Pavē ir akmeņu izkārtošanas veids, kurā juvelierizstrādājums noklāts ar daudz maziem dārgakmeņiem, visbiežāk briljantiem. Šis žilbinošais klājums ir akcents pats par sevi vai arī tiek izmantots, lai izceltu centrālo akmeni, radot vēl plašāku mirdzuma lauku. Dārgakmeņi ir tik cieši novietoti viens pie otra, ka atgādina bruģētu ielu. Tāpēc ne velti pavē ir atvasinājums no franču valodas vārda Pavé, kas tulkojumā nozīmē “bruģis” vai “bruģēšana”. 

Izmantojot šo tehniku, akmeņi tiek tik cieši novietoti viens pie otra, ka caur tiem nav pat redzama zelta krāsa, no kā radīts juvelierizstrādājums. Taču, lai balto briljantu krāsa pilnībā saplūstu ar zelta krāsu un akmeņu stiprinājumu krapēm, rotaslietas visbiežāk tiek radītas tieši no baltā zelta. Ja tomēr vēlas, ka rotaslieta ir no sarkanā vai dzeltenā zelta, tad balto briljantu stiprinājuma vietas un krapes tiek rodētas. Sarkanā zelta cienītājām tiek ieteikts izvēlēties arī pavē klājumu no šampanieša krāsas vai brūnajiem briljantiem, kas kopā arī radīs unikāla mirdzuma efektu. 
 
Juvelierizstrādājumu dizaineri pavē tehniku izvēlas, jo tādā veidā var radīt dažādas faktūras, izlikt smalkus rakstus un piešķirt papildu dimensijas. Īpaši interesantas tekstūras veido, piemēram, matētā zelta savienojums ar pavē tehnikā izklātiem briljantiem, ko iecienījis itāļu juveliernams Marco Bicego.  Savukārt itāļu zīmols Pippo Perez šo tehniku izmanto smalku detaļu noklāšanai un īpašu smalku rakstu izlikšanai.  

 
Savukārt, ja juvelieri vēlas panākt, ka, piemēram, gredzena centrālais briljants izskatās krietni lielāks un mirdzošāks nekā tas patiesībā ir, ap to tiek izvietoti daudzi mazi briljanti pavē tehnikā. Tādā veidā iespējams iegūt ne tikai iespaidīgāku vizuālo efektu, bet arī pie šī efekta tikt par salīdzinoši mazāku investīciju.  

Izvēloties šāda dizaina gredzenus, eksperti iesaka ņemt vērā pāris ieteikumus: 

  • Pavē tehnikā iesaka izmantot tieši briljantus to cietības un stingrības dēļ. Tas garantē, ka akmeņi savstarpēji nebojās un neskrāpēs blakus esošos. 
  • Izvēloties saderināšanās gredzenu, jābūt pārliecinātiem par izmēru. Šāds akmeņu izkārtojums apgrūtina izmēra maiņu. 
  • Šāds gredzens prasa rūpīgu valkāšanu un kopšanu, ko vislabāk uzticēt prasmīgam juvelierim.