Rotaslietu pasaulē nozīme ir ne tikai rotas izskatam – mirdzumam, tendencēm un formai, bet arī simboliskajai nozīmei, tāpēc apskatīsim, kuri no dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem iemieso un nes mīlestības vēstījumu, ņemot vērā, ka bieži vien rotas tiek pasniegtas dāvanā tieši kā spēcīgu jūtu un pieķeršanās apliecinājums.

Briljanti

Jau gadsimtiem ilgi par galveno mīlestības akmeni, protams, tiek uzskatīts briljants, jo gredzeni ar briljantu vēl joprojām visbiežāk tiek izvēlēti saderinoties. Tomēr arī citas rotas ar šo dārgakmeni var kalpot kā mūžīgas mīlestības apliecinājums, jā, tieši “mūžīgas”, un par to arī vēsta populārais teiciens “dimanti ir uz mūžu” (diamonds ar forever – angl.) un dažādi citi apzīmējumi, ko lietojam jau gadu desmitiem, piemēram, dimanta kāzas. Tātad, ja izvēlaties rotu ar briljantiem, varat būt pārliecināti, ka mīlestības vēstījums tajā būs neiztrūkstošs.

 

Safīrs

Safīrs arī bieži vien kalpo kā mīlestības simbols un, pirms šo vietu pārliecinoši iekaroja briljanti, tieši safīrs bija populārākais akmens saderināšanas gredzenos. Turklāt zilais safīrs nes uzticības un tīru jūtu vēstījumu, lai gan safīra krāsu gamma ir diezgan bagātīga.

Smaragds

Smaragds ir veiksmīgas mīlestības, cerības un gudrības akmens. Tas ne tikai brīnišķīgi izskatīsies jebkurā rotā, bet arī nomierinās, balansēs un palīdzēs atvieglot emocionālos uzliesmojumus. Smaragds var kalpot arī kā stipras draudzības un beznosacījuma mīlestības simbols, tāpēc šādas rotas varat dāvināt arī uzticamiem draugiem vai citiem ģimenes locekļiem.

Rubīns

Kaislīgas mīlestības apliecinājums noteikti ir rubīns, jo rubīnsarkanais simbolizē uguns liesmas, asinis, mīlestību un kaisli. Populāras ir rotas, kurās rubīni ir kompozīcijā ar briljantiem, jo tas būs kvēlojošas uguns savienojums ar karalisko briljantu spožumu. Gredzens ar rubīniem atnesīs dzīves pilnības sajūtu, laimi un uzturēs kvēlas mīlestības liesmas.

Rozā kvarcs

Zināms kā beznosacījumu mīlestības akmens. Tas atver sirdi, lai dotu un saņemtu mīlestību. Rozā kvarcs veicina ne tikai romantisku mīlestību, bet arī mīlestību pret sevi, ģimeni, draugiem un dzīvi kopumā. Tas palīdz risināt arī senas mīlestības sāpes un ļauj atkal no jauna uzticēties un atvērt durvis jaunai mīlestībai. Šis akmens atmodina sirds čakru. 

Granāts

Granāts ir solījuma un pieķeršanās akmens, kas simbolizē mīlestību un uzticību, nomierina un arī stimulē kaisli attiecībās. Rota ar granātu vēstīs par to, ka jūsu attiecības ir dziļas, tālejošas un pat palīdzēs atdzīvināt liesmu, kas, iespējams, ir nedaudz apdzisusi. 

Mīlestības vēsti nes arī turmalīns, karneols un tirkīzs, taču, lai kādu akmeni jūs izvēlētos, galvenais, ka dāvājat to ar mīlestību!