Juvelierizstrādājumi nebūt nav tikai “pieaugušo lieta” – iegādāties un dāvināt rotas var arī bērniem. Ja rotaslieta tiks dāvināta pavisam mazam bērnam, visbiežāk tā būs ar simbolisku nozīmi, bet, protams, tās var iegādāties arī nēsāšanai, ja bērns jau ir pietiekami liels, lai pret šādu dāvanu izturētos atbildīgi un saudzīgi. 

Nereti bērni savas pirmās rotas saņem raudzībās, kristībās vai pirmajā dzimšanas dienā, taču tikpat labi tas var notikt arī Ziemassvētkos, kā arī krietni vēlāk. Patiesībā nav tāda “īstā” brīža, kad pasniegt pirmo rotu, tas var būt pilnīgi vecāku ziņā. Iegādājoties rotu pavisam mazam bērnam, kaut gan viņš to vēl nenēsās, tā būs kā investīcija un arī sirdslieta, kas paliks par piemiņu no dāvinātāja.

Ja ejat raudzībās, piemērota dāvana ir rota ar zīmēm, kas būs kā talismans un laba vēlējums. Populāri dāvināt arī piekariņus ar bērna vārda sākumburtu, kā arī rotu, kur bērna vārdu vai mīļvārdiņu iespējams iegravēt. Tāpat iespējams iegādāties arī sudraba grabulīti, kas mazā vecumā noderēs vairāk un būs arī kā veiksmes simbols turpmākajai dzīvei, jo šāda rotaļlieta, visticamāk, tiks paturēta uz visiem laikiem.

Kristībās ierasts dāvināt sudraba karotīti vai krustiņu ar ķēdīti – šīs lietas pilnīgi noteikti tiks noglabātas par piemiņu, līdz, piemēram, ķēdīti bērns varēs valkāt arī pats. Karotītē iespējams iegravēt arī bērniņa dzimšanas datumu, svaru un arī laiku, lai vienmēr to atcerētos. Kā zināms, zvaigžņu kartes sastādīšanai astrologiem vienmēr būs nepieciešams dzimšanas laiks, tādēļ, ja ticat astroloģijai, būtu vērtīgi, ja šie dati tiktu kaut kur piefiksēti.

Rotas var pasniegt arī dzimšanas dienā. Ja tā ir bērna pirmā rota, tad tas, protams, var būt arī iepriekšminētais krustiņš, taču tikpat labi varat izvēlēties kādu skaistuma lietu – auskariņus, kas ir nagliņas ar akmentiņiem, vai gredzentiņus mazajām dāmām, turklāt ar iespēju mainīt izmēru.

Tāpat ļoti populāras ir rotaslietas ar simbolisku nozīmi. Piemēram, rokassprādze ar sarkanu aukliņu aizsargās no ļaunā. Tāpat darbojas arī piespraudes – amuleti. Veiksmei mēdz izvēlēties arī rotas ar floras un faunas motīvu – mārītēm vai četrlapu āboliņu. Tāpat populāras ir atslēdziņas un sirsniņas, piemēram, sirdsveida kulons ar ķēdīti, kas vēlāk būs nēsājams visos vecumos.

Ja jaunkundze jau paaugusies un mājās ir gana dažādu gadžetu, iespējams, tieši Ziemassvētki būs īstais brīdis, lai zem eglītes saņemtu savu pirmo nopietno rotu – tā paliks atmiņā kā pirmā, kā arī tās vērtība nezudīs visu mūžu. Katrā ziņā, ja vēlaties bērnu jau no mazotnes radināt pie skaistām un kvalitatīvām lietām, rotaslieta būs lieliska investīcija nākotnē, kas kalpos kā iedvesma nākamajām izvēlēm.