Caurdurtas ausis, lai rotātos ar auskariem, bijušas jau gadu tūkstošiem gan sievietēm, gan vīriešiem. Dažādās kultūrās gan atšķīrusies to valkāšanas nozīme –  bagātības un greznības simbols, piederēšana kādai politiskai vai ideoloģiskai pārliecībai, jūrnieku profesijas simbols vīriešiem vai pat ausu caurduršana veselības veicināšanai, caurdurot ausis atbilstoši akupunktūras principiem. Ne vienmēr ausu caurduršana un auskari atbalstīti. Piemēram, agrīnajā kristiešu civilizācijā auskari bija pretrunā ar kristīgo ticību, jo tika uzskatīts, ka ir grēcīgi mainīt dabas radīto ķermeni. Tādēļ 21. gs. ikviens var būt pateicīgs, ka mode atļauj gandrīz visu, kas vien rezonē ar paša būtību.

GRENARDI rotu eksperti piedāvā aplūkot populārākos zelta auskaru veidus, kas tiek izvēlēti lai izceltu savu personību un rotātos dažādos dzīves notikumos. 

Nagliņas

Auskari – nagliņas jeb nagliņu auskari ir visuniversālākais auskaru veids, ko var nēsāt pie jebkura apģērba, jebkurā situācijā neatkarīgi no tā, vai dodas uz smalku pieņemšanu vai dodas izklaidēs brīvā dabā. Tās ir ļoti praktiskas, taču, neskatoties uz to nelielo izmēru, tās tik un tā koptēlam piešķir greznāku un sievišķīgāku akcentu. Vispopulārākās nagliņas ir zelta auskari ar vienu akmeni – briljantu, pērli vai citu akmeni. Tādēļ šādi auskari ir must have ikvienas auskaru nēsātājas juvelierizstrādājumu kastītē.  Tā kā nagliņu dizains ir samērā neitrāls, tie ir viegli kombinējami ar citām rotaslietām.

Ja vēlaties iegādāties nagliņas ar briljantu, GRENARDI eksperti iesaka tās izvēlēties no baltā zelta. Baltā zelta krepes un ietvars vizuāli saplūst ar briljanta krāsu, līdz ar to – liek tam izskatīties lielākam.

Šādi auskari ir mūžīga klasika un arī visuniversālākā dāvana, kas piestāvēs un noderēs ikvienai neatkarīgi no vecuma, stila un dzīvesveida. 

Riņķīši

Populāri un ērti nēsāšanai ir auskari – riņķīši. To dizaini var būt visdažādākie – klasiski zelta riņķīši bez akmeņiem, riņķīši ar briljantiem, unikāla dizaina riņķīši ar dažādiem dārgakmeņiem un dizaina elementiem. Arī to diametra izmērs var būt no 1 cm līdz pat 9 cm. Riņķīša dizaina un izmēra izvēle atkarīga no nēsātājas gaumes un apmeklējamā notikuma.

Auskari – riņķīši vislabāk piestāvēs ovālai vai taisnstūrveida formas sejai. Savukārt apaļas sejas īpašniecēm rotu eksperti neiesaka izvēlēties riņķīšus, it īpaši, ja to diametrs ir lielāks par 3 cm – tādā veidā tie atkārto apaļo sejas formu un vizuāli padara vēl apaļāku.

Pērļu auskari

Mūžīga klasika un paliekoša vērtība arī ir pērļu auskari. Tie piemēroti ikdienai un svētkiem, un piestāvēs sievietēm jebkurā vecumā. Pērles tiek iestrādātas dažādos zelta auskaros – sākot ar tradicionāliem nagliņu auskariem, beidzot ar ekstravaganta dizaina auskariem. Par pērļu klasiku tiek uzskatītas simetriskas apaļas formas baltās pērles, taču juveliernami rada auskaru dizainus arī ar melnu, zilu, violetu, dzeltenu toņu pērlēm, kas ne vienmēr ir simetriska izmēra un formas.

Dizaina auskari

Īpašu notikumu apmeklēšanai, GRENARDI eksperti iesaka izvēlēties juveliernamu radītos izsmalcināta un unikāla dizaina auskarus. Šādi auskari nepaliks nepamanīti un būs kā lielisks akcents jūsu koptēlam. Izvēloties šādus auskarus, eksperti iesaka rūpīgi pārdomāt apģērba un citu rotu izvēli, lai nerodas sajūta, ka visa kā ir par daudz. Šeit lieliski iederēsies vācu – amerikāņu arhiteka Ludwig Mies van der Rohe slavenā frāze “less is more”.

Šādu dārglietu dizaini ir visdažādākie: klasiski princeses Diānas tipa auskari, jaunākajām modes tendencēm atbilstoši dizaini, dizaineru radošās fantāzijas rezultāts vai unikāli auskari dēļ to nēsāšanas veida. Piemēram, itāļu juveliernams NANIS radījis reversos auskarus, kas nozīmē, ka tos var apgriezt otrādi un pārsteigt jau ar citu dizainu.