Gredzena izmēra maiņa ir diezgan izplatīts pakalpojums, it īpaši, ja izmēra maiņa nepieciešama saņemtajam saderināšanās gredzenam. Taču vēl ir arī daudzi citi iemesli, kādēļ gredzens jāpalielina vai jāsamazina. Piemēram, mantots gredzens, kura izmēru vēlaties pielāgot sev, tāpat arī steigā iegādāts gredzens, par kuru veikalā šķita, ka tas lieliski der, taču pēc kāda laika sākāt justies nekomfortabli. Ķermeņa svara izmaiņas, kas ietekmē arī to, vai pirksti kļūst tievāki vai gluži pretēji – lielāki. Nereti arī rodas vēlme iemīļoto gredzenu sākt nēsāt uz otras rokas vai cita pirksta, kas arī paredz izmēra maiņu.

Iepriecinošā ziņa ir tā, ka gredzena izmēru ir iespējams mainīt! Jūsu gredzenu iespējams palielināt vai samazināt pat par veselu izmēru. To būs iespējams mainīt, ja gredzens izgatavots no zelta, sudraba vai platīna. Pakalpojums nebūs pieejams keramikas gredzeniem. Jāņem gan vērā, ka īpaši izsmalcināta dizaina gredzeniem vai gredzeniem, ko rotā vairāki akmeņi, izmēra maiņa ir sarežģītāka un var nedaudz ietekmē dizainu, kā arī atsevišķos gadījumos izmēra maiņa var nebūt iespējama. Ja jūsu gredzenam izmēra maiņa būs dizainu ietekmējoša, prasmīgs juvelieris jūs par to noteikti brīdinās un ieteiks labāko risinājumu. Taču varat būt droši, ka klasiskus saderināšanās gredzenus ar vienu akmeni koriģēt var pavisam viegli.  

Lai samazinātu gredzenu, juvelieris no gredzena aizmugures izgriezīs nepieciešamo materiāla gabaliņu. Pēc tam gredzens tiks atkal savienots perfektā aplī, salodēts, nopulēts un notīrīts tā, ka nekas neliecinās par juveliera iejaukšanos. Ieteikums arī saglabāt šo izgriezto gabaliņu, ja gadījumā nākotnē rodas nepieciešamība gredzenu palielināt. Ja gredzenu nepieciešams palielināt par pusi no izmēra, juvelieris to izstieps. Savukārt, ja nepieciešams vēl vairāk palielināt, tad gredzens tiks pārgriezts un tajā tiks ievietots papildu metāla gabaliņš. Pēc tam tas tiks salodēts un pulēts tā, ka arī šeit neredzēsiet nekādas juveliera iejaukšanās pēdas.

Gredzena izmēra maiņas process ir salīdzinoši vienkāršs, taču ne visi ir ar to saskārušies un līdz ar to nezina par šāda pakalpojuma pieejamību. Atrodiet prasmīgu un uzticamu juvelieri, ar kuru kopā noteiksiet īsto izmēru un uzticiet gredzena izmēra maiņu. GRENARDI iesaka Goldwork Juvelieri, kas ir oficiālais GRENARDI servisa centrs, un savu augsto profesionalitāti tirgū pierādījis jau vairāk kā 20 gadu garumā.