Rozā tiek uzskatīta par sievišķības, mīlestības, maiguma un sapratnes krāsu, kas vienlīdz simbolizē gan iekšējo mieru, gan rotaļīgumu. Tāpēc ne velti rozā ir viena no pieprasītākajām krāsām juvelierizstrādājumu pasaulē. Ikviena atradīs sev piestāvošāko rozā toni, jo tā nokrāsas pieejamas no gaiši rozā līdz pat intensīvai fuksiju krāsai. Rozā krāsu var sastapt dažādos rotakmeņos – rozā kvarcs, safīrs, turmalīns, topāzs, halcedons, perlamutrs, opāls-, tāpēc ikviena atradīs ne tikai sev piemērotāko toni, bet arī akmeni, kas saista pēc tā enerģētiskās nozīmes.   
 
1. Rozā kvarcs 
 
Rozā kvarcs ir galvenais beznosacījuma mīlestības akmens, kas simbolizē mīlestību ne tikai pret sevi, bet pret visu apkārtējo pasauli. Rotas ar šo akmeni tiek nēsātas, lai atvērtu sirdi mīlestībai, kā arī tās tiek dāvinātas, lai apliecinātu mīlestību.  

 
2. Safīrs 
 
Safīrs ir viens no četriem dārgakmeņiem, un tiek uzskatīts par karalisku akmeni. Lai arī ierasts, ka safīri ir zilā krāsā, tomēr tie pieejami arī rozā, dzeltenā, oranžā un zaļā krāsā. Akmens balansē emocijas un uzlabo intuīciju, palīdz celt pašapziņu.  

3. Turmalīns 
 
Turmalīns ir pusdārgakmens, kas pārsteidz ar sulīgi rozā jeb madžentas toni. Unikālā toņa dēļ tas ir ļoti pieprasīts tirgū. Tiek uzskatīts par dziedinošu kristālu, kas attīra visas čakras un likvidē enerģētiskos blokus. Palīdz izprast sevi un atvērt radošās spējas un talantus.  

4. Topāzs 
 
Topāzam ir daudzveidīga toņu gamma. Lai arī vispopulārākā ir zilā, tomēr pieejami arī spilgti rozā toņi, ar kuriem rotājoties, noteikti nepaliksiet nepamanīta. Tiek uzskatīts, ka topāzs palīdz savienoties ar augstāko Es, veicina jaunradi un skaistuma izjūtu. 

5. Halcedons 
 
Rozā halcedons ir kvarca paveids, tāpēc vizuāli līdzīgs rozā kvarcam – caurspīdīgi rozā krāsā. Arī tam piedēvētās enerģētiskās īpašības ir līdzīgas –  halcedons veicina atvērtību mīlestībai un līdzjūtībai. Akmens veicina savienošanos ar augstāko Es un spēju darīt labas lietas šajā pasaulē.  

6. Perlamutrs 
 
Perlamutrs ir iecienīts tā vintage rozā toņa dēļ, kas dabīgi radies un pārklājis gliemežvāka iekšējo čaulu. Tiek uzskatīts, ka perlamutrs piesaista labklājību, uzlabo intuīciju un iztēli.  

7. Opāls 
 
Opāls pieejams dažādās krāsās, taču tieši rozā ir viena no pieprasītākajām. Opāls pieejams dažādos rozā toņos – no maigi rozā līdz koraļļu tonim. Rozā ir viena no retākajām opāla krāsām, tāpēc ne velti tieši šī toņa opāls ir viens no Peru nacionālajiem akmeņiem. Akmens simbolizē laipnību un mīlestību pret sevi, kā arī garīgo atmošanos.