Granāti ir plaša minerālu grupa ar dažādu sastāvu un krāsu, bet izplatītākais ir tieši sarkanais granāts. Savas tumši sarkanās krāsas un izmēra dēļ tas parasti asociējas ar granātābola sēklām, tāpēc arī šis akmens ieguvis granāta nosaukumu. Senos laikos granātus sauca par “laliem”, un šādi sauca arī  rubīnu un špineli, kas arī ir asins sarkanā krāsā. Šis akmens arī skaisti spīguļo un maina toņus saules gaismā.

Granātu uzskata par uguns, kaisles un spēka, kā arī par veiksmīgas uzņēmējdarbības akmeni.

Tas dod enerģiju, drosmi, izturību un palīdz koncentrēties. Dziedniecībā granātu mēdz izmantot galvassāpju un depresijas ārstēšanā. Kas ir interesanti – granāts ir ļoti populārs akmens tieši vīriešu vidū un strādā kā amulets. Tas aizsācies jau senākos laikos, kad viduslaiku Eiropā granātu patiešām nēsāja tikai vīrieši, jo uzskatīja, ka tas aizsargā no nopietniem ievainojumiem cīņās.

Astrologi apgalvo, ka granāts labi palīdz un ir piemērots tieši ugunīgajām zīmēm – Strēlniekiem un Lauvām, tomēr ne  Aunam, jo tas, lai gan ir karstgalvīgs, ātri nomierinās, bet granātam ir vajadzīgas pastāvīgas kaislības un kvēle.  Lai cik dīvaini tas neizklausītos, granāts der arī samērā mierīgajiem Mežāžiem, jo tie mīl strādāt un tajā, ko dara, ierokas no galvas līdz kājām. Taču patiesībā tas vienkārši varētu patikt kaislīgiem un aizrautīgiem cilvēkiem.

Granāta atjaunojošās īpašības vislabāk izpaužoties kulonos, gredzenos, rokassprādzēs un zīmoggredzenos. Lieliska dāvana vīrietim cienījamā vecumā ir aproču pogas ar granātiem.

Uzskata, ka granātu jāvalkā pareizi, ņemot vērā vecuma un personības īpatnības. Piemēram, neizlēmīgiem un inertiem cilvēkiem šis akmens nederēs, ja gribas, lai strādātu akmenim piedēvētais maģiskais spēks. Citādi tas gluži vienkārši neiedarbosies. Tāpat tiek uzskatīts, ka granāta rotas labāk piemērotas pēc 30 gadu vecuma sasniegšanas, tad akmens spēks pamazām pieaug un arvien labāk ietekmē īpašnieku gan garīgā, gan fiziskā ziņā.

Kā zināms, jebkura amuleta nozīmi vairo arī paša nēsātāja ticība rotas spēkam. Lai nu kā – ja granāts iekritis sirdī, tas nozīmē, ka, neskatoties ne uz ko, tas būs jūsu īstais akmens.