Dzeltenā un oranžā ir saules krāsas, ko pēc tik gara rudens un ziemas perioda tā vien gribas iekļaut savā ikdienā, lai radītu siltāku un košāku koptēlu, kā arī pacilātāku emocionālo sajūtu. Piesātinātākai sajūtai vienmēr var izvēlēties apģērbu kādā no šīm košajām krāsām, taču izteiksmīgam, bet mazam un elegantam akcentam noderēs rotaslietas ar akmeņiem dzeltenos un oranžos toņos.

Dzeltenā ir silta krāsa, kas rada pacilājumu, sniedz prieku un rotaļīgumu. Palīdz ģenerēt radošas idejas un iedvesmo rīcībai. Savukārt oranžā ir uzmundrinājuma, optimisma un pašapziņas krāsa.

GRENARDI rotu eksperti piedāvā apskatīt rotas ar populārākajiem akmeņiem saules krāsās – dzeltenajā un oranžajā, lai starp tiem jūs atrastu sev tuvāko toni un akmeni pēc tam piedēvētās enerģētikas.

Citrīns

Citrīns ir dzeltens, caurspīdīgs kvarca paveids. Tā nosaukums cēlies no franču valodas vārda “citron” jeb citrons. Tā toņi ir visdažādākie – no bāli dzeltena līdz zeltaini brūnai. Taču neatkarīgi no toņa, tieši citrīna dzeltenais ir viskošākais, ja vēlaties rotas izteikti dzeltenā krāsā. Tiek uzskatīts, ka citrīns ir īsts enerģijas lādiņš, kas veicina prieku un entuziasmu. Gudrības, prieka un miera simbols, kas ticis uzskatīts arī par veiksmīgu uzņēmēju akmeni.


Avanturīns

Avanturīns, saukts arī par zelta smiltīm, ir kvarca paveids dažādos toņos – zaļā, zilā, brūnā, oranžā un dzeltenā. Nosaukums iegūts no itāļu vārda “avventura”, kas nozīmē – “piedzīvojums”. Taču dažādās pasaules vietās tam ir citādāki nosaukumi: amerikāņi to dēvē par “Kolorado zelta akmeni”, ķīnieši par “Impērijas akmeni”, taču indieši – par “Indiešu skuķi”. Tiek uzskatīts par labklājības akmeni, kas pastiprina līdera īpašības un izlēmīgumu. Novērš nemieru un bailes un uztur pacilātu gara stāvokli. Akmens atradnes pieejamas dažādās pasaules malās, taču lielāko daļu atrod tieši Indijā. Akmens ir ar plašu pielietojumu – rotaslietas, interjera priekšmeti, masāžas ierīces, zīmogi. 


Dzintars

Dzintars, saukts arī par saules akmeni, ir viens no vērtīgākajiem minerāliem. Lai arī atrodams dažādās pasaules malās, tomēr pats senākais dzintara ceļš ved uz Baltijas jūru. Gan tā skaistuma, gan piedēvēto dziedniecisko īpašību dēļ, dzintars uzskatīts arī par vērtīgāko Baltijas jūras dārgakmeni, kas veidojies pirms 35 līdz 200 miljonu gadu senā pagātnē no priežu sveķiem. Jau kopš sen seniem laikiem tas izmantots arī dziedniecībā – labvēlīgas vides radīšanai un veselības atjaunošanai. Joprojām dzintara putekļi tiek izmantoti arī kosmētikas un medikamentu radīšanā, kā arī dzintara krellītes tiek liktas ap mazuļu kaklu aizsardzībai un veselībai.


Korallis

Koraļļi ir pārakmeņojušies jūras bezmugurkaulnieki. Tie var būt baltā, dzeltenā, oranžā, koši sarkanā, arī melnā krāsā. Arī korallis gadu tūkstošiem izmantots dziedniecībā, uzskatot, ka tas simbolizē laimi un mūžīgu dzīvošanu, kā arī mazina dusmas, bailes un saspringumu. Panākumu akmens augstiem sasniegumiem biznesā un sportā. Austrumu valstīs dziednieki izmanto koraļļu pulveri atmiņas, centrālās nervu sistēmas un vispārējās veselības uzlabošanai.


Safīrs

Pasaulē safīrs plaši pazīstams kā vien no vērtīgākajiem dārgakmeņiem zilā krāsā, tomēr tas pieejams arī dzeltenā, oranžā, rozā un zaļā krāsā. Dzeltenajam safīram piemīt koša un izteikta saules dzeltenā krāsa. Kopš sen seniem laikiem safīrs tiek uzskatīts par karalisku akmeni, jo ar to bieži rotājās augstmaņi, lai iegūtu lielāku pašapziņu un stiprinātu savu pozīciju sabiedrībā. No ezotēriskā viedokļa safīram tiek piedēvētas ļoti daudz pozitīvas īpašības. Tiek uzskatīts, ka safīrs sniedz domu skaidrību, nomierina prātu, palīdz sajust harmoniju.


Pērle

Arī ierasto klasisko balto pērļu pasauli atsvaidzina citu toņu pērles, piemēram, dzeltenās. Dzeltenajām pērlēm ir maigi dzeltens tonis, kas piesaistīs uzmanību neparastā pērles toņa dēļ, taču būs harmonisks un saskanīgs ar koptēlu. Pērles rodas saldūdens un sālsūdens dzelmēs esošajos gliemežvākos, kur gliemenes ar perlamutra slāni apklāj gliemežvākā esošo svešķermeni. Pērles jau gadsimtiem ilgi saista ar tīrību, pazemību un nevainību. Tiek uzskatīts, ka pērles veicina labklājību.

Apskatīto akmeņu klāsts ļauj izvēlēties sev tīkamāko toni, sākot ar blāvi dzeltenu, beidzot ar dzintara toni. Neatkarīgi no izvēlētā akmens toņa, jūs iekļausiet prieku, pacilājumu un sauli savā tēlā.