Rotaslietas ir tās, kas pasvītro sievietes un arī vīrieša personību, individualitāti un norāda uz radošumu, dvēseles stāvokli un noskaņojumu, tāpēc arī rotaslietu piedāvājums ir tik bagāts un daudzveidīgs, lai ikviens varētu rotāties atbilstoši savām vēlmēm. Taču arī rotu pasaulē pastāv zināmas tendences, kas laiku pa laikam mainās. Trendi rotaslietu lauciņā gan atšķiras no tiem, ko esam pieraduši vērot modes pasaulē, kur katra sezona nāk ar saviem jaunumiem un pārmaiņām. Šīs tendences vairāk ietekmējas no ģeopolitiskās situācijas, pasaules notikumiem, arī no notikumiem mākslas un kino pasaulē, kā arī pārmaiņas nav tik straujas, jo rotas ir ilgtspējīgs ieguldījums un paliekoša vērtība, tāpēc pavisam no modes neizies.

Ja agrāk rotas dāmām visbiežāk dāvināja vīrieši, tagad sievietes kļuvušas daudz patstāvīgākas un finansiāli nodrošinātākas, tāpēc arī rotaslietas sev izvēlas pašas, kas nozīmē, ka izvēles kļūst arvien radošākās un drosmīgākas, kā arī tiek kolekcionēti īpaši one-of-a-kind izstrādājumi.​

Pēdējo gadu laikā notiek luksusa robežu pārveidošana. Tas nozīmē, ka modē ir rotaslietas, kuras ir skaistas, bet nav ideālas. Tiek izmantoti dārgakmeņi ar iekļāvumiem, kā arī baroka pērles, matētas virsmas,​ raupji pusdārgakmeņu slīpējumi​, biezas, skulpturālas un plastiskas formas​. Tiek veidoti asimetriski dizaini ar dabīga matējuma efektu, kā arī izmantoti tieši nenoslīpēti briljanti. Rota ir tikpat vērtīga, taču tik ļoti neizceļas ar mirdzumu. Modē ir klusināta greznība un izsmalcinātība.

Rotu dizaineri iedvesmojas arī no pagātnes klasiskajiem izstrādājumiem, veidojot mūsdienīgas un daudz drosmīgākas variācijas. Ja agrāk pārsvarā tika veidoti rotaslietu komplekti, tagad vairāk ir tieši individuālu rotaslietu, kuras turklāt ir transformējamas. Gredzens var pārtapt par kulonu, kaklarotu var nēsāt dažādos augstumos un variācijās – uz priekšu un aizmuguri, kā arī vieniem un tiem pašiem auskariem var mainīt dizainu. Izzūd robeža starp ready-to-wear un couture rotām, un rotu uztvere kļūst mazāk stereotipiska.​

Gluži kā 90-tajos, atkal aktuāls ir ķēžu motīvs – tās ir masīvas kaklarotas, gari auskari, lieli riņķi, platas rokassprādzes, vairāki kopā nēsājami gredzeni. Lai arī tas jau ir kas reiz pieredzēts, tomēr šobrīd vērojams nedaudz cits “rokraksts”.

Tāpat savu uzvaras gājienu atkal svin čokeri. Tie var būt dažādās krāsās, no dažāda materiāla un dažādos izpildījumos – zelts, pērles, samts, mirdzums un matējums.

Ļoti aktuāls rotās ir simbolisms, jo tieši tagad – vairāk kā jebkad agrāk – mēs meklējam atbalstu talismanos, aizsargzīmēs un veiksmes simbolos.​ Rotās parādās budisma tendences mazu krellīšu veidā, kosmosa tēma vai rotas kā amuleti. Šādām rotaslietām parasti ir piešķirts ļoti askētiski vienkāršs, viegli stilizēts, simbolisks un garīgs siluets. Tāpat vēl joprojām ir aktuālas rotaslietas ar sirdsveida akmeņiem un formām, kas simbolizē mīlestību un pieķeršanos. Rotās ir tendence iegravēt simboliskus un spēcinošus tekstus.​

Šobrīd iecienīta un trendīga ir arī floras un faunas tēma. Tas ir absolūts fantāzijas lidojums rotās – ziedi, augi, daba un organika. 

Arī visa veida kukainīši, sākot no dažāda izmēra tauriņiem līdz pat vabolēm un mušiņām, jūsu rotaslietu kolekcijā ienesīs īpašas dabas notis. Šajā tēmā vērojamas košas krāsas, visa veida dārgakmeņi un nano materiāli, kā arī dažādas apstrādes tehnikas.​ Kas attiecas uz košiem un krāsainiem akmeņiem, varat droši ļaut vaļu savai iztēlei un noskaņojumam. Šādas rotas palīdzēs radīt vajadzīgo noskaņu laikā, kad saulainās dienas vēl kādu brīdi jāpagaida un nepieciešams kāds ārējs uzmundrinājums gan sev, gan citiem. Tieši tāpēc jaunākajās kolekcijās dizaineri drosmīgi spēlējas ar krāsām un proporcijām.

Ļoti izteikti modē ir sievišķība un rotaļīgums, kas izpaužas garās, plūstošās līnijās. Šīs rotas šobrīd ir aktuāli valkāt kārtās, miksējot uzreiz vairākas kaklarotas, gredzenus un rokassprādzes.​ Tās ir smalkas, trauslas ķēdītes, miniatūri piekariņi, falangu gredzeni un citas smalkas detaļas.​

Sasummējot šābrīža tendences, redzams, ka modē gluži vienkārši ir būt atšķirīgam un veidot savu stilu, kas neparedz īpašus noteikumus. Jūs nevienam neesat parādā skaidrojumu, lai jūsu rotas runā pašas par sevi! Lai labāk izprastu savas vēlmes vai atrastu kaut ko patiešām unikālu un uzrunājošu, ieteicams jaunās rotu kolekcijas apskatīt un iepazīt klātienē – tādā veidā varēsiet izvērtēt rotu patieso skaistumu un ieraudzīt to, ko bieži vien nespēj “pastāstīt” neviena fotogrāfija vai apraksts.