Modes pasaulē aktualitātes mēdz mainīties diezgan strauji – katru sezonu tie var būt citi audumi, fasoni un krāsas. Ar rotaslietām ir līdzīgi, taču pārmaiņas nav tik straujas, kā arī jaunas tendences neizslēdz iepriekšējās. Tomēr, ja ir vēlme būt drošiem par to, ka jūsu rotas modē būs vienmēr un saglabās savu vērtību ilgstoši, varat izvēlēties rotaslietas, ko dēvē par absolūtu klasiku rotaslietu pasaulē. Un šeit mēs tiešām varam vilkt paralēles ar modi – arī mazā melnā vakarkleita aktuāla būs visos laikos! Izvēloties klasiskās vērtības, jūs varēsiet būt pārliecināti, ka šīs rotas no modes neizies nekad – tās bija topā pirms 100 gadiem, iederas šībrīža tendencēs un iederēsies vēl ilgi tālā nākotnē. Šis aspekts ir īpaši svarīgs tad, ja vēlaties rotas pasniegt kā dāvanu, bet nav pārliecības par valkātāja gaumi.

Klasiska vērtība mūžīgi mūžos ir rotas ar vienu dārgakmeni – briljantu. Tie ir auskari – tā saucamās nagliņas, gredzeni un kuloni.

 

 

 

Par briljantu sauc apstrādātu dimantu, un tas tiek uzskatīts par visu dārgakmeņu karali. Briljantus iedala tradicionālas krāsas un fantāzijas krāsas akmeņos. Pie tradicionālās kategorijas pieder bezkrāsas un dažādas intensitātes dzelteno toņu akmeņi, melnie, pelēcīgie un brūnie briljanti. Taču šie dārgakmeņi mēdz būt arī zaļi, zili, rozā un sarkani. Lai arī vairumam briljantu ir nokrāsa, tomēr rotaslietu klasikā nemainīga vērtība būs bezkrāsainie briljanti. Briljants ir arī viscietākais no akmeņiem, tādēļ grieķi nosauca to par “neuzvaramo” – adamas.​ Šis akmens simbolizē pilnību, spēku un kalpo kā cilvēka ietekmes simbols. 

Tāpat vienmēr modē būs auskari – riņķīši ar briljantiem vai bez tiem, arī gredzenu alianses ar briljantiem, tā saucamās tenisa rokassprādzes, krustiņi dažādās variācijās, kā arī Rivjēras kaklarota, kas veidota kā ūdens straumīte.

 

 

 

Par mūžīgu klasiku un paliekošu vērtību tiek uzskatītas arī pērles. Tās būs piemērotas un atbilstošas dažādās dzīves situācijās – kāzās, darbā, teātrī, viesībās vai ballītē, kā arī vienkārši varat nēsāt pērļu rotas ikdienā, turklāt pērles piestāv un ir piemērotas visa vecuma sievietēm. Pērles dažādos izpildījumos vienmēr atsvaidzinās garderobi, kā arī vizuāli sievietēm uzlabos sejas toni.

 

 

 

Gadu desmitiem iecienīti ir arī tā saucamie princeses Diānas tipa rotu modeļi – gan gredzeni, gan kaklarotas, gan auskari, kuros redzams viens centrālais dārgakmens mazāku briljantu ieskāvumā. Šīs rotas izskatās īpaši bagātīgas un redzamas arī daudzās klasiskajās kinofilmās, simbolizējot izsmalcinātību un sievišķību.

Ja runājam par dārgakmeņiem princeses Diānas tipa rotām, tad pie nemainīgajām vērtībām pilnīgi noteikti pieder ne tikai briljanti, bet arī citi dārgakmeņi klasiskajās izpausmēs – rubīni, smaragdi un safīri, tādēļ vienmēr varat izvēlēties rotu ar kādu no šiem dārgakmeņiem.

Par safīru sauc jebkuru juvelierkvalitātes korunda kristālu, kas nav sarkanā krāsā (sarkanie ir rubīni), bet visbiežāk safīrs ir zilā krāsā. Safīru veidojošais korunds tīrā veidā ir bezkrāsains, bet īpašo krāsu dod dažādi piejaukumi, piemēram, zilās nokrāsas safīram piešķir dzelzs un titāna piejaukumi. Safīrs tiek uzskatīts par attīrošu un centrējošu akmeni. Tas palīdz attīrīt nevēlamu prāta jucekli, mazina nemieru, atbrīvo no spriedzes un nodrošina prātam mieru.

 

 

 

Smaragds​ ir viens no vērtīgākajiem dārgakmeņiem. Arheoloģiskie atradumi liecina, ka smaragdu Senajā Ēģiptē ieguva vismaz 1500 gadus p.m.ē. Bībelē, īpaši Vecajā Derībā, smaragdus līdztekus citiem dārgakmeņiem piemin kā izraēļu cilšu simbolus. Viduslaikos ticēja, ka tam piemīt aizsargājošas spējas. Dārgakmens zaļā krāsa asociējas ar auglību, nemirstību, pavasari un jaunību. Veiksmīgas mīlestības, cerības un gudrības akmens.

Rubīns ​ir sarkanais korunda paveids un otrs cietākais minerāls uzreiz aiz dimanta. Visā pasaulē sastopami gan lieli eksemplāri, gan mazāki sakopojumi. Jau kopš seniem laikiem rubīni bija augsti novērtēti un simbolizēja karaliskumu. Tos iestrādāja kroņos un diadēmās kā pārticības, spēka un varas zīmes. Mūsdienās labākā sarkano rubīnu ieguves vieta ir Mjanma, kur tiem piemīt īpaša nokrāsa, ko sauc par “dūjas asinīm”. Rubīns ir izpausmes un auglības akmens. Darbojas kā barjera pret tiem, kuri izsūc enerģiju. Šis akmens sniedz ķermenim enerģiju un balansu, palīdz justies seksuāli aktīvākam.

Atcerieties, ka, izvēloties klasiskās rotaslietas, jūs vienmēr trāpīsiet desmitniekā, kā arī varēsiet šādas rotas nodot mantojumā no paaudzes paaudzē!