Pareiza rotaslietu uzglabāšana var nodrošināt to, ka tas vienmēr izskatās lieliski, kā arī saglabā savu vērtību. Rotaslietas nepieciešams uzglabāt drošā, taču jums ērtā un ikdienā pieejamā vietā. Lai netiktu ietekmēta rotaslietu kvalitāte, tās jāuzglabā istabas temperatūrā, sausā vietā, kā arī prom no tiešiem saules stariem.

Vislabāk, ja rotaslietas tiek uzglabātas to oriģinālajā iepakojumā vai arī rotaslietu lādītēs. Rotaslietu lādītes ar atvilktnēm un atsevišķiem nodalījumiem ir ideāli piemērotas rotaslietu uzglabāšanai un to aizsardzībai pret putekļiem, pastiprinātu gaismu, kā arī pret sapiņķerēšanos savā starpā un skrāpējumiem. Juvelierizstrādājumiem kaitē mitrums. Tādēļ daudzu iecienītā vannas istaba nav piemērota rotu uzglabāšanai, jo rotas, it īpaši sudraba, mitrumā ātri apsūbē.  

GRENARDI rotu eksperti iesaka ņemt vērā, ka zelts un sudrabs ir mīksti metāli. Tas nozīmē, ka tos ir viegli saskrāpēt, atstājot paliekošas švīkas. Tādēļ rotas ar akmeņiem ieteicams uzglabāt atsevišķā nodalījumā, it īpaši rotas ar briljantiem – viscietāko no visiem akmeņiem. Briljanti var viegli saskrāpēt par ļoti cietas virsmas.

Dodoties ceļojumos vai komandējumos, izvēlieties speciāli ceļojumiem piemērotas mazas rotaslietu lādītes ar vairākiem nodalījumiem, kurās varēsiet ievietot savas mīļākās rotaslietas. Tā kā vienmēr pastāv iespēja, ka bagāža var pazust, rotaslietu kastīti glabājiet tikai rokas bagāžā.