Baltā krāsa, kas plaši zināma kā tīrības, nevainības un patiesuma simbols, ir viena no populārākajām modes krāsām jau gadu tūkstošiem un kļuvusi par absolūto klasiku. Šī, pozitīvās emocijas raisošā krāsa, piestāvēs ikvienai, jo arī baltajam ir dažādas nokrāsas, sākot ar sniegbalto, beidzot ar krēmīgi balto. Tāpēc ikviena atradīs savai būtībai un ādas tonim pieskaņotāko. Baltās krāsas izvēle ārējā tēlā norāda uz nevainojamajiem standartiem, kārtības mīlestību un tīrajiem nodomiem, tāpēc iekļaujiet to apģērbā vai aksesuāros, lai nestu gaišumu, it īpaši pavasarī.

GRENARDI rotu eksperti iepazīstina ar pieciem populārākajiem rotakmeņiem, kas pieejami nevainojami baltā krāsā.

Ahāts

Ahāts ir skaists un unikāls minerāls, kas bez baltās krāsas pieejams vēl arī zaļā, zilā, sarkanā un melnā krāsā. Bieži vien tajā ir novērojami joslu raksti, kas veidojas atkarībā no tā, kā radies pats minerāls. Viena no unikālajām akmens īpašībām ir tā caurspīdīgums, tāpēc juvelieri iecienījuši šo akmeni dažādu unikālu dizainu radīšanai. Pēc Mosa skalas cietības līmenis ir 7, kas nozīmē, ka akmens piemērots ikdienas nēsāšanai.

Ahātam tiek piedēvētas daudz dziednieciskas īpašības, uzskatot to par spēka, koncentrēšanas un vienlaikus arī harmonijas akmeni. Tas sniedz pārliecību pār saviem spēkiem un palīdz sevi pieņemt.


Kogolong

Kogolong ir vulkāniskas izcelsmes akmens, kas vizuāli atgādina balto porcelānu, taču ir ciets kā marmors – pēc Mosa skalas ierindojas 7. cietības līmenī, kas nozīmē, ka tas ir pietiekami ciets ikdienas nēsāšanai. Pienainā baltuma un gludās, spīdīgās virsmas dēļ, akmens ļoti iecienīts juvelierizstrādājumu pasaulē.

Kogolong ir izteikts sievišķības akmens, kura nosaukums nozīmē “skaistais akmens”. Tas tiek uzskatīts arī par mīlestības akmeni, kas palīdz piesaistīt mīlestību. Akmens veicina drosmi, palīdz atgūt harmoniju, uzlabo koncentrēšanos un spēju izteikties.


Pērle

Pērles jau izsenis ir apbrīnotas tā dabīgā skaistuma un mūžīgās elegances dēļ. Pasaulē vispopulārākās un iekārojamākās ir tieši baltās pērles, kuras klāj perlamutra kārtiņa sudrabaini baltā tonī. Pērles aug gliemežnīcās: tiklīdz gliemežnīcā nonāk svešķermenis, piemēram, smilšu grauds, tas aktivizē gliemenes aizsardzības mehānismu, liekot tai izdalīt sekrētu – perlamutru. Tas apņem svešķermeni un tādā veidā pārvērš to par pērli.

Pērles ir antialerģiskas, tāpēc īpaši piemērotas tām, kurām mēdz rasties alerģiska reakcija pret kādu no akmeņiem. Tiek uzskatīts, ka pērles simbolizē tīrību, gudrību un garīgo transformāciju. Turklāt pērļu apaļā forma tiek saistīta ar Mēnesi, kam arī, gluži tāpat kā pērlem, piemīt sievišķā enerģija.


Perlamutrs

Perlamutrs ir gliemežvāku iekšpuses pārklājums, kas saglabā savu balto pamatkrāsu, taču mirdz visās varavīksnes krāsās. Tas visbiežāk sastopams pērļu austerēs, saldūdens mīdijās. Lai aizsargātu gliemežvāka iekšpusi no svešķermeņiem, gliemji to pārklāj ar organisku vielu, kas piešķir perlamutra mirdzumu un unikālu skaistumu. Lai arī unikālais minerāls juvelierizstrādājumu pasaulē tiek saukts par akmeni, tomēr tas, gluži tāpat kā pērles, ir vienīgie, kas ietilpst organisko rotaslietu kategorijā – to izcelsme ir dzīvi organismi, augi un radības. Perlamutrs ir ārkārtīgi trausls materiāls – pēc Mosa skalas tam piešķirts vien 3. līmenis, kas nozīmē, ka pret šīm rotām jāattiecas ļoti saudzīgi.

No enerģētiskā viedokļa tiek uzskatīts, ka perlamutrs piesaista labklājību, uzlabo intuīciju un sniedz skaidrību lēmumu pieņemšanā. Tam piemīt nomierinoša enerģija, kas spēj līdzsvarot emocijas.


Mēness akmens

Mēness akmens visā pasaulē tiek augstu vērtēts tam piemītošās adularescences dēļ – viļņains, mēness gaismai līdzīgs spīdums baltā vai zilā krāsā. Jo bezkrāsaināks ir pats akmens un zilganīgāks spīdums, jo vērtīgāks akmens. Ar mītiem un augstu enerģētisko vērtību apveltītais mēness akmens ir ļoti iecienīts juvelierizstrādājumu pasaulē. Pēc Mosa skalas tam ir 6. cietības līmenis, kas nozīmē, ka akmens ir piemērots nēsāšanai ikdienā, taču jēpievērš uzmanība tam, ka tas var sākt plaisāt, ja tiks pakļauts lielai slodzei.

Par talismanu izmantotais akmens zināms arī kā mīlestības, aizsardzības un veiksmes akmens. Izteikts sievišķās enerģijas akmens, kas attīsta iekšējo redzi, līdzsvaro emocijas, veicina personisko izaugsmi un norāda uz jaunu sākumu.

Rojātieties ar baltajiem akmeņiem, kuru baltais tonis jūs vizuāli piesaista, piestāv jūsu ādas, matu un acu tonim vai arī saista pēc tam piedēvētajām enerģētiskajām īpašībām. Neatkarīgi no izvēles, varat būt droša, ka jūsu izvēlētās baltās rotas radīs gaišu un pozitīvu noskaņu jūsu koptēlā, kā arī izcels jūsu domu tīrību un augstos standartus.