Dzimšanas dienas akmeņi ir tie, kurus mēdz izmantot aizsardzībai, drosmei un savas personības stiprināšanai.  Jau izsenis zināms, ka katra mēneša dzimušajiem noteikti atbilstošākie akmeņi, kas atzīti par piemērotākajiem enerģētisko un fizisko īpašību dēļ. Visbiežāk tie ir divi akmeņi – tradicionālais jeb oriģinālais un modernais. Tradicionālais ir akmens, kas noteikts ap 16. gadsimtu, savukārt modernos akmeņus noteikusi Nacionālā juvelieru asociācija 1912. gadā. Novembrī dzimušajiem īpaši laimējies, ka par to dzimšanas dienas akmeņiem noteikts valdzinošais topāzs un enerģētiski siltais citrīns.  
 
Topāzs – oriģinālas dzimšanas dienas akmens 
 
Topāzs ir pusdārgakmens, kas sastopams dažādos toņos – bezkrāsains, rozā, violets, sarkans, oranžs, taču vispopulārākie ir tieši zilie toņi. Līdz ar to novembrī dzimušajiem paveicies, ka tie savu dzimšanas dienas akmeni var izvēlēties teju jebkurā varavīksnes krāsā.  


Akmens nosaukums cēlies no sanskrita vārda “tapas”, kas nozīmē – uguns. Taču grieķi uzskata, ka nosaukums akmenim dots par godu grieķu salai – Topazios. Topāza lielākās atradnes ir Brazīlijā, taču tas plaši pieejams arī Afganistānā, Krievijā, Šrilankā, Čehijā, Vācijā, Norvēģijā, Pakistānā, Itālijā, Zviedrijā, Japānā, Meksikā un citur.   

 
Topāzam piedēvētas dažādas dziednieciskas īpašības. Tiek uzskatīts, ka akmens klātbūtne noņem stresu un spriedzi, līdzsvaro emocijas. Ļoti piemērots mākslinieciskas dabas cilvēkiem, jo veicina jaunradi un vairo skaistuma izjūtu. Veicina spēju dzīvot atbilstoši savām vēlmēm. Topāzs simbolizē arī mīlestību un pieķeršanos, tiek teikts arī, ka tas piešķir spēku un inteliģenci cilvēkam, kas topāzu nēsā. Ja tiek dāvināts topāzs, tas ir gluži kā mīlestības un uzticības solījums.  

Citrīns – modernais dzimšanas dienas akmens 
 
Citrīns ir pusdārgakmens, kvarca paveids, kas sastopams dzeltenos toņos: no gaiši dzeltenas līdz koši oranžai krāsai. Nosaukumu ieguvis, iedvesmojoties no citrusa augļiem un no franču valodas vārda “citron” jeb citrons. Koši dzelteno akmeni visbiežāk iegūst Brazīlijā. Citas populāras atradnes ir Spānijā, Bolīvijā, Francijā, Krievijā, Madagaskarā un ASV.  
 
Tiek uzskatīts, ka citrīns ir īsts enerģijas lādiņš, kas veicina prieku un entuziasmu. Gudrības, prieka un miera simbols, kas ticis uzskatīts arī par veiksmīgu uzņēmēju akmeni. Pretēji tam, ka citrīns ir enerģijas pilns akmens, tam piemīt arī nomierinoša enerģija, kas spēj dot tā nēsātājam laimi un īpašu siltumu.  

 
Neatkarīgi no tā, vai izvēlēsieties dzidri zilo un citu toņu topāzu vai arī silti dzelteno citrīnu, abi akmeņi ir piemēroti novembrī dzimušajiem un glabā sevī visas aizsargājošās un spēcinošās īpašības.