Džemperi ir būtiska mūsu rudens un ziemas garderobes sastāvdaļa, ko nēsājam ne tikai praktiskos nolūkos, bet arī kā būtisku kapsulas garderobes elementu. Tie pieejami visdažādāko veidu un stilu, un šobrīd jau tiek nēsāti kā ikdienā, tā arī izsmalcinātos pasākumos, taču neatkarīgi no izvēlētā džempera veida, aktuāls ir jautājums – kā rotāties? Kādas rotas un cik daudz piestāv džemperiem? GRENARDI rotu eksperti dalās ieteikumos, kā vislabāk rotāties un papildināt koptēlu gada vēsajā laikā. 
 
1. Džemperis ar V veida kakla izgriezumu 
 
Džemperis ar V veida izgriezumu ir vienkāršs un elegants. Tā kā tas atsedz dekoltē, tad, nēsājot šādu džemperi, vispiemērotākā rotaslieta, protams, būs tieši kaklarota. Viselegantāk izskatīsies, ja kaklarota būs salīdzinoši īsa un nosegs dekoltē atsegto daļu. Ņemot vērā to, ka kaklarota ir galvenais akcents, GRENARDI rotu eksperti iesaka izvēlēties kādu no statement jeb apliecināšanās kaklarotām, kuras dizains ir īpaši pievilcīgs un pamanāms. Statement kaklarotas izvēle, protams, pieprasa arī, lai koptēls būtu izsmalcināts, tāpēc komplektā ar šādu kaklarotu piestāvēs džemperis, kura dizainā vai adījumā jūtams īpašs smalkums un elegance.  

 
2. Džemperis ar augsto apkakli 
 
Viens no īpaši aktuālākajiem, populārākajiem un nenoliedzami arī siltākajiem džemperu veidiem, ir džemperis ar augsto apkakli jeb turtle neck. Tā kā, nēsājot šādu džemperi, kakla daļa ir nosegta, rotu eksperti iesaka rotāties vai nu ar garu kaklarotu, vai arī kombinējot saskanīgus auskarus ar rokassprādzi. Atkarībā no auskaru un rokassprādzes dizainiem, šīs rotas var nēsāt arī atsevišķi un izmantot kā vienīgo akcentu. Ja rotāsieties ar garo kaklarotu, eksperti iesaka arī pievērst uzmanību toņiem – īpaši labi izskatīsies, ja kaklarotas tonis kontrastēs ar džempera pamatkrāsu, tādā veidā vēl vairāk pievēršot uzmanību kaklarotai. Ja ar augsto apkakli izvēlēts ļoti plāna adījuma, vienkrāsains džemperis, tas veidos lielisku fonu mākslasdarbam, ko radīsiet no dažādu rotaslietu kombinācijas.  


Garās kaklarotas 

   
Saskaņoti auskari un rokassprādze 

 

 

 
Tikai auskari 
 
Augstā apkakle īpaši pievērš uzmanību sejas apakšējai daļai – kaklam, ausīm, tāpēc, izvēloties šādu džemperi, varat rotāties arī tikai ar izteiksmīgiem auskariem. Īpaši pievilcīgi izskatīsies, ja jūsu frizūru veidos atglausti mati.  

3. Džemperis ar lēzenu “laivas” izgriezumu 
 
Izvēloties šādu klasiska piegriezuma džemperi, rotājieties ar īpaši garām kaklarotām, kuru garums ir 80 cm un vairāk. Tāds garums ne tikai īpaši piestāvēs šādam džemperim, bet arī ļaus kaklarotu aplikt vairākās kārtās, radot unikālu akcentu.  

“Laivas” izgriezums vizuāli kopskatu padara vairāk horizontālu. Lai tajā iekļautu nedaudz vertikāles un koptēlu balansētu, eksperti iesaka izēlēties garus auskarus vai arī lielus, izteiksmīgus riņķus.  

 
4. Džemperis ar atloku apkakli 
 
Apkakle ar atloku ir pamanāms akcents pats par sevi, tāpēc kaklarotas izvēle šeit būs lieka. Lai tēlu papildu akcentētu un padarītu mirdzošāku, rotu eksperti iesaka izvēlēties izteiksmīgus auskarus vai rokassprādzi. Jāņem vērā, ka atloku apkakle ir samērā apjomīga, tāpēc, lai rotas nepazustu koptēlā, ir jāizvēlas vizuāli izteiksmīga dizaina auskari vai rokassprādze.  
 
Izteiksmīgi auskari: 

Pamanāmas rokassprādzes: 

  
Neatkarīgi no tā, kāds džempera veids vēsajā laikā tiek izvēlēts, pie katra no tiem ir iespējams pieskaņot rotaslietas, lai izskatītos eleganti un mirdzētu pat visvēsākajā dienā.