Novembris ir mūsu valsts patriotisma mēnesis, kad atzīmējam Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas dienu. Patriotisma izpausmes un valsts dzimšanas dienas atzīmēšanas veidi ir visdažādākie, sākot ar sirsnīgiem svētkiem ģimenes lokā, beidzot ar oficiālām pieņemšanām un krāšņām svinībām. Taču neatkarīgi no svētku atzīmēšanas veida, pie krūtīm tiek spraustas lentītes Latvijas karoga krāsās, kā arī arvien biežāk parādās izteikta vēlme rotāties ar rotām, kas nes sevī latviskās pašapziņas kodu.  
 
Pirms četriem gadiem, 2019. gadā, GRENARDI sadarbībā ar Vairu Vīķi – Freibergu izveidoja rotu kolekciju “Rotājies, Latvija!”, kas tika radīta tieši valsts 101. dzimšanas dienai par godu. Kopš tā laika kolekcija ir tikusi papildināta uz katru nākamo Latvijas dzimšanas dienu, piedāvājot arvien krāšņākus dizainus. Īpašajā kolekcijā sastopamas zelta un sudraba rotas, kas rotātas gan ar krāšņiem dārgakmeņiem, gan arī pieejamas bez tiem. Sievietēm pieejami auskari, kaklarotas, gredzeni un piespraudes, savukārt vīriešiem – aproču pogas.  

 
Kolekcijas centrālais elements ir Saules zīme – mūžīgās enerģijas, dzīvības un radīšanas simbols latviešiem. Latviešu folklorā Saule ir arī visa redzētāja un zinātāja. Simbolizē dievišķo sākumu cilvēkā, pašizziņas tieksmi gan pašiem par sevi, gan par savu vietu pasaulē. Saule ir siltuma un gaismas izstarotāja. Ģimenes svētības simbols, kas sargā visu dzimtu. Saule māca taisnīgumu un žēlsirdību, jo tā spīd visiem vienādi. Šī zīme tiek atainota dažādi – gan apļa veidā, gan stūraina, gan viegabalaina, gan ar 8 un 12 zariem. Zaru sadalījums simbolizē enerģiju sadalījumu, mēnešus, dienas, gadskārtas. Saules zīmes centrs norāda uz to, ka cilvēks ir daļa no visa kopējā pasaules veseluma. Centrā atrodas cilvēka dvēsele un augstākais “es”. Zīme un aplis norāda, ka viss ir savstarpēji saistīts un viss ir bezgalīgs. Arī “Rotājies, Latvija!” rotu kolekcijā sastopamas dažādas saules zīmes – rīta saule, trejāda saule un saules zieds.   
 
“Rotājies, Latvija!” kolekcijā atradīsiet sudraba rotas gan ar zelta pārklājumu sarkanā un dzeltenā zelta tonī, gan bez tā. Tāpat arī dzeltenā zelta rotas, kuras rotā mirdzoši briljanti, visās varavīksnes krāsās esošais perlamutrs, latviešu dārgakmens un saules akmens dzintars, ūdens zilais topāzs un elegantais onikss. Neatkarīgi no dizaina, katras šīs rotas centrā ir Saules zīme, kas nes latviskās vērtības un šīs zīmes spēku. 

Auskari 

 
Kaklarotas 

 
Piespraudes 

Gredzeni 

  
Aproču pogas 

  
Ziedojums no iegādātajām rotām  
  
Iegādājoties “Rotājies, Latvija!” kolekcijas rotas, tiek veikts arī ziedojums sabiedrības izaugsmes labā. Gan GRENARDI, gan Vaira Vīķe – Freiberga atbalsta izglītotu sabiedrību, tāpēc 10 EUR no katras iegādātās sudraba un 50 EUR no katras iegādātās zelta rotas tiek ziedoti Vairas Vīķes – Freibergas vārdā nosauktajā un Vītolu fonda administrētajā stipendiju programmā spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem, lai tie varētu studēt Latvijas augstskolās. Ziedojumi tiek veikti par katru pārdoto rotu jau kopš 2019. gada.