Krāsu psiholoģija nu jau ir visā pasaulē plaši pazīstama. Psihologi un zinātnieki pierādījuši, ka krāsas spēj ietekmēt cilvēku emocijas un noskaņu, tāpēc īpaši būtiski, kādas krāsas izmantotas interjerā, kur ikdienā uzturamies un, protams, kādas krāsas apģērbu un aksesuārus nēsājam.

Izteiksmīgo krāsu dārgakmeņus un pusdārgakmeņus visbiežāk izvēlas, lai tie vizuāli piestāvētu apģērbam, tomēr akmens ir mazs, bet nozīmīgs akcents, lai to izvēlētos nepieciešamās krāsu sajūtas dēļ.

Sarkans

Sarkanā krāsa ir vispamanāmākā un piesaista vislielāko uzmanību. Tā ir saistīta ar spēcīgām sajūtām – mīlestību, kaisli, seksualitāti, drosmi. Enerģiska, dinamiska krāsa, kas motivē rīcībai. Sniedz pārliecību tiem, kuri kautrīgāki vai kuriem trūkst gribasspēka.


Oranžs

Uzmundrinājuma, optimisma un pašapziņas krāsa viennozīmīgi ir oranžā. Oranžais apvieno sarkanās krāsas enerģiju un dzeltenās prieku. Šai krāsai ir stimulējoša, tomēr ne agresīva iedarbība. Tādēļ tā ļoti piemērota biznesa vidē, darījumu sapulcēs.


Dzeltens

Dzeltenā ir gan loģiska un intelektuāla prāta, gan arī radošuma krāsa. Tāpēc tā rezonē gan ar smadzeņu kreiso, gan labo puslodi. Dzeltenā krāsa labvēlīgi ietekmē, lai radītu jaunas idejas un veidus, kā rīkoties! Silta krāsa, kas rada pacilājumu, sniedz prieku, rotaļīgumu un jautrību.


Zaļš

Harmonijas, dziedināšanas, miera un līdzsvara krāsa. Tumšāki zaļie toņi saistīti ar naudu, bagātību un prestižu, savukārt gaišie – ar atdzimšanu, izaugsmi un svaigumu. Nēsājiet zaļu, lai justu mieru. Ne velti saka, ka jānēsā gredzens ar akmeni zaļā tonī, jo, tajā skatoties, var atpūtināt acis un nomierināt prātu.


Zils

Zilā ir uzticības, lojalitātes un godīguma krāsa. Zilas krāsas ietekme ir pretēja nekā sarkanajai krāsai – tā nomierina, mazina spriedzi un bailes. Iedvesmo augstāku ideālu sasniegšanai. Tumši zilie toņi norāda arī uz briedumu. Ļoti labvēlīga krāsa korporatīvajā pasaulē. Valkājiet to sanāksmēs un prezentācijās, kur uzticēšanās ir svarīga.


Rozā

Rozā ir sievišķības, maiguma, sapratnes un mīlestības krāsa. Mazās devās rozā krāsai ir nomierinoša iedarbība. Simbolizē draudzīgumu, iekšējo mieru, rotaļīgumu, jo krāsa spēj atgriezt bērnībā. Ir arī pretstatu krāsa, kas vienlīdz liek domāt par kaisli (sarkanā piejaukuma dēļ) un nevainību (baltā piejaukuma dēļ).


Violets

Violeta ir iztēles un garīguma krāsa, kas iedvesmo augstākus ideālus. Šī krāsa nozīmē arī bagātību, radošumu un fantāziju. Stiprina cilvēku skaistuma izjūtu un veicina radošuma atvēršanos. Izcili piemērota krāsa, lai izskatītos gan dārgi, gan radoši.


Brūns

Brūna krāsa rada siltas, mierīgas sajūtas, atgādinot par saikni ar saviem pirmsākumiem – ģimeni, māju, zemi. Tā kā šī ir zemes krāsa, tad tā ir dziļi nomierinoša un sazemējoša. Simbolizē uzticamību un drošību.


Melns

Melnā krāsa saistās ar izsmalcinātību, drosmi, spēku un eleganci. Nēsājot šo krāsu, tiek demonstrēts un vairots spēks, pārliecība un drosme, kas īpaši noderīgi dažādās biznesa tikšanās.


Balts

Balts simbolizē tīrību un nevainību. Balts norāda uz jūsu nevainojamajiem standartiem, vēlmi pēc tīrības un patiesuma, kārtības mīlestību un organizētību. Krāsa, kura raisa pozitīvas emocijas. Droša izvēle apģērbā un aksesuāros, lai liecinās par jūsu tīrajiem nodomiem un augstajiem standartiem.