Šajā laikā, kad viss strauji attīstās un mainās, ik sezonu ieviešot jaunu kārtību un citas dzīvesstila tendences, rotaslietas ir vērtība, kas spēj izturēt laika pārbaudījumu un ir aktuālas vienmēr. Arī rotaslietu pasaulē ir ieteicams kvantitātes vietā izvēlēties kvalitāti, mākslīgā vietā – dabīgo un, protams, ilgtspējīgo, kas ir atbildīgi arī no ekoloģijas viedokļa. Nereti rotas tiek nodotas no paaudzes paaudzē, turpinot savu dzīvi vēl ilgi pēc tam, kad nonākušas pie sava pirmā nēsātāja, jo juveliermāksla allaž pastāvējusi ārpus laika.

Izvēloties rotaslietas kā dāvanu, būtu jāņem vērā vairāki svarīgi aspekti, lai dāvana sagādātu patiesu prieku un nonāktu pie tāda nēsātāja, kam tās būs vispiemērotākās. Sāksim ar to, ka rotas nav tikai sieviešu privilēģija, tās nereti nēsā arī vīrieši un dažāda vecuma bērni.

To, kādas rotas pasniegt dāvanā, pirmkārt, būtu jāizvērtē pēc tā, cik ciešas attiecības vieno ar dāvanas saņēmēju – mīļotajam cilvēkam dāvana būs daudz personiskāka. Piemēram, gredzens būs tas juvelierizstrādājums, ko izvēlēsieties tuvam un mīļam cilvēkam – mīļotajai sievietei vai vīrietim. Dāma, saņemot dāvanā gredzenu, to vienmēr uztvers kā romantisku žestu, tāpēc šādai rīcībai jābūt apdomīgai. Ja rotaslieta ir tikai draudzīgs žests, vislabāk izvēlēties ko neitrālāku — aproci vai auskarus. To klāsts ir pietiekami plašs, lai atrastu piemērotu rotu katrai gaumei.

Dāvinot rotas, noteikti vajadzētu ņemt vērā arī saņēmēja gaumi un dzīvesveidu. Meklējot piemērota dizaina rotaslietu, jāpiedomā, kā un kad saņēmējs rotu varētu nēsāt. Ja tā būs rota ikdienai vai īsti nav pārliecības par gaumi un stilu, vislabāk izvēlēties klasiskas un neuzkrītošas rotaslietas ar universālu raksturu. Tās varēs pielāgot ikvienam ģērbšanās stilam, kā arī visbiežāk derēs jebkura vecuma cilvēkam.

Ja vēlaties pasniegt rotu, ko nēsāt īpašos brīžos, var droši skatīties greznākas un mirdzošākas rotas virzienā — tā var būt kaklarota ar briljantiem, pērles vai kas cits, jo dabīgie akmeņi ir dabas brīnums, kas tāpat kā cilvēka personība, ir neatkārtojams un līdzi nes savu īpašo stāstu.

Mūžīgi nekļūdīga izvēle vienmēr ir briljantu klasika – auskari (nagliņas), solitēri, briljanta piekariņš un, protams, arī tā dēvētā tenisa rokassprādze – rindā cieši viens aiz otra sastiprināti briljanti zelta ietvarā. Mūsdienās daudzas slavenības un sportisti joprojām izvēlas tieši tenisa rokassprādzes – Serēna Viljamsa ir viena no spilgtākajiem piemēriem. GRENARDI klientu vidū šī rota ir ļoti iecienīta izvēle, jo nekad nezaudēs savu aktualitāti.

Izraugoties rokassprādzi, tomēr svarīgi padomāt par rotaslietām, kas jau ir nākamā nēsātāja īpašumā, tās varētu liecināt par to, kura būs īstā izvēle. Iespējams, sieviete ikdienā rokassprādzes nemaz nevalkā, un tādā gadījumā labs risinājums varētu būt kaklarota ar kulonu. Arī pērles ļaus ikvienai dāmai izskatīties eleganti un izsmalcināti.

Arvien populārāki kļūts tā saucamie “fancy shape” akmens slīpējumi, sevišķi briljantiem ārkārtīgi skaista ir sirds forma. Aktuālākas kļūst arī transformējamas rotas – rokassprādze pārtop par kaklarotu, auskariem ir maināmi dekoratīvie elementi, gredzens pārtop par kulonu un daudzi citi asprātīgi risinājumi.

Mūsdienu nerakstītais likums ir rotu simbolisms. Katrai rotai ir savs stāsts un nozīme, kuru mēs paši radām. Piemēram, GRENARDI piedāvā īpašu kolekciju Rotājies Latvija! – rotas ar stāstu – sadarbībā ar Vairu Vīķi-Freibergu. Saules zīme kā rotu kolekcijas centrālais objekts tika izvēlēta, jo tā iemieso mūžīgo kustību, ir dzīvības un radīšanas enerģijas simbols latviešiem. Rotas no šādas kolekcijas būs vērtība un lieliski piestāvēs sievietēm jebkurā vecumā.

Piedāvājumā ir arī dažādas rotas gan vīriešiem, gan bērniem. Ja vīrietis ikdienā jau nēsā kādu rotu, piemēram, rokassprādzi vai kulonu, tas liecina par to, ka arī dāvanā varat izvēlēties šādas rotas, tikai piemeklēt ko īpašo – no zelta, sudraba, titāna vai ar iestrādātiem akmeņiem. Ja vīrietis nav tik ekstravagants, bet vairāk ir lietišķs darījumu cilvēks, lieliska dāvana būs aproču pogas, kuru materiālu un stilu var piemeklēt, ņemot vērā vīrieša gaumi un personību.

Rotaslietas mēdz dāvināt arī bērniem, taču šādā gadījumā jāņem vērā bērna vecums un dāvanas mērķis. Ja rota patiešām paredzēta nēsāšanai, iespējams, derētu konsultēties ar bērna vecākiem – kādas rotas būtu piemērotākās. Nereti viesi vēlas dāvināt kādu rotu ar emocionālu nozīmi, piemēram, ejot raudzībās vai apsveicot pirmajā dzimšanas dienā. Uzskatot, ka visu nepieciešamo mazulim būs iegādājušies vecāki, ciemiņi var parūpēties par dāvanu, kas vēlākos gados kalpos par mīļu piemiņu – tā var būt sudraba karotīte, kulons, rokassprādze vai auskariņi no īpaši bērniem veidotām kolekcijām.

Vislielākā vērtība piemīt personalizētajām dāvanām, kurās ieguldītas rūpes un laiks, piemēram, izveidojot gravējumu. Šādas rotas dāvanas saņēmējam liek justies atšķirīgam, mīlētam un īpašam. Personalizētas dāvanas bieži vien ir arī oriģinālas, jo top pēc pasūtījuma un paredzētas konkrētam cilvēkam. Tajā ir ieguldīts laiks un pūles – īpaša uzmanība, kas veltīta tikai un vienīgi jubilāra pārsteigšanai un iepriecināšanai.

Alīna Spriņģe, GRENARDI vadītāja, ir pārliecināta: “Augstas kvalitātes rotām ar dažādiem dārgakmeņiem piemīt vērtība, ko nav iespējams salīdzināt ne ar ko citu. Šādas rotas nav paredzētas vienam pasākumam vai notikumam. Tās ir vērtība, kas nekad nezaudēs savu aktualitāti un kvalitāti.”