Šobrīd rotaslietu modes tendencēs parādījušās arī saucamās statement jeb apliecināšanās rotaslietas, kas bijušas aktuālas gadu tūkstošiem ilgi, lai izpaustu savu personību un nereti arī uzsvērtu savu statusu un rocību. Statement rotaslietu kopējā iezīme ir to uzkrītošais un pamanāmais dizains, tādēļ juveliernami radījuši īstus mākslas darbus. Šīs rotaslietas ir unikālas un drosmīgas, tās palīdz to nēsātājiem parādīt to, kas viņi ir. Protams, būtiski izvēlēties savai personībai atbilstošas rotaslietas, ko spējat iznest.

Juvelierizstrādājumu un modes eksperti uzskata, ka statement rotaslietām ir vieta jebkurā garderobē, neatkarīgi no tā, vai esat minimālisma, klasikas, pilnīgas bohēmas vai citu stilu piekritēja. Ja apzināties savas personības šķautnes, tad, pareizi izvēloties savu rotaslietu, tā jums piestāvēs un kalpos mūžīgi.

Drosmīgs izmērs

Ir situācijas, kad izmēram patiešām ir nozīme! Ja vēlaties atstāt iespaidu un bagātīgi papildināt savu koptēlu, uzdrošinieties izvēlēties liela izmēra rotaslietas. Statement rotaslietu skaistums un unikalitāte ir tajā, ka nepieciešama tikai viena, liela izmēra rotaslieta, lai pievērstu uzmanību un izceltos. Izteiksmīga kaklarota, rokassprādze vai kokteiļgredzens – prasmīgi izvēloties, tas darīs jūsu tēlu iespaidīgu pat tad, ja būsiet izvēlējusies askētisku un neuzkrītošu apģērbu. 


Liela izmēra dārgakmeņi

Visizcilākās kvalitātes, viengabalaini, liela izmēra pusdārgakmeņi un dārgakmeņi ir liels retums. Līdz ar to tā ir īsta vērtība un investīcija. Ja juvelierizstrādājumā tiek izmantots liela izmēra akmens, tad kopējais dizains mēdz būt samērā neuzkrītošs, jo akmens izmērs runā pats par sevi. Rotaslietas ar vienu lielu centrālo akmeni noteikti vizuāli ir vispamanāmākās un spēj atstāt vislielāko iespaidu.

Piemēram, GRENARDI juvelierizstrādājumu klāstā lielākais akmens ir 19 karātu tanzanīts, kas iestrādāts ar briljantiem rotātā kaklarotā.


Bagātīgs stils

Lai  arī statement apzīmējumu visbiežāk iegūst viena un dizainiski iespaidīga rotaslieta, tomēr uzkrītošu un pamanāmu apjomu iespējams panākt arī, ja tiek savstarpēji kombinētas vairākas rotaslietas. Jau labu laiku juvelierizstrādājumu tendencēs ir mix & match stils, kas ļauj kombinēt vairākas kaklarotas, rokassprādzes vai gredzenus. Pat kombinējot smalka izmēra rotaslietas, iespējams panākt iespaidīgu efektu.