Vasara bieži tiek asociēta ar zilo krāsu, jo tā ir debesu un jūras ūdens krāsa, kā arī simbolizē brīvību, mieru un harmoniju. Juvelierizstrādājumu pasaulē tiek izmantoti dažādu zilo toņu akmeņi, sākot ar akvamarīna gaišo un caurspīdīgi zilo un beidzot ar tumši zilo safīra toni. Tāpēc ikviena var atrast sev un savam ādas tonim piestāvošo zilo toni, kā arī akmeni, kas piesaista pēc tā enerģētiskās un simboliskās nozīmes.

GRENARDI eksperti piedāvā iepazīties ar juvelierizstrādājumu pasaulē visbiežāk izmantotajiem akmeņiem zilajos toņos.

Topāzs

Topāzs ir pusdārgakmens, kas bez piejaukumiem ir bezkrāsains un caurspīdīgs. Pateicoties dažādiem dabas elementu piejaukumiem kā hroms un dzelzs, topāzs iegūst unikālas nokrāsas – zilu, brūnu, zaļu, dzeltenu un citas.

No enerģētiskā viedokļa tiek uzskatīts, ka topāzs veicina dzīvīgumu, pazudina nedrošību un palielina ticību saviem spēkiem. Sniedz skaidrību un loģiku jebkurā situācijā.

Safīrs

Safīrs ir viens no vērtīgākajiem dārgakmeņiem. Tas ir otrs cietākais minerāls aiz dimanta. Visbiežāk sastopams tumši zilā krāsā, taču par safīru sauc jebkuru korunda paveida kristālu, kas nav sarkanā krāsā. Korunds tīrā veidā ir bezkrāsains, taču zilo nokrāsu dod dzelzs un titāna piejaukumi.

Kopš sen seniem laikiem safīrs tiek uzskatīts par karalisku un uzvaras akmeni, jo ar to bieži rotājās augstmaņi. Savukārt no enerģētiskā viedokļa tam tiek piedēvētas daudz pozitīvas īpašības – nomierina prātu, palīdz iegūt harmoniju, palielina intuīciju un sabalansē enerģiju.

Akvamarīns

Akvamarīns ir pusdārgakmens jūras ūdens krāsā, kura toņi ir no viegli zilganzaļiem līdz tumši ziliem. Krāsu toņus ietekmē dzelzs un titāna piemaisījumi. Tulkojumā no latīņu valodas, akmens nosaukums nozīmē – jūras ūdens, tādēļ jau no senseniem laikiem to uzskata par jūrnieku talismanu.

Akmens pārstāv transformāciju un atdzimšanu. Ir miera, skaidrības un harmonijas akmens. Ļoti noderīgs uzņēmējiem un radošo profesiju pārstāvjiem. Akvamarīna tuvums veicina jaunu ideju un risinājumu rašanos.

Lazurīts

Lazurīts ir pusdārgakmens, kas ir sarežģīts tā bagātīgā ķīmiskā sastāva dēļ. Tumšo safīrzilo toni veido sēra piejaukums.

Uzskata par draudzības un sirsnīguma akmeni. Lazurītu savā tuvumā īpaši izvēlas, ja nepieciešams attīrīt auru no negatīvās ietekmes, trauksmes, skumjām un citām lietām, kas rada nemieru.

Tanzanīts

Tanzanīts ir viens no retāk sastopamajiem pusdārgakmeņiem. Tas ir sastopams tikai Tanzānijā, no kā arī ieguvis savu nosaukumu. Tanzanīts ir zilganas krāsas minerāls, kas zilgano toni iegūt karsēšanas rezultātā – gan dabiskā, gan mākslīgā veidā. Šim akmenim piemīt unikāla īpašība – tas spēj mainīt krāsu atkarībā no skatu leņķa.

Tiek uzskatīts par greznības un bagātības talismanu, kas palīd atklāt jaunas dzīves šķautnes, jēgu un mērķi.

Tirkīzs

Tirkīzs ir reti sastopams pusdārgakmens. Tas ir minerāls, kas nelaiž cauri gaismu. Tirkīzs dabā sastopams dažādos toņos – no zilas līdz pat zaļai. Toņu krāsa atkarīga no to ieguves vietām, piemēram, viszilākie tirkīzi tiek atrasti Arizonā, savukārt zilganzaļie -Pakistānā.

Daudzās kultūras jau gadu tūkstošiem tiek uzskatīts par aizsargājošu akmeni, kas tā nēsātājam piešķir spēku un veselību.