Ierasts, ka pavasarim piestāv maigi pasteļtoņi, kamēr tas pamazām pāriet no pelēcīgās ziemas uz sulīgi krāsaino vasaru. Taču šis pavasaris nāk ar neparastu krāsu paleti, kurā iekļauti gan pasteļtoņi, gan pavasarim neierastāki intensīvie toņi. Par 2023. gada pavasara krāsām noteiktas lavandu violetā, rāmi zilā, vara zaļā, sulīgi sarkanā un oranžā. Krāsas, kuras simbolizē optimismu, cerību, stabilitāti un balansu, kā arī savstarpēji papildina un balansē viena otru. Minētās krāsas izvirzītas no uzņēmuma WGSN puses, kas ir pasaulē vadošais patērētāju tendenču prognozētājs.  
 
 
Lavandu violetais (digital lavender
 
Lavandu violetais simbolizē mieru, pavasari un sievišķību. Optimistiska un emocijas pacilājoša krāsa, kas burtiski ļauj sasmaržot pavasari, ieelpojot violeto ceriņu smaržu. Juvelierizstrādājumu pasaulē skaistais tonis sastopams ametistos.  


Rāmi zilais (tranquil blue

 
Pavasaris nāk ar rāmi zilām debesīm, kuras rada dažādi zilganie toņi – pelēcīgi zilais, gaiši debeszilais, džinsu zilais. Toņi, kuri novērojami tikai pavasarī, kad vēl debesis nav pielietas ar saules spozmi. Toņi dabā novērojami arī pavasarī plaukstošajās zilajās vizbulītēs. Mierīgi zilā krāsa simbolizē cerību. Ja vēlaties rotas šādos toņos, meklējiet lazurītu, topāzu, pienaino akvamarīnu. 

Vara zaļais (verdigris
 
Daudzpusīgais vara zaļais tonis, kas sevī iemieso gan zilo, gan zaļo krāsu. Krāsa saistīta ar dzīvīgumu, atjaunošanos un atdzimšanu. Turmalīns ir akmens, kurā šis tonis ir viskrāšņākais un sulīgākais. Taču toni iespējams sastapt arī citos akmeņos, piemēram, kvarcā.  

Sulīgi sarkanais (luscious red
 
Sulīgais, garšīgais sarkanais tonis simbolizē pārliecību, seksuālo pievilcību, jutekliskumu. Tonis, kas pavasarī ļauj pamosties enerģijai, kas, iespējams, viegli iesnaudusies ziemas miegā. Kaislīgi sarkano toni atradīsiet rubīnos, turmalīnos un karneolā. 

Zemes oranžais (sundial
 
Cilvēkiem arvien vairāk savienojoties ar dabu, aktuāli kļūst tieši dabā visvairāk redzamie toņi. Tāpēc šajā pavsarī izcelts oranžais zemes tonis jeb okera krāsa, ko novērojam zemē, smiltīs, mālā. Šī krāsa rezonē ar ilgtspējību, interešu kopienu veidošanos, līdzsvarotāku dzīvesveidu. Korallis, avanturīns ir akmeņi, kuros novērojams šis tonis.