Pavasaris ir laiks, kad ikviena sieviete vēlas atplaukt, būt spilgtāka, pamanāmāka un vairot enerģiju pati sev un savā tuvākajā vidē. Pacilājuma sajūtu radīs ne tikai vizuāli skaistas rotaslietas ar akmeņiem pavasarīgās un košās krāsās, bet arī rotas ar akmeņiem, kam mēdz piedēvēt dziednieciskas īpašības. Litoterapija jeb akmens terapija pasaulē sastopama jau tūkstošiem gadu un tā runā par akmens iedarbību uz cilvēku enerģētiskajā līmenī. Vai akmeņos esošajai dabas enerģijai ticēt vai nē – tas ir katra paša ziņā. Taču ikviens būs ieguvējs, apvienojot rotaslietu skaistumu ar akmeņiem piedēvētajām pozitīvajām īpašībām.   

Rozā kvarcs

Rozā kvarcs ir mīlestības akmens, kas atver sirds čakru visa veida mīlestībai – pret sevi, partneri, ģimeni un pasauli kopumā. Rada spēcīgu pašnovērtējuma sajūtu, ticību saviem spēkiem, līdzjūtību un iecietību. Ļauj atvērties un pieņemt mīlestību, prieku. Attīsta piedošanu un uzticēšanos.

Topāzs 

Topāzs harmonizē ķermeni un novada enerģiju tur, kur tā visvairāk nepieciešama. Palīdz izpaust idejas un risināt problēmas. Sniedz skaidrību un loģiku jebkurā situācijā. Veicina intelektuālos meklējumus, garīgo un māksliniecisko spēju attīstību. Zināms arī kā prieka, mīlestības un veiksmes akmens.

Citrīns 

Citrīns attīra čakras un atver intuīciju. Piesaista veiksmi un labklājību. Paaugstina pašvērtējumu un ticību saviem spēkiem. Aktivizē motivāciju, radošumu un veicina pašizpausmi. Palielina koncentrēšanas spējas un rada mundru prātu. Atbrīvo no bailēm, fobijām un depresīvas sajūtas. Līdzsvaro emocijas.

Turmalīns 

Turmalīns atver jaunus talantus un radošās spējas. No seniem laikiem uzskatīts, ka tieši šis akmens atbrīvo seksualitāti un padara dzīvi vieglāku un priecīgāku. Tāpat arī paaugstina imunitāti un uzlabo atmiņu.

Ametists 

Ametists ir augstāko lietu izpratnes simbols, kas palielina inteliģenci. Palīdz attīstīt intuīciju un uzticēties tai. Tas ir spēka, gudrības un aizsardzības akmens. Simbolizē garīgo gudrību, patiesību un pazemību. Veicina pašizdziedināšanos un ap tā nēsātāju rada aizsargājošu enerģijas lauku.

Akvamarīns

Akvamarīns ir drosmes akmens, kas uzlabo komunikācijas prasmes. Veicina iekšējo mieru un mīlestību pret sevi. Palīdz izprast sevi un apzināties savas spējas un talantus. Aktivizē vēlmi darboties. Tiek uzskatīts arī par laimīgu laulāto amuletu. Nēsātājam dod emocionālu sapratni un palīdzību izprast visu notikumu jēgu.

Ahāts

Ahāts ir spēka un harmonijas akmens. Palielina enerģiju, nes veiksmi un palīdz uzlabot koncentrēšanās spējas. Veicina ilgmūžību, uzlabo attiecības un rada emocionālu drošības sajūtu. Ļauj sazemēties un pieņemt realitāti, palīdz lēmumu pieņemšanā.

Vairāk rotaslietas ar minētajiem un citiem akmeņiem apskatāmas rotaslietu ekspertu īpaši sagatavotajā izlasē pavasarim.