Pērles ir jau gadu tūkstošiem sena rotaslietu klasika, un tās savu aktualitāti nav zaudējušas arī šobrīd. Pērļu rotas jau pirms mūsu ēras nēsāja Kleopatra un tās nēsā arī mūsdienu kinoaktrises, izejot uz sarkanā paklāja. Šādas kaklarotas ir lielisks ieguldījums, jo tās gan dzīvo pāri laikam, gan arī papildina tērpu kā ikdienā, tā arī saviesīgos pasākumos. Lai arī pērles iekļautas dažādās juvelierizstrādājumu kategorijās, tomēr pērļu kaklarotas ir vispopulārākās no tām.

Izsmalcinātos juvelierizstrādājumos tiek iestrādātas dabīgās pērles: gan savvaļā augušās, gan kultivētās. Savvaļā dabīgi augušās pērles pārsvarā pieejamas vien izsolēs, jo ir ārkārtīgi liels retums. Tādēļ juvelierizstrādājumos visbiežāk ir iestrādātas kultivētās jeb saldūdeni vai sālsūdenī audzētās pērles, kas arī ir dabīgas pērles, jo to radīšanā iesaistījies dzīvs organisms – gliemene. Dabīgo pērļu populārākās krāsas ir balta un krēmkrāsa, taču pērles sastopamas arī rozā, melnas, pelēkas, brūnas. Tāpat arī pērļu formas ir gan apaļas, gan arī dažādas asimetriskas formas.

GRENARDI rotu eksperti iepazīstina ar pērļu kaklarotu veidiem.

Klasiskās pērļu virtenes

Vispopulārākā un klasiskākā pērļu kaklarota ir pērļu virtene apmēram 45 cm garumā jeb tā saucamajā “princešu” garumā. Šis kaklarotas garums tiek uzskatīts par moderno klasiku – kaklarotas zemākais punkts ir apmēram 3 – 5 cm zem kakla bedrītes. Līdz ar to šāda kaklarota piestāvēs tā valkātājām ar dažādiem kaklu garumiem, kā arī pie apģērbiem ar dažādu dziļumu dekoltē, gan arī ar augstajām apkaklēm. 

Šī kaklarota koptēlu rada svinīgāku un elegantāku. GRENARDI rotu ekspertu uzskata, ka šāda tipa kaklarotai ir jābūt katras sievietes rotaslietu lādītē, jo tā ir mūžīgā klasika, kas derēs jebkurā vecumā un būs nododama no paaudzes paaudzē.


Kaklarotas ar vienu pērli – kulonu

Ne vienmēr nepieciešama iespaidīga dizaina kaklarota, lai papildinātu savu tēlu. Viena pati pērle var izteikt tūkstoš vārdu. Kaklarota ar pērli – kulonu ir visuniversālākā kaklarota, kas lieliski iederēsies gan ikdienas, gan svētku garderobē neatkarīgi no sezonalitātes. Šāda kaklarota ir šķietami vienkārša, taču ļoti eleganta un akcentē nēsātājas būtību. Būtiski, ka tā piestāvēs gan jaunietēm, gan sievietēm jebkurā vecumā. 


Moderna dizaina kaklarotas

Ja koptēlam nepieciešams īpašs akcents vai vēlaties izcelt savas personības oriģinalitāti, var izvēlēties klasiskās pērles, kuras ir iekļautas dizainiskās kaklarotās. Šādā veidā apvienosiet klasisko ar moderno, jo ekstravaganta dizaina rotaslietas ar pērlēm ir viena no šī rudens aktualitātēm. Juveliernamu radītajos dizainos baltās pērles tiek papildinātas ar citu krāsu pērlēm, briljantiem, kā arī kaklarotas vai kulona forma radīta tāda, ka tai nepaslīd garām neviens skatiens.


Kaklarotas ar krāsainajām pērlēm

Visbiežāk, domājot par pērlēm, mēs domājam tieši par populārajām un klasiskajām baltajām pērlēm. Taču arī citu krāsu pērles ir tikpat vērtīgas, nereti pat vērtīgākas. Pērles pieejamas melnos, violetos, rozā, dzeltenos, pelēkos toņos, atliek tikai izvēlēties savām sajūtām atbilstošāko.


Pasaulē slavenākā un dārgākā kaklarota

Lai atstātu īpašu iespaidu, var izvēlēties kaklarotas ar ievērojama izmēra pērlēm. Piemēram, pasaulē lielākā pērle, kas iestrādāta kaklarotā, ir 50,56 karātus smagā La Peregrina, kas ir apmēram baloža olas izmērā! Šī pērle gadsimtiem ilgi piederējusi karaliskām ģimenēm un izsolē pārdota par 11,8 milj. ASV dolāru.