Ar katru jaunu gadu daudzi no mums nobriest arī jauniem mērķiem un sasniegumiem – gribam paveikt ko nozīmīgāku, īpašāku vai pieņemt kādu izšķirīgu un atbildīgu lēmumu, piemēram, saderināties. Un, ja tā, tad potenciālo līgavaini un, iespējams, arī līgavu gaida kāds diezgan atbildīgs uzdevums, proti, saderināšanās gredzena izvēle. Patiesībā īstā gredzena izvēlē nekādu noteikumu nav – galvenais ir mērķis, finansiālās iespējas, jūsu stāsts, līgavas personība un, protams, arī gaume, tāpēc arī piedāvājums šajā ziņā ir ļoti plašs, sākot no klasiska saderināšanās gredzena ar balto briljantu, beidzot ar ļoti ekstravagantu rotu, ko, iespējams, saderinātā pat ikdienā nevalkās. Taču šis lēmums paliek jūsu ziņā, jo mūsdienās patiešām “modē” ir pilnīgi viss!

Izvēloties saderināšanās gredzenu, vajadzētu ņemt vērā, kādas rotaslietas dāma nēsā ikdienā un no kāda dārgmetāla tās veidotas – baltais, dzeltenais, sarkanais zelts vai arī sudrabs. Iespējams, tās pat ir pērles, jo arī gredzens ar pērli var būt viens no saderināšanās gredzena variantiem. Nav oficiālu vadlīniju tam, cik lielam būtu jābūt saderināšanās gredzena akmenim – to nosaka gredzena dizains un pieejamais budžets.

Piedāvājam iapazīties ar piecu veidu saderināšanās gredzeniem:

1. Klasisks saderināšanās gredzens

Populārākie ir gredzeni ar vienu akmeni – apaļu vai rombveida balto briljantu. Šāds gredzens nekad nav izgājis un neizies no modes. Klasisku saderināšanās gredzenu raksturo vienkāršas dārgmetāla līnijas un detaļas, savukārt dārgakmens novietots tā centrā. Šāda tipa gredzens vēstīs, ka dāma ir klasiskā stila, ilgtspējības un tradīciju cienītāja. Vislabāk šādam gredzenam būtu izvēlēties balto zeltu, jo tas piešķir papildu krāšņumu briljantam. Tāpat šādam gredzenam raksturīgas četras vai sešas krapes bez papildu elementiem. Akmens var nebūt tieši briljants, bet gan kas cits – smaragds, rubīns, safīrs – vai pusdārgakmeņi – pērles, topāzs, ametists, citrīns vai dūmu kvarcs.

Lai gan ierastākajā variantā akmens ir apaļš, forma var būt arī cita, piemēram, ovāla, bagetes, lāsītes tipa vai rombveida. Tātad – lai arī gredzens būs klasisks, ir iespējams to personalizēt un izcelt tā īpašās iezīmes, kā arī izvēlēties citas krāsas briljantu. Arī gredzenam ar vienu akmeni iespējami ekskluzīvāki modeļi – ar neparastāku stīpiņas formu vai savijumiem un izliekumiem, kas “apspēlē” akmeni un palīdz izcelt tā skaistumu.

2. Vairāku akmeņu gredzens

Ir gredzeni, kur ap galveno akmeni uz stīpiņas vai apkārt izvietoti citi – mazāki akmeņi. Šie papildu akmentiņi ieskauj centrālo akmeni un optiski palielina, turklāt mirdzums šādam gredzenam būs izteiktāks. Arī šāds gredzens var būt veidots no dažādiem un dažādu krāsu dārgakmeņiem vai pusdārgakmeņiem. 

3. Trīs akmeņu gredzeni

Ir arī trīs akmeņu saderināšanās gredzeni, kurus agrāk bija pieņemts uzskatīt par klasiku, taču tagad tie jau kļuvuši par nosacīti modernā stila gredzeniem. Akmens formas var būt dažādas, kā arī centrālais akmens var būt balts, savukārt pārējie – citas krāsas, kā arī iespējamas dažādu akmeņu un slīpējumu kombinācijas. Tiek uzskatīts, ka šie akmeņi simbolizē pagātni, tagadni un nākotni, bet citā versijā – uzticību, mīlestību un mūžību.4. Vintāžas saderināšanās gredzens

Šajā gredzenu stilā atspoguļojas kaut kas no klasiskā kino un karaļnama ar pagātnes un laikmeta pieskārienu. Vintāžas stila saderināšanās gredzens visbiežāk tiks veidots no siltās krāsu gammas dārgmetāla – dzeltenā vai sarkanā zelta – vai metālu sajaukuma. Tos raksturo smalki un krāšņi elementi un juveliermākslas sarežģītība. Šiem gredzeniem arī iespējamas dažādas variācijas, kas ne gluži atbilst tīram vintāžas stilam, taču iekļaujas šajā kategorijā. Lai gan šķiet, ka tie nākuši no “senākiem” laikiem, šobrīd tie atkal kļuvuši ļoti aktuāli un populāri. Šie gredzeni, iespējams, nebūs īpaši piemēroti valkāšanai ikdienā, taču lieliski izcelsies īpašās reizēs, izejot sabiedrībā, un pasvītros nēsātājas personību.

 

5. Unikāli saderināšanās gredzeni

Par saderināšanās gredzenu var kļūt arī unikālas formas un dizaina rota, kas nepakļaujas klasiskajiem saderināšanās gredzena standartiem. Kā jau iepriekš tika minēts, mūsdienās nav striktu noteikumu, pēc kuriem izvēlēties pareizo gredzenu, lai pilnvērtīgi ieceltu savu izredzēto līgavas kārtā. Šo izvēli nosaka daudzi un dažādi apsvērumi un priekšnoteikumi, sākot no tīri praktiskiem, beidzot ar īpašu gaumi vai savu stāstu, kāpēc izvēlēta tieši konkrētā versija. Par unikālu un neparastu gredzenu var padarīt tieši akmens izvēle, piemēram, gredzens ar melno briljantu izstaros savu noslēpumu vai pasvītros nēsātājas eleganci un mīlestību pret tumšiem toņiem. Saderināšanās gredzeni ar gotiskajiem motīviem pēdējā laikā ir gluži vai satricinājuši balto un pūkaino kāzu pasauli, jo arvien vairāk līgavu vēlas izcelties, uzdrīkstēties un pieskaņot gredzenu tieši savam dzīvesveidam un garderobei. Pieejami arī staipīgi gredzeni, kuri ieņems īsto izmēru valkātājas pirkstā, kā arī tādi gredzeni, kas jau ir salāgojami ar laulību gredzenu.

Lai kāda būs jūsu izvēle, tā pilnīgi noteikti būs īstā, tomēr, lai to veiktu, noteikti apmeklējiet juveliersalonu klātienē, lai aplūkotu rotas visā to krāšņumā un ieraudzītu tieši to, ko meklējat!