Auskari ir lielisks veids, kā pavisam ātri un vienkārši atsvaidzināt jūsu izskatu, piešķirt eleganci vai mainīt raksturu. Ja auskari tiek izvēlēti pārdomāti, tie akcentēs jūsu skaistumu, kā arī piešķirs personību jūsu vizuālajam tēlam. Taču, ja tie tiks izvēlēti tikai atbilstoši modes tendencēm, nevis tam, kas piestāv jūsu sejas formai, tie var no efekta radīt defektu – liekot sejai izskatīties savādi.

Visvienkāršākais ieteikums – izvēlēties auskarus ar dizainu, kas ir pretējs jūsu sejas iezīmēm. Ja seja ir apaļa, izvēlieties stūrainas formas. Ja seja stūraina, izvēlieties apaļas formas auskarus.

Ovāla sejas forma

Ovālas sejas īpašnieces, šķiet, var saukt sevi par veiksmīgākajām – tām piestāv jebkuras formas un dizaina auskari! Tādēļ varat izvēlēties sev saistošākos auskarus, nebaidoties par to, ka tie nesaderēs ar jūsu sejas formu. Nagliņas, nokareni auskari, riņķi, rombveida formas, masīvi vai gaisīgi dizaini… Izvēlieties jebko, kas jums patīk vai kas atbilst aktuālajām modes tendencēm!


Apaļa sejas forma

Šai sejas formai ir izteikti apaļš zods un pilnīgi vaigi, tās platākā daļa ir pie vaigu kauliem un šaurākā –  zoda un pieres daļā. Apaļai sejai vislabāk piestāvēs auskari, kas seju var vizuāli pagarināt: gari, nokareni auskari, kvadrāta vai taisnstūrveida formas.

Apaļai seja nav ieteicams izvēlēties auskarus – riņķus, it īpaši ar lielu diametru vai jebkurus citus auskarus, kas kaut nedaudz atkārto apaļu formu, piemēram, sirdis, rombi.


Kvadrāta sejas forma

Kvadrāta sejas forma atgādina kvadrātu un tā ir vienlīdz plata pieres, vaigu un zoda zonās. Viskomplimentējošākie auskari šādai sejas formai būs apaļas formas, kas vizuāli noapaļos sejas stūrainību. Tie var būt gan nagliņauskari ar apaļas formas akmeni centrā, gan arī lieli riņķi. Nav ieteicams šādas sejas formas īpašniecēm izvēlēties auskaru ar izteikti robustu dizainu, kas akcentēs sejas stūrainību. 


Sirds formas seja

Sirds formas sejā visplatākā ir pieres daļa, pārējā sejas daļa sašaurinās uz leju līdz zodam. Šādu sejas formu vislabāk līdzsvaro auskari, kuri ir platāki to apakšā un šaurāki augšpusē, piemēram, lāsveida formas. Tādā veidā uzmanība tiek pievērsta sejas vidusdaļai, nevis pierei.


Rombveida seja

Ļoti izteikti vaigu kauli liecina par rombveida seju, kur vaigu kaulu daļa ir visplatākā sejas daļas, kamēr piere un zods ir par to krietni šaurāki. Rombveida seju līdzsvaros nokareni auskari, kuri apakšā ir platāki un vizuāli atgādina lustru. Tāpat piestāvēs arī ovālas formas auskari, taču nepiestāvēs stūrainas formas.