Kāzas ir viens no dzīves īpašākajiem un skaistākajiem notikumiem, kurā ikviena līgava būs skaista jau pacilājuma, starojuma un laimes sajūtas dēļ. Lai arī būtiskākais, kas kāzās veido ārējo tēlu, ir kāzu kleita, laulību gredzens, frizūra un grims, tomēr būtiska nozīme ir arī rotām – lai papildinātu īpašās dienas tēlu un darītu to pilnīgu. GRENARDI rotu eksperti sniedz ieteikumus, ko ņemt vērā, izvēloties līgavas rotas kāzām. 
 
1. Izvēlieties klasiku 
 
Klasiska stila rotas piestāvēs jebkurai kāzu kleitai, kā arī piešķirs akcentu gan līgavai, gan kleitai, paspilgtinot koptēlu. Būtiski, ka klasiskas rotas nekad nenovērsīs uzmanību no galvenā – kāzu kleitas un laulības gredzena. Tāpat klasisku rotu iegāde ir vērtīgs ieguldījums – šīs rotas iederēsies arī citos jūsu dzīves notikumos.  
 
Rotas ar briljantiem 
 
Klasiskas briljantu rotas piešķirs izsmalcinātu un mirdzošu akcentu jūsu īpašajā dienā. Par briljantu klasiku uzskatāmas rotas ar vienu briljantu – nagliņauskari, kakla ķēdīte ar tajā iekārtu vienu briljantu vai arī briljantu virtenes – kaklarotas un tā sauktās tenisa rokassprādzes. Baltie briljanti tiek iestrādāti baltajā, sarkanajā un dzeltenajā zeltā, un tā izvēle ir katras līgavas gaumes jautājums. Taču rotu eksperti iesaka iegādāties briljantus, kas iestrādāti tieši baltajā zeltā – tādā veidā briljants vizuāli izskatās mirdzošāks un izmērā lielāks. 


Pērļu rotas 

 
Arī pērles ir absolūtā rotu klasika, kur par klasiskākajiem dizainiem tiek uzskatītas pērļu virtenes kaklarotas un rokassprādzes formā, kā arī rotas ar vienu pērli – nagliņauskari un kakla ķēdītē iekārts kulons ar pērli. Pērles lieliski piestāv kāzu tēmai, jo tās ir baltā krāsā un tās simbolizē jaunu sākumu, tīrību, viedumu, ilgmūžību un mieru.  


2. Auskari – redzamākais kāzu aksesuārs 

 
Auskari ir pamānāmākā kāzu rotaslieta, it īpaši, ja līgava izvēlējusies augsto kāzu frizūru vai arī izlaistus matus ar atsegtu vienu vai abiem sāniem. Auskari izteikti pamanāmi tādēļ, ka kāzās daudz tiek fotografēti tuvplāni un emocijas.  
 
Līgavas mēdz arī mainīt auskarus – uz oficiālo daļu un fotosesiju tiek izvēlēti pamanāmāki un apjomīgāki auskari, kas uz aktīvo vakara daļu tiek samainīti pret klasiskākiem un mazāka izmēra auskariem, lai līgava justos komfortabli visu svinību un to aktivitāšu laikā.  

3. Saskaņojiet kaklarotu ar kleitas dekoltē 
 
Kāzu kleitas dekoltē noteiks to, kāda kaklarota šai dienai būs piemērota. Ja kleita ir bez lencēm, izvēlieties čokeri vai kaklarotu, kas apņem kaklu un nesniedzas zemāk par kakla bedrīti. Ja kleitai ir V veida izgriezums – izvēlieties garu, nokarenu kaklarotu. Taču, ja kleita ir ar augsto apkakli – izvēlieties kaklarotu, kuru varēsiet vilkt virs kleitas vai arī šajā gadījumā bez kaklarotas varat iztikt un izvēlēties izteiksmīgus auskarus.  

4. Izvēlieties rotas kāzu akcenta krāsās 
 
Bieži kāzām tiek noteiktas akcenta krāsas, kas tiks izmantotas jaunā pāra aksesuāros, ielūgumos, kāzu svinību vietas dekorācijās. Vienas no populārākajām akcenta krāsām ir zila, zaļa, bordo, rozā un violetā. Ja šādas krāsas ir izvēlētas, līgava rotaslietas var izvēlēties noteiktajos toņos.  


5. Less is more 

 
Less is more jeb mazāk ir vairāk. Līgavas koptēlā rotām ir tikai papildinoša jeb otrā plāna nozīme, jo būtiski, ka tās nekonfliktē ar svarīgāko – kāzu kleitu un laulības gredzenu. Tāpat arī rotaslietu daudzums atkarīgs no tā, kādi vēl aksesuāri paredzēti. Bieži līgavas izvēlas arī plīvuru vai izteiksmīgu matu rotu, kleitas jostu, izšūtu ar pērlēm, spalvām vai kristāliem.

Arī kleitu fasoni ir dažādi – ir kleitas, kuru dizainu veido krāšņas mežģīnes, jau iestrādātas pērļu vai kristālu virtenes, romantiskas podziņas un citi elementi. Jo vairāk aksesuāru vai kleitā iestrādātu akcentu, jo mazāk un neitrālākas rotas nepieciešamas. Savukārt pie askētiska kleitas dizaina gluži pretēji – lieliski piestāvēs masīvi auskari un greznas kaklarotas. Visam ir jābūt līdzsvarā.