības vēstījumu vai arī pārim zināmu stāstu.  

6. Sirds formas gredzens

Sirds ir pasaulē viszināmākais un atpazīstamākais mīlestības simbols, tāpēc gredzeni, kuros iestrādāti sirds formas akmeņi vai arī gredzena dizains radīts sirds formā, ir īpaši aktuāli, lai atzītos mūžīgajā mīlestībā. Dāvājot sirds formas gredzenu, jūs simboliski dāvājat arī savu sirdi. 

 
7. Gredzenu izvēle kopā 
 
Pasaulē kopumā un it īpaši Z-paaudzes vidū arvien biežāk parādās tendence saderināšanos ieplānot un gredzenu izvēlēties kopā. Var šķist, ka šādā veidā iztrūkst pārsteigums, kad vīrietis negaidīti sievieti bildina. Taču pārsteiguma momentu iespējams saglabāt arī tad, ja ideja par saderināšanos ir bijusi kā abpusējs un apzināts lēmums, kā arī, ja kopā notikusi gredzena izvēle. Pat, ja šis īpašais dzīves notikums ir kopīgs un iepriekš apspriests lēmums, bildinājuma process un gredzena pasniegšana tik un tā var būt kā īpaši gatavots pārsteigums.   
 
Būtiski, ka šādā veidā iespējams kopā izvēlēties saderināšanās gredzenu tā, lai tas īpaši patiktu gredzena nēsātājai, būtu pieskaņots personībai un ērts nēsāšanai ikdienā. Kopā apmeklējot juvelierizstrādājumu salonu, izpaliek nepiemērota vai izmēram neatbilstoša gredzena izvēle.  
 
Neatkarīgi no saderināšanās gredzena izvēles, pats būtiskākais ir jūsu nodoms – bildināt savu mīļoto sievieti un apliecināt patiesas jūtas pret viņu. Īstā gredzena izvēlē jums palīdzēs profesionāli juvelierizstrādājumu salonu konsultanti, kuri sniegs ieteikumus piemērotākā gredzena izvēlē, kas atbilst sievietes būtībai, jūsu vēlmēm un arī budžetam.